rysunki sadurski krajowy rejestr dlugów

Krajowy Rejestr Długów i rysunki Sadurskiego

Czas czytania:2 minut/y, 27 sekund/y

Rysunki Sadurskiego straszą dłużników

Rysunki Szczepana Sadurskiego wykonane dla Krajowego Rejestru Długów, można spotkać w wielu miejscach Polski. W KRD wiedzą, że humor rysunkowy jest w stanie lepiej dotrzeć do wielu osób niż “poważniejsze” reklamy i tradycyjne ogłoszenia

Cykl rysunków Sadurskiego, wykonanych dla Krajowego Rejestru Długów w minionych 2 latach, można spotkać w wielu miejscach Polski. Mieszkańcy różnych spółdzielni mieszkaniowych oglądają naklejki i ulotki z rysunkiem Sadurskiego. Także osoby korzystające z komunikacji miejskiej (szereg miast w Polsce) oraz z warszawskiej kolei podmiejskiej. Rysunki mają zmobilizować dłużników spółdzielni mieszkaniowych do płacenia czynszu i przestrzec gapowiczów przed konsekwencjami jazdy bez ważnego biletu.

Rysunki Sadurskiego trafiają też do internetowego mailingu reklamowego dla potencjalnych klientów KRD, do reklam prasowych, na plakaty, ulotki, a nawet jako tablice reklamowe w halach, gdzie odbywają się rozgrywki sportowe. Wkrótce trafią też do Internetu, do nowego serwisu internetowego przygotowywanego przez Krajowy Rejestr Długów.

KRD postawił na charakterystyczną kreskę i niebanalne pomysły popularnego rysownika, a ponieważ rysunki Sadurskiego spełniają swe założenie biznesowe (wsparcie działań promocyjnych i reklamowych), współpraca jest kontynuowana.
2007-08-28

Pocztówki w Szkle Kontaktowym

Humor z pocztówek Krajowego Rejestru Długów narysowanych przez Szczepana Sadurskiego, został skomentowany przez prowadzących “Szkło kontaktowe” w TVN 24

Pocztówki wydane przez Krajowy Rejestr Długów, narysowane przez Szczepana Sadurskiego, zaczynają żyć własnym życiem. 7 października 2008 jedna z nich została pokazana oraz skomentowana przez Wojciecha Zimińskiego i Ilonę Łebkowską. Miało to miejsce w telewizyjnym programie satyrycznym “Szkło kontaktowe”, emitowanym przez stację TVN 24.

Jak widać, absurdalny pomysł, aby dłużnicy nie płacący alimentów mieli utrudniony wstęp także do… raju, przemawia do wyobraźni nie tylko dłużników.
2008-10-05

Alimenty i Sadurski

Krajowy Rejestr Długów po raz kolejny sięgnął po humorystyczne rysunki autorstwa Szczepana Sadurskiego. Tym razem zobaczą je osoby nie płacące alimentów

Po dłużnikach nie płacących czynszy, nie płacących za telefon, gapowiczów komunikacji miejskiej oraz kolejowej i osób notorycznie nie wywiązujących się ze spłaty kredytów, tym razem rysunki sygnowane logo Krajowego Rejestru Długów oraz nazwiskiem Sadurski, zobaczą osoby nie płacące alimentów na swoje dzieci. I choć rysunki mają przekaz humorystyczny, osobom które je zobaczą, raczej nie będzie do śmiechu. Kilka rysunków Sadurskiego przygotowanych dla KRD, trafiło właśnie na pocztówki oraz plakaty.

Pomysłodawcą akcji są fundacje: Damy Radę, MaMa, Pozwól Żyć oraz Krajowy Rejestr Długów. Do jednego z biur informacji gospodarczej trafią dane osób nie płacących alimentów na swoje dzieci (to 12 procent spośród wszystkich osób mających płacić alimenty). Wpisanie na listę dłużników może skomplikować ich życie (np. nie będą mogli uzyskać kredytu).

Jak przekonał się Krajowy Rejestr Długów (KRD) oraz szereg firm zamawiających rysunki u Szczepana Sadurskiego, przekaz treści informacyjnych i reklamowych poprzez profesjonalny rysunek humorystyczny, jest bardzo skuteczny. W niektórych przypadkach potwierdziły to badania.

Rysunki humorystyczne oprócz tego, że skutecznie przyciągają wzrok oraz uwagę zainteresowanych, są mniej inwazyjną formą przekazu reklamowego, niż np. zdjęcia.

Informacje o obecnej akcji właśnie zaczęły pojawiać się w mediach.

Pocztówki KRD z rysunkami Sadurskiego pokazywano też m.in. w “Pytaniu na śniadanie” (TVP2, 1 października).
2008-09-24

sylwester karnawał atrakcje karykatury Poprzedni post Karykaturzysta na Sylwester i karnawał
Armenia Good Humor Party Arsen Gevorgyan Następny post Good Humor Party Armenia