Hydromotor Hydraulics – naprawa i regeneracja pomp i silników hydraulicznych

Hydromotor Hydraulics regeneracja pomp silników hydraulicznych

Pompa hydrauliczna jest nierozerwalnie związana z silnikiem, dostarczając do niego ciecz pod określonym ciśnieniem. Ponadto stanowi ona serce każdego układu, przekształcając energię mechaniczną w hydrostatyczną, funkcjonując zgodnie z tzw. zasadą wyporu. Jako Hydromotor Hydraulics świadczymy usługę naprawy pomp i silników hydraulicznych, a także regenerację wspomnianych urządzeń, zachowując przy tym najwyższe standardy na rynku.

Pompa sercem układu hydraulicznego

Fundamentalną funkcją każdej pompy hydraulicznej jest przekazywanie cieczy do silnika pod ciśnieniem, jednak sposób tego transportu znacznie się różni, w zależności od rodzaju danego urządzenia. Najczęściej wybieranym typem są tzw. zębate, odznaczając się również najprostszą budową. W tym przypadku, energia wytwarzana jest dzięki zazębianiu obracających kół, przez które przepływa olej. Eksploatacja tego rodzaju pompy opiera się na zużywaniu zębów wyżej wspomnianych kół, jednak jest to proces stopniowy, co wyklucza nagłe awarie.

Drugim typem są tzw. pompy łopatkowe, w ramach których energia ma swoje źródło w wirowaniu łopatek wirnika, wprawiających czynnik w ruch. Urządzenia te wyróżniają się cichą pracą działania z jednoczesnym utrzymaniem prędkości obrotowej na wysokim poziomie. Na rynku dostępne są także pompy wielotłoczkowe, osiągającej bez wątpienia najwyższe ciśnienie pracy, co bezpośrednio przekłada się na najwyższą wydajność spośród wszystkich rodzajów. Ostatni typ określany jest mianem śrubowych, który, tak samo jak łopatkowy, generuje niewielką ilość hałasu w trakcie pracy.

Naprawa pomp i silników hydraulicznych

Jako Hydromotor oparliśmy naszą działalność naprawę pomp i silników hydraulicznych, generujących energią wykorzystywaną do napędzania wszelkiego rodzaju urządzeń. Jesteśmy zaopatrzeni we wszelkie podzespoły wymienne pozwalające na szybką i bezproblemową konserwację urządzenia, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest nieprzerwana praca maszyn. Po skutecznej naprawie wykonujemy specjalistyczne testy, gwarantujące pełną sprawność, zgodną z parametrami producenta.

Oprócz kompleksowej naprawy, świadczymy również usługę regeneracji pomp i silników hydraulicznych, opierającą się na pomiarze tolerancji zużycia, czyszczeniu wszystkich podzespołów, a także ręcznym myciu, gwarantującym największą skuteczność. Proces ten zawiera w sobie również wymianę uszkodzonych bądź zepsutych elementów, sprawdzenie urządzenia pod kątem ewentualnych awarii i zanieczyszczeń, a także ostateczne specjalistyczne testy.