Jarmarki bożonarodzeniowe 2022 w Polsce. Gdzie, kiedy?

jarmarki bożonarodzeniowe 2022 Boże Narodzenie jarmark świąteczny

Największe polskie miasta po pandemii powracają do tradycji i znów organizują jarmarki na Boże Narodzenie. Będą kramy ze świątecznymi towarami oraz atrakcje zachęcające całe rodziny do wizyty. Jarmarki bożonarodzeniowe 2022 – duże miasta. Sprawdź od kiedy i do kiedy będą trwać.

Świąteczny jarmark w Białymstoku

W tym roku na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku będzie większy niż we wcześniejszych latach. Rozpoczyna się 3 grudnia i potrwa do 23 grudnia czyli zakończy się tuż przed Wigilią. Mieszkańcy stolicy Podlasia z pewnością nie będą narzekać na rozmaitość towarów jakie będą do nabycia oraz na ilość dodatkowych atrakcji.

Jarmark bożonarodzeniowy Bydgoszcz

W Bydgoszczy jarmark zorganizowano w kilku miejscach. Stary Rynek, ulica Mostowa, most Staromiejski i plac Teatralny zamienią się w miejsca zachęcające mieszkańców do odwiedzin w świątecznym nastroju. Tegoroczny jarmark rozpoczął się już 19 listopada i potrwa do 22 grudnia. Dodamy, że Zimowe Miasteczko z szeregiem atrakcji (diabelski młyn, karuzela, kolejki, labirynt) będzie można odwiedzić także w święta, do 26 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 w Gdańsku

Tegoroczny jarmark zorganizowany przed Bożym Narodzeniem, w Gdańsku otwarto 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. Liczne kramy, w których można kupić świąteczne smakołyki i upominki pod choinkę, rozstawiono na Targu Węglowym, na ul. Bogusławskiego i Tkackiej, przy Forum Gdańsk oraz w Zbrojowni. Wśród atrakcji jest mówiący ludzkim głosem łoś Lucek, a święty Mikołaj na gdański jarmark przybędzie łodzią.

> Ciekawostki o karpiach

jarmarki bożonarodzeniowe 2022 Gdańsk
Jarmarki bożonarodzeniowe 2022. Targ Węglowy w Gdańsku

Katowicki jarmark bożonarodzeniowy 2022

W tym roku jarmark w Katowicach potrwa naprawdę długo – między 18 listopada a 8 stycznia. Jak zwykle będzie wiele atrakcji i kramów do kupienia prezentów, a ci którzy na placu Teatralnym chcą skorzystać z Młyńskiego Koła, mogą to zrobić nawet do 26 lutego.

Jarmark świąteczny w Krakowie

Między 25 listopada a 1 stycznia jarmark bożonarodzeniowy będzie czynny na Rynku Głównym. Poza kramami w których można kupić świąteczne prezenty, organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. W Krakowie będzie pochód Mikołajów, Korowód Kolędniczy, występy chórów i zespołów folklorystycznych, a także konkurs szopek krakowskich.

Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie

W Lublinie między 3 grudnia a 9 stycznia na placu Łokietka oraz w innych miejscach, Lublinianie znów poczują świąteczny klimat. Będą kramy zachęcające do świątecznych zakupów, także szereg atrakcji, np. Orszak Świętego Mikołaja, koncerty.

> Dowcipy o kolędach

jarmarki bożonarodzeniowe 2022 Wrocław Rynek
Jarmarki bożonarodzeniowe 2022. Jarmark na wrocławskim rynku

Jarmark we Wrocławiu

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu jak zwykle będzie wspaniały i z duża ilością kramów. Potrwa między 18 listopada a 1 stycznia (do trzeciej w nocy. po Sylwestrze). Znów odbędzie się na Rynku, ale też w innych miejscach miasta.

Łódź jarmark bożonarodzeniowy 2022

Jeśli jarmark przedświąteczny w Łodzi, to oczywiście na Piotrkowskiej. W tym roku potrwa między 26 listopada a 23 grudnia. Najwięcej frajdy będą mieć dzieci. Mogą nie tylko spotkać Mikołaja, ale też jego pomocników – elfy, w Wiosce Elfów.

> Święto Trzech Króli ciekawostki

Jarmark Betlejem Poznańskie 2022

Tegoroczny bożonarodzeniowy jarmark w Poznaniu odbędzie się między 3 grudnia a 9 stycznia. Gdzie Poznaniacy poczują świąteczny klimat i zrobią zakupy pod choinkę? Zapraszamy na plac Wolności, na Rynek Łazarski, do tego na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród poznańskich jarmarków świątecznych atrakcji będzie m.in. pokaz rzeźbienia na lodzie, i warsztaty artystyczne. Można też będzie skorzystać z lodowiska oraz przejechać się karuzelą wenecką.

jarmarki bożonarodzeniowe 2022 Rzeszów Rynek jarmark
Jarmarki bożonarodzeniowe 2022. Rynek w Rzeszowie, jeszcze przed postawieniem straganów

Jarmark bożonarodzeniowy w Rzeszowie

Gdzie Rzeszowiacy będą mogli w tym roku zrobić świąteczne zakupy? Oczywiście na Rynku. Jarmark w Rzeszowie potrwa między 3 grudnia a 1 stycznia, a organizatorzy podobnie jak w innych polskich miastach, zadbali o świąteczne atrakcje rozrywkowe dla całych rodzin.

> Ciekawostki o Pasterce

Szczeciński jarmark bożonarodzeniowy

Centrum Szczecina znów zamieni się w magiczną scenerię, a odwiedzający będą mogli poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Specjalne miejsca z kramami rozlokowano w alei Kwiatowej, na placu Lotników, placu Adamowicza oraz na deptaku Bogusława. Jarmarki potrwają między 2 a 22 grudnia (czyli krócej niż w innych miastach, które wymieniamy w naszym zestawieniu, ale na pewno będzie nie mniej ciekawie).

jarmark bożonarodzeniowy Warszawa Stare Miasto
Jarmark bożonarodzeniowy kilka lat temu. Warszawa, Rynek Starego Miasta

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Międzymurze Piotra Biegańskiego na Starówce, blisko Zamku Królewskiego, znów wypełni się świąteczną atmosferą, za sprawą kramów oferujących swoje świąteczne towary. W tym roku przedświąteczny jarmark w Warszawie potrwa między 26 listopada a 6 stycznia.

Jarmarki bożonarodzeniowe 2022 – tekst i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o polskich kolędach
> Bombki choinkowe ciekawostki
> Ciekawostki o choince