Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?

karykaturzysta na wesele cennik poradnik karykatury

Profesjonalny karykaturzysta na wesele – karykatury na weselu. Jakie ceny, honorarium, ile kosztuje usługa?

Poradnik

Radzimy jak wybrać najlepszego karykaturzystę, który uatrakcyjni tę jedyną noc naszego życia oraz przedstawiamy ile to kosztuje. Karykaturzysta na wesele – oryginalna atrakcja weselna

Wciąż niewiele osób przygotowujących imprezę prywatną (np. wesele) wie, jaką atrakcją może być wynajęcie dobrej klasy karykaturzysty. Ci, którzy rozważają chęć jego zatrudnienia, muszą przeczesać wiele stron internetowych. Tylko na niektórych znajdziemy informację o konkretnej lub przybliżonej cenie usługi rysowania karykatur na żywo. To zresztą zrozumiałe – jest ona zależna od szeregu czynników. Aby oszczędzić czas osobom poszukującym tych informacji, przeszukaliśmy wiele stron internetowych. Powstał nasz mini-poradnik. Zatem w skrócie: ile kosztuje wynajęcie karykaturzysty na wesele i od czego jest zależna cena?

Karykaturzysta na wesele

Nie spotkaliśmy oferty z której wynika, że karykaturzysta będzie rysował gości weselnych, pobierając od każdej narysowanej osoby opłatę. Słusznie – on ma się zajmować zrobieniem jak największej liczby karykatur. Nie może tracić czasu na negocjowanie cen i pobieranie opłat przed i po wykonaniu każdej karykatury, gdy sporo osób czeka i chce szybko wrócić do weselnej zabawy. Zatem zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.

Karykatury na żywo to coś zupełnie innego od efektownych karykatur ze zdjęć, których wykonanie trwa średnio kilka godzin. Jeśli chcesz właśnie taką pojedynczą karykaturę (np. przedstawiającą państwa młodych) i sądzisz, że karykaturzysta specjalnie przyjedzie i ją wykona, a państwo młodzi zamiast uczestniczyć we własnym weselu, przez długi okres czasu  będą bez ruchu pozować karykaturzyście – po prostu wybij sobie ten pomysł z głowy. Zamów karykaturę ze zdjęć przed weselem (w dodatku zapłacisz mniej niż za specjalne zaproszenie karykaturzysty na wesele).

karykatury na żywo wesele karykaturzysta event atrakcje

Karykatury na żywo w wykonaniu mistrza kreski – atrakcja na wesele

Karykatury na weselu – co jest ważne?

Jeśli poważnie rozważasz decyzję zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice ślubu, poprawiny wesela i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze.
1) Duża liczba karykatur wykonanych podczas wesela (bo będzie dużo gości)?
2) Duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (efektowne, pracochłonne karykatury)? Może też chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko (co dodatkowo uatrakcyjni uroczystość)?
3) A może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej.
Ostatniego rozwiązania zdecydowanie nie polecamy, gdyż narażasz się na zatrudnienie amatora rysującego nie lepiej niż część gości wesela, a więc na wstyd przed gośćmi.

Oczywiście ideałem byłoby zatrudnienie znanego karykaturzysty, który rysuje błyskawicznie i jeszcze weźmie za to skromne wynagrodzenie. Z oczywistych względów jest to nierealne, bo cena ma wiele wspólnego z jakością usługi, talentem i doświadczeniem artysty i nie tylko.

karykaturzysta na wesele karykatury atrakcje wesele

Karykaturzysta na wesele – uśmiech na twarzach nie tylko pary młodej

Karykatury na żywo – szybkość rysowania

Rzecz ważna, bo jeśli szykujesz wesele na ponad 100 osób, a karykaturzysta na zrobienie jednej karykatury potrzebuje aż 10 do 20 minut, niewiele osób otrzyma swoją karykaturę. A ci którzy ją otrzymają…

Uwaga. Aktualna, rozszerzona treść tekstu jest TUTAJ. Tekst jest za darmo.

Z tekstu dowiesz się:

CENY

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele? Od czego jest zależna cena?
Czy warto za wszelką cenę oszczędzać niedużą kwotę i zatrudnić amatora, a nie profesjonalnego karykaturzystę?
Co jest taniej: duża liczba narysowanych i większa kwota ale niska cena jednostkowa? A może mała liczba narysowanych, mniejsza cena i wysoka cena jednostkowa?
Karykaturzysta na wesele – czy w Warszawie faktycznie jest drożej?
Korzystniej rozliczyć się z karykaturzystą od liczby godzi czy ilości wykonanych karykatur?

INNE PORADY

• Co jest tańsze, a co lepsze? Hobbysta, plastyk czy profesjonalny karykaturzysta?
• Czy rysowanie karykatur do białego rana zmęczonych gości wesela, to dobry pomysł?
• Jak w Internecie znaleźć dobrego karykaturzystę na wesele?
Zatrudnić lokalnego plastyka (bo nie dojdzie koszt dojazdu i noclegu)? I liczyć, że takiego znajdziesz? A może zatrudnić doświadczonego profesjonalistę, który specjalnie dojedzie kilkaset kilometrów i wszyscy goście wesela będą zadowoleni z fajnej karykatury?
• Zatrudnić dowolnego autora, a może za podobną cenę – karykaturzystę znanego z mediów?
Karykaturzysta na wesele cena usługi rysowania karykatur na weselu/
• Co to znaczy: karykaturzysta? Czym różni się karykaturzysta uliczny od karykaturzysty eventowego?
• Co to znaczy: solidny karykaturzysta na wesele?

Szczepan Sadurski satyryk karykaturzysta

Karykaturzysta na wesele Warszawa, cała Polska – tekst: (c) Szczepan Sadurski

Rysownik prasowy, ilustrator, także karykaturzysta eventowy. Sztukę karykatury propaguje w mediach, jest zapraszany do stacji telewizyjnych jako ekspert, prowadzi bloga o karykaturze. W ostatnich 10. latach stworzył kilkadziesiąt tysięcy karykatur, rysując na ponad 500. imprezach – w Polsce oraz w USA, Australii i krajach europejskich. Szef Karykatury.com – karykaturzyści, których znasz z prasy i TV.

Zobacz też: 
> Idealny stół wiejski na wesele – poradnik
> Plan stołów weselnych – przykłady

Linki do podobnych informacji

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Malowanie twarzy dzieciom – rodzinny event
Podczas eventów na które byliśmy zapraszani aby rysować karykatury na żywo, wielokrotnie widzieliśmy tę atrakcję skierowaną do dzieci. Malowanie buzi czyli malowanie twarzy dzieciom, to jedna z najpopularniejszych animacji podczas pikników i innych imprez, w których uczestniczą dzieci (chłopcy i dziewczynki) wraz z rodzicami. Ta atrakcja niekoniecznie wymaga dużego doświadczenia i wielkiego talentu plastycznego od wykonawców.
>> Cały tekst

Karykatury na żywo na imprezie

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?

Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst

10 rekwizytów, które najczęściej pojawiają się na karykaturach

Postanowiłem zrobić oryginalne podsumowanie. Może ono wiele powiedzieć o bohaterach karykatur, które wykonuję na zamówienie oraz czasach, w których żyjemy. Jak myślisz, co najczęściej pojawia się na rysowanych karykaturach, oprócz oczywiście twarzy i postaci bohatera karykatury? Zdecydowanym zwycięzcą zestawienia jest…
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu

Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na imprezę

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?

Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta na wesele – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
>> Cały tekst

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na event

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst

Największe miasta w Polsce, w których organizowane są eventy i wesela, na które zapraszani są karykaturzyści, rysujący karykatury na żywo: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Rzeszów, Opole, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Kielce, Olsztyn.