Wykastruj się – dostaniesz samochód

kastracja kastrowanie Indie Radżystan ciekawostki

Kastracja, kastrowanie, sterylizacja

Oryginalny konkurs dla mężczyzn zorganizowano w indyjskim Radżastanie

Samochód Tata Nano, motocykle, sprzęt AGD i audio-video – to nagrody w konkursie zorganizowanym w indyjskim stanie Radżastan. Co trzeba zrobić, aby mieć szansę na jedną nagród? Należy być mężczyzną i się… wysterylizować.

Skąd taki pomysł? Indie, to kraj w którym przyrost ludności drastycznie rośnie. Obecnie mieszka tu 1,2 miliarda ludzi (więcej niż w Chinach i jakimkolwiek innym kraju świata). Na terenie zajmującym ok. 2,5 procenta powierzchni planety, żyje ponad 17 procent ludności świata. Dlatego Indie na wszelkie możliwe sposoby starają się ograniczyć przyrost naturalny. Wspomniany wyżej konkurs jest jednym z pomysłów, aby to zmienić.

Niestety, w konkursie mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Radżastanu. To informacja dla tych, którzy chcieliby się tam wybrać z jednym z polskich biur podróży po to, aby mieć szansę na autko.

Kastracja – informacja na: (c) Sadurski.com od lipca 2011

Zobacz też:
> Prawo jazdy ciekawostki

Kastracja – co to jest?

Kastracja, zwana też wytrzebieniem, to jedna z metod ubezpłodnienia. Polega na chirurgicznej amputacji w obrębie zazwyczaj pierwszorzędnych (usunięcie gonad), też łącznie z drugorzędnymi cech płciowych zazwyczaj osobników męskich zwierząt (zarówno domowych, hodowlanych, jak i dzikich) i ludzi.

Termin jest też niewłaściwie stosowany w przypadku kuracji farmakologicznej obniżania popędu płciowego u mężczyzn nazywanej kastracją chemiczną. Kastracja powoduje niepłodność, a także zaburzenie funkcjonowania układu hormonalnego. Współcześnie kastracja ludzi jest stosowana w przypadkach onkologicznych (np. rak jądra, rak jajnika). Kastracja była skutecznym sposobem hamowania wzrostu raka prostaty. Obecnie leki z grupy analogów gonadoliberyny wyparły kastrację chirurgiczną. Kastruje się także osoby poddające się operacji korekty płci.

Mężczyzn poddanych zabiegowi kastracji nazywano i nazywa się kastratami lub eunuchami, trzebieńcami i rzezańcami. Stosuje się też rozróżnienie na kastratów – mężczyzn z usuniętymi tylko jądrami i eunuchów – z usuniętymi jądrami i prąciem.