Herbata w różnych krajach świata

herbata na świecie ciekawostki o herbacie

Gruzja, Grecja, Francja. Lubisz herbatę? A wiesz, jak pije się herbatę w innych krajach?

Górska Herbata rodem z Grecji

Nie każdy, kto był w Grecji, spróbował smaku Górskiej Herbaty. Napar z Gojnika, rośliny rosnącej w górach w Grecji, ale także w Macedonii, czy Albanii, świetnie sprawdza się w okresie jesienno-zimowym. Lokalna ludność chętnie pije go także na zimno, wzbogacając smak miodem. Delikatny smak Górskiej Herbaty sprawia, że ma ona wielu wielbicieli.

Napar pomaga zapobiegać przeziębieniom, wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wątroby i nerek. Aby go przygotować, należy zalać kilka kwiatków i łodyżek wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować przez kilka minut na wolnym ogniu.

Herbaciane pola Batumi

Gruzińskie Batumi swą herbacianą sławę w Polsce zawdzięcza piosence z repertuaru zespołu Filipinki. Napar na bazie gruzińskiego suszu gościł na stołach Polaków w czasach PRL-u. Herbata jest obecnie jednym z symboli gruzińskiej kuchni. Co ciekawe, to właśnie Gruzini skonstruowali pierwszą maszynę do zbierania listków herbaty z pól uprawnych.

Napar przygotowany z gruzińskiej herbaty ma przyjemny, lekki smak. Pochodzące z tego rejonu listki herbaciane mają mniej garbników, dlatego trudno przygotować z nich gorzki napar. Z tego powodu chętnie sięgają po niego osoby, które na co dzień nie słodzą herbaty.

Francuskie degustacje herbaty

Kraj nad Loarą słynie z wyśmienitych croissantów, wina i kawy. Jak się jednak okazuje, Francuzi lubią także herbatę.

Uczestnicy herbacianych spotkań poznają nowe smaki, oryginalne sposoby parzenia herbaty. Sposób picia herbaty podczas tego typu wydarzeń przypomina degustację wina. Francuzi piją ją powoli, chcąc poczuć wszystkie nuty smakowe.

Tekst: Teekanne / InfoWire.pl

Zobacz też:
> Zielona herbata
> Cold brew – herbata i kawa na zimno
> Herbata Pu Erh