klub LKS Graniczni Krowica podkarpackie Furgała drużyna piłka nożna ciekawostki

Graniczni Krowica – najsłynniejsza polska drużyna

Czas czytania:2 minut/y, 10 sekund/y

Do historii światowego futbolu przejdzie grająca w lubaczowskiej A klasie drużyna LKS Graniczni Krowica. Wszystkich 23. piłkarzy nosi nazwisko Furgała.

To faktycznie tak popularne w Polsce nazwisko? W zestawieniu polskich nazwisk Furgała znajduje się na 4933. miejscu, a statystyki podają, że w całej Polsce aktualnie żyje 823 mężczyzn o tym nazwisku. A piłkarze Granicznych Krowica, jak wieść niesie, z wyjątkiem pięciu, nie są ze sobą spokrewnieni. Czyżby nieprawdopodobny przypadek?

Słowniki podają, że furgać znaczy fruwać lub szybko biegać, więc nazwisko piłkarzy Graniczni Krowica jest jak najbardziej adekwatne do uprawianego sportu.

Dowcipnych komentarzy w sieci na ten temat pojawiło się mnóstwo. Począwszy od tego, że drużyna znaczne ułatwiła pracę komentatorom sportowym, gdyż nie sposób pomylić nazwisk zawodników.

Jeden z internautów tak to skomentował:

– Furgała przejął piłkę i przerzuca na lewe skrzydło do Furgały, ten pięknym zwodem mija przeciwnika i podaje do środka do Furgały, Furgała podaje do przodu w okolice linii środkowej gdzie Furgała odbija piłkę głową do Furgały, ten rusza do przodu mija jednego przeciwnika, drugiego, kątem oka widzi że z prawej strony biegnie nie pilnowany Furgała, podaje do niego, ten na pełnej prędkości mija obrońcę drużyny przeciwnej i oddaje strzał do bramki! Piłka ląduję w bramce! Gooo… niestety, sędzia boczny podniósł wcześniej chorągiewkę, na spalonym był Furgała. Teraz chwila przerwy szykuje się zmiana, za Furgałę na boisko wejdzie…

Przypomina się pewien dowcip:

Do pomocy społecznej zgłasza się kobieta, w sprawie zasiłku na dzieci. Urzędnik ją wypytuje:
– Ile ma pani dzieci?
– Dziesięcioro.
– Imiona?
– Brajan, Brajan, Brajan, Brajan, Brajan, Brajan, Brajan, Brajan, Brajan i Brajan.
– Ojej, to bez sensu.
– A wie pan, jak to pomaga? Wystarczy zawołać: “Brajan, obiad” i wszyscy przybiegają.
– A jak chce pani zawołać konkretnego Brajana?
– Wtedy wołam po nazwisku.

Inne komentarze?

  • – Teraz trzeba będzie zmienić nazwę drużyny na Furgała.
  • – Gdyby tak w naszej reprezentacji grali sami Lewandowscy…
  • – Nepotyzm w polityce to już normalka, ale w futbolu…

Jedno jest pewne: drużyna zrobiła sobie reklamę na całą Polskę, a nawet świat, bo poprzez agencje prasowe informacja trafiła do serwisów internetowych w różnych krajach. Teraz pora na Księgę Rekordów Guinnessa?

Na końcu, z kronikarskiego obowiązku: Krowica, to wieś w woj. podkarpackim. Tak naprawdę jest tu kilka Krowic: Krowica Sama, Krowica Hołodowska, Krowica Lasowa. W każdej mieszka mniej niż tysiąc osób. W której jest drużyna LKS Graniczni Krowica? Nie wszyscy dziennikarze są jednomyślni. Grunt, że nazwa Krowica ma swoje pięć minut sławy, a nazwisko Furgała na chwilę przyćmiło inne piłkarskie nazwisko: Lewandowski.

Graniczni Krowica + rysunek: (c) Sadurski.com

Nieciecza Termalica ciekawostki Bruk-Bet stadion klub piłka nożna
Bruk-Bet Termalica we wsi Nieciecza ma imponujący stadion oraz maskotkę

Zobacz też:
> Nieciecza – najsłynniejsza polska wieś
> Groundhopping – co to jest?
> Piłkarskie stadiony Europy

ratusz miasto Żory ciekawostki historia atrakcje Poprzedni post Miasto Żory – ciekawostki
wesele urząd skarbowy fiskus ślub weselne ciekawostki atrakcje na wesele Kielce weselne Następny post Polacy przekładają wesela na 2021 rok