Internetowe serwisy rozrywkowe – jak dbają o bezpieczeństwo użytkowników

Internetowe serwisy rozrywkowe

Internetowe strony z rozrywką online i serwisy hazardowe stają się coraz popularniejsze w Polsce i na świecie. Sprzyjają temu postępująca i wszechobecna cyfryzacja oraz dynamiczny rozwój nowych technologii. Dlatego cyberbezpieczeństwo stało się takie ważne, a ochrona danych osobowych, poufnych informacji oraz środków pieniężnych, jest priorytetem użytkowników sieci. Dobrym przykładem mogą być tutaj profesjonalne internetowe platformy rozrywkowe i hazardowe, które wyjątkowo duży nacisk kładą na ochronę prywatności swoich klientów. Jak dbają o bezpieczeństwo graczy?

Moda na cyberbezpieczeństwo

        Cyberbezpieczeństwo (z ang. cybersecurity), to działanie lub proces wsparty technologią oraz specjalistycznym oprogramowaniem, mający za zadanie ochronę urządzenia, użytkownika i jego aktywności w sieci przed próbami kradzieży danych osobowych, prywatnych informacji czy finansów, a także wirusami, złośliwym oprogramowaniem lub programami szpiegującymi, jak również jakąkolwiek inną formą cyberprzestępczości, która regularnie się nasila. Zatem moda na cyberbezpieczeństwo została wywołana koniecznością. W okresie pierwszych sześciu miesięcy pandemii koronawirusa cyberprzestępcy ujawnili publicznie prawie 20 milionów skradzionych danych osobowych użytkowników sieci. O czym należy zatem pamiętać podczas korzystania z Internetu, aby uniknąć takich zagrożeń?

Internetowe serwisy rozrywkowe
Internetowe serwisy rozrywkowe

Dbanie o bezpieczeństwo w sieci

        Poniżej kilka ważnych porad, pomagających zadbać o bezpieczeństwo w Internecie:

 • Pobrać i zainstalować oprogramowanie antywirusowe i antyszpiegowskie
 • Jak najrzadziej korzystać z publicznych i niezabezpieczonych sieci Wi-Fi
 • Nie otwierać wiadomości oraz maili z nieznanych, podejrzanych źródeł i adresów
 • Skanować pobrane pliki oprogramowaniem antywirusowych przed ich otwarciem
 • Unikać klikania w nietypowo wyglądające linki z niesprawdzonych źródeł
 • Pamiętać o każdorazowym wylogowywaniu się z konkretnego serwisu online
 • Tworzyć różne mocne, złożone i unikatowe hasła, nie udostępniać ich nikomu
 • Używać dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu zawsze, gdy jest to możliwe
 • Korzystać ze stron internetowych z bezpiecznym szyfrowanym połączeniem
 • Upewnić się, że dany serwis jest chroniony certyfikatem SSL i protokołem https
 • Pobierać pliki wyłącznie ze sprawdzonych i uznanych stron internetowych
 • Używać tylko oryginalnego i legalnego oprogramowania dla wsparcia i aktualizacji
 • Przy korzystaniu z zewnętrznych nośników danych, zawsze skanować je antywirusem
 • Korzystać z zapory sieciowej firewall oraz zabezpieczeń systemu operacyjnego

Warto stosować powyższe zasady w celu zminimalizowania potencjalnego ryzyka ewentualnego ataku cyberprzestępców. A jak o bezpieczeństwo dbają serwisy rozrywkowe?

Serwisy hazardowe – bezpieczeństwo

        Renomowane profesjonalne platformy hazardowe (przykładem może być oferta Mostbet) zaczynają dbanie o bezpieczeństwo swoich użytkowników już na poziomie technologicznym, dzięki takim systemom ochrony, jak Firewalls – zapory sieciowe chroniące także przed złośliwym ruchem w sieci, RNG (Random Number Generation) – technologia generująca losowość i zapewniająca uczciwość rozgrywki, SSL (Secure Socket Layers – oznaczone symbolem kłódki) – szyfrowanie połączenia systemem kodów czy TFA (2FA – Two-factor authentication) – dwuetapowa weryfikacja przy logowaniu. 

Dodatkowo w dedykowanej aplikacji mobilnej dostępne są tak zaawansowane zabezpieczenia, jak logowanie za pomocą czytnika linii papilarnych czy nawet rysów twarzy, jak w przypadku technologii FaceID. 

Poza wykorzystywaniem nowych technologii kluczowe jest też oczywiście posiadanie ważnej licencji, upoważniającej dany serwis rozrywkowy do prowadzenia zakładów bukmacherskich czy kasyna online. Jest to w pewnym sensie również rodzaj gwarancji bezpieczeństwa danego serwisu. Warto też sprawdzać aktualne rankingi, oceny i opinie użytkowników na temat konkretnej strony hazardowej. 

Ochronę finansów graczy i informacji o transakcjach, zapewniają bezpieczne metody płatności online, takie jak karty płatnicze Visa i MasterCard, karty przedpłacone (PaySafeCard), portfele elektroniczne (PayPal, Skrill, Neteller), a nawet kryptowaluty (Bitcoin, Dogecoin, Ethereum). 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z kasynowych automatów do gier, to najlepiej wybierać znane tytuły od renomowanych producentów. Każdy slot w kasynach online posiada własny współczynnik wypłacalności RTP (Return To Player), który powinien wynosić co najmniej 94-95%, są też automaty oznaczone plakietką bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, by grać rozsądnie, bo hazard może uzależniać.   

1476 – zawsz / Internetowe serwisy rozrywkowe