Kontuzja Roberta Lewandowskiego groźniejsza niż przypuszczano

Robert Lewandowski kontuzja Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski to postać nieoceniona dla reprezentacji Polski. Kapitan biało-czerwonych rozegrał bowiem w narodowych barwach 144 mecze, strzelając 81 bramek. O ile zasług sportowych nikt nie może mu odbierać, o tyle sporo wątpliwości zwłaszcza wśród kibiców i części dziennikarzy pojawia się, jeżeli chodzi o zdolności przywódcze popularnego “Lewego”. W związku z ostatnią kontuzją Roberta Lewandowskiego wróciło pytanie, jak kadra poradzi sobie w najbliższych meczach bez swojego kapitana? Jeżeli chcesz obstawiać rozstrzygnięcia spotkań, możesz wykorzystać kod promocyjny i bonus powitalny od Superbet, dzięki któremu zyskasz dodatkowe środki na grę.

Zacznijmy od tego, że ostatnie doniesienia odnośnie stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego nie są najlepsze. Okazuje się bowiem, że uraz gracza FC Barcelony jest groźniejszy, niż początkowo przypuszczano. Takie informacje podali przynajmniej dziennikarze Mundo Deportivo, a więc poczytnej hiszpańskiej prasy. Zdaje się je potwierdzać także oficjalne oświadczenie FC Barcelony.

Początkowe doniesienia mówiły o stłuczeniu kostki, ale powiększający się obrzęk i dolegliwości zmusiły lekarzy do kolejnych badań. Szczegółowe diagnozy potwierdziły, że Robert Lewandowski doznał skręcenia kostki, co może spowodować dłuższą przerwę w grze.

Na ten moment kataloński klub nie zajął stanowiska, kiedy ewentualnie “Lewy” wróci do treningów oraz rytmu meczowego. Jedno jest pewne, że na pewno nie wystąpi w meczach reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi (12 października) oraz z Mołdawią (15 października). Lewandowski opuści zapewne także kilka najbliższych kolejek ligowych.

Brak Lewandowskiego szansą dla zmienników

Michał Probierz już ogłosił kadrę reprezentacji Polski na wspomniane mecze z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Jak można było się spodziewać na liście nie ma kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. To rzadkość, bowiem kapitan do tej pory wypadał z gry dla kadry tylko dwukrotnie. Warto jednak dodać, że w swojej karierze nie opuścił ani jednego meczu eliminacji Mistrzostw Europy.

Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego na szansę mogą liczyć zmiennicy. Nie wiadomo czy Michał Probierz postawi na grę z dwójką z przodu czy na jednego snajpera. Wiadomo jednak kto znalazł się na liście powołanych przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski. To Arkadiusz Milik, Karol Świderski oraz Adam Buksa. W gronie napastników obok kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego brakuje też Krzysztofa Piątka. Zdaniem dziennikarzy na nieobecności “Lewego” najbardziej może skorzystać Karol Świderski. Choć “Świdrowi” daleko do najlepiej zarabiających piłkarzy świata, to liczby jakie wykręca i oddanie kadrze mogą budzić podziw. Karol Świderski w 24 meczach w narodowych barwach zdobył 9 bramek. Jeżeli chodzi o ten sezon ligowy i rozgrywki amerykańskiej MLS, w których bierze udział, to napastnik może pochwalić się bilansem 28 meczów, 11 bramek i 5 asyst.

Czy Karol Świderski, który do tej pory był brzydko mówiąc dokładką do Roberta Lewandowskiego lub człowiekiem od zadań specjalnych, kiedy trzeba było coś zmienić w grze Polaków, jest w stanie wykorzystać nieobecność Lewandowskiego na tyle, żeby wygryźć go ze składu? To nie wydaje się realne. Jeżeli “Świder” zagra nawet dwa super mecze, to wydaje się, że Michał Probierz znajdzie miejsce w składzie zarówno dla niego, jak i dla Roberta Lewandowskiego.

Czas na oczyszczenie atmosfery wokół kadry?

Wielu kibiców oraz część środowiska dziennikarskiego twierdzi, że Robert Lewandowski nie dźwiga presji, że nie jest kapitanem z krwi i kości. Co odważniejsi mówią nawet, że jego nieobecność może oczyścić kadrę. Cóż, Lewandowski ostatnio udzielił głośnego wywiadu, w którym udzielał reprymendy swoim kolegom. Z drugiej strony jednak kto, jak nie kapitan i najlepszy polski piłkarz miał wstrząsnąć tą kadrą? Z innej strony kadra pokazała jednak w kilku meczach, że potrafi sobie radzić i sportowo i mentalnie bez Lewandowskiego. Jak zwykle odpowiedzi na wszystkie pytania z tekstu będą zależne od tego, jakie wyniki osiągnie Polska przeciwko Wyspom Owczym i Mołdawii.

1536 / 20.10.24 / kontuzja Roberta Lewandowskiego. Foto: Iconsport