ile można siedzieć przy komputerze

Ile można siedzieć przy komputerze – opinie polskich ekspertów

Czas czytania:1 minut/y, 52 sekund/y

Siedzenie jest dość powszechne dla współczesnych ludzi, ponieważ większość z nas pracuje w biurach. Jednak taka pozycja ciała jest dość nietypowa dla naszego organizmu, który po prostu nie miał czasu ewoluować wraz z szybko zmieniającym się społeczeństwem ludzkim. Dlatego wielogodzinne siedzenie przy komputerze jest czynnikiem, który ma szkodliwy wpływ na organizm Polaków, a także mieszkańców wszystkich innych krajów na świecie.

Praca siedząca przy komputerze

Komputer, obok smartfona, jest najpopularniejszym urządzeniem elektronicznym używanym przez współczesnego człowieka. Zwykle pracujemy przy komputerze przez 6-8 godzin dziennie. Ale nawet po pracy często relaksujemy się grając w gry wideo lub odwiedzając różne strony w Internecie. Często są to strony z grami hazardowymi, które ostatnio stały się bardzo popularne. Można to przypisać faktowi, że wiele kasyn online oferuje dziś darmowe obroty i inne bonusy dla nowych graczy. Ogólnie rzecz biorąc, Internet pozwala nam bawić się na wiele różnych sposobów, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Przy takiej obfitości rozrywki nic dziwnego, że komputer zajął miejsce telewizora. Jeśli dodamy do tego smartfony, spędzamy całkiem sporo czasu przed różnego rodzaju ekranami. Statystyki pokazują, że Polacy patrzą w ekrany przez ponad 10 godzin dziennie. A to ma negatywny wpływ na wzrok. W szczególności aktywni użytkownicy komputerów i telefonów rozwijają krótkowzroczność i cierpią na uszkodzenia siatkówki.

Ale aktywna praca przy komputerze wpływa nie tylko na wzrok, ale na całe ciało. Wielogodzinne siedzenie powoduje zastój krwi, problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi oraz problemy z kręgosłupem. A brak aktywności fizycznej prowadzi do nadwagi, która powoduje wiele innych problemów. Wreszcie, długotrwałe siedzenie przed komputerem może prowadzić do stanów lękowych i depresji. Wiele osób zapewne doświadczyło tego na własnej skórze.

Co zrobić dla tych, którzy dużo pracują przy komputerze?

Przede wszystkim należy stworzyć odpowiednie warunki do pracy. Wybór stołu, krzesła, odległość od monitora – wszystko to ma ogromne znaczenie.

Ponadto konieczne jest ograniczenie czasu spędzanego przy komputerze do 6-7 godzin dziennie. Co 20 minut należy zrobić 2-3 minutową przerwę, patrząc przez okno lub siedząc z zamkniętymi oczami. Co 60 minut należy zrobić 10-minutową przerwę, a co 3 godziny – 30-minutową. W tym wolnym czasie można wykonywać proste ćwiczenia, ćwiczenia oczu i inne czynności. Najważniejsze jest, aby w tym czasie trzymać się z dala od komputera.

1775 / zawsz / ile można siedzieć przy komputerze

żaluzje okienne rodzaje żaluzji Poprzedni post Wszystko, co trzeba wiedzieć o żaluzjach
jak powstaje ser pleśniowy ciekawostki o serze pleśniowym Następny post Jak powstaje ser pleśniowy