lobby hotelowe ciekawostki hotel hol hotele

Lobby hotelowe – ciekawostki

Czas czytania:2 minut/y, 54 sekund/y

Co to jest lobby hotelowe, do czego służy i jak zwykle wygląda. Najważniejsze informacje. Lobby hotelowe ciekawostki

Niektórzy uważają, że lobby hotelowe, to najważniejsze miejsce hotelu. Dlaczego?

Co to jest lobby hotelowe

1) Lobby hotelowe, to wizytówka każdego hotelu. To miejsce reprezentacyjne. Przestrzeń, w którą wkracza nowy gość zamierzający spędzić w hotelu dobę lub dłużej. Estetyczny, ładny wystrój, czystość. Do tego miła, fachowa i szybka obsługa recepcjonisty podczas pierwszego kontaktu – to bardzo ważne elementy w biznesie hotelowym. Właściciele hoteli o tym wiedzą, więc dbają o to, aby lobby hotelowe zachęcało, a nie zniechęcało gości.

Jak wygląda (powinno wyglądać) lobby hotelowe

2) Winno ono nawiązywać do ogólnego wyglądu i charakteru całego hotelu. Lobby hotelowe w luksusowym 5-gwiazdkowym hotelu wygląda inaczej, niż w nowoczesnym obiekcie odwiedzanym głównie przez ludzi młodych, w hotelu przy plaży, albo w skromnym hotelu odwiedzanym przez grupy wycieczkowe nocujące tylko jeden raz. Dlatego już wygląd lobby hotelowego wiele mówi o tym, czego spodziewać się podczas pobytu, a nawet jaki jest standard hotelu (bez szukania informacji ile ma gwiazdek).

lobby hotelowe ciekawostki hotel hol hotele
To lobby hotelowe ma przypominać domowe zacisze. Czuj się u nas, jak u siebie w domu

Co wchodzi w skład lobby hotelowego

3) Wprawdzie jest pewien standard i wyobrażenie co powinno być w lobby hotelowym, ale są różnice. Przyjmijmy jednak, że zwykle tu są:

– Miejsce do spotkań towarzyskich (fotele), czasem też duży telewizor na ścianie.

– Miejsce do wypicie kawy, herbaty, wody, czasem też drinków. Obok miejsce na prasę, czasem regał z książkami, albumami.

– Przestrzeń na skorzystanie z Internetu (stanowisko z komputerem). Obecnie jednak każdy ma swój sprzęt przenośny z własnym wi-fi). Lub oznakowane miejsce z wi-fi (jeśli wi-fi nie ma w każdym pokoju w hotelu).

– Recepcja z recepcjonistą oraz informacje, mapki, folderki.

lobby hotelowe ciekawostki hotel hol hotele
Lobby hotelowe – otwarta przestrzeń i sklepiki dla gości

Lobby hotelowe – część hotelu

4) W skład przestrzeni hotelowej chodzi kilka ważnych miejsc, różniących się przeznaczeniem. Oczywiście w konkretnych przypadkach są różnice. w Są to:

  • przestrzeń wypoczynku nocnego czyli pokoje hotelowe,
  • strefa rozrywki i relaksu (spa, wellness, czasem basen)
  • strefa gastronomiczna (restauracja)
  • strefa wypoczynku dziennego (lobby hotelowe).

Lobby hotelowe – kolejne informacje

5) Im większą przestrzeń przeznaczono w obiekcie na lobby hotelowe, tym większa możliwość jego zaaranżowania. Jest to najczęściej związane z powierzchnią całego obiektu. W małych hotelach lobby hotelowe jest dosyć skromne.

6) Słowo lobby pochodzi z języka angielskiego. Chodzi o hol (hall – kolejne angielskie słowo) wejściowy do budynku, hotelu.

lobby hotelowe ciekawostki hotel hol hotele
Klasyczne, domowe i eleganckie lobby hotelowe

7) Zwykle ważnym elementem hotelowego hobby jest zieleń czyli rośliny (zwykle w donicach). Rośliny sprawiają, że czujemy się tu lepiej, kojarzą się z domową, rodzinną atmosferą. Poza tym kolor zielony uspokaja. Rośliny sztuczne nie wymagają szczególnej opieki, ale naturalną roślinność po prostu lubimy. W drogich hotelach nie znajdziemy sztucznych roślin.

8) Wygląd, to nie wszystko. Goście hotelowi trafiający do hotelowego lobby najbardziej cenią profesjonalizm recepcjonistów i szybkość ich działania. Często są zmęczeni i chcą szybko wejść do pokoju. Jeśli tak jest – na wystrój lobby hotelowego zwracają uwagę, gdy trafią tu po raz drugi, na przykład nazajutrz rano.

9) W lobby hotelowym zwykle są jakieś obrazy lub reprodukcje na ścianach. Najczęściej nie są przypadkowe i są dobrze dobrane do wnętrza. Pasują też do charakteru konkretnego hotelu. W hotelowym lobby nad morzem przeważają elementy marynistyczne, w górach – pejzaże gór. Niektóre obiekty chwalą się zdjęciami, gdy jakiś czas temu hotel budowano, lub gdy powstawał (np. renowacja dawnego obiektu i przystosowanie na potrzeby hotelowe).

Lobby hotelowe ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Hotele – ciekawostki
> Ciekawostki lotnicze
> Największe sieci hotelowe świata

profile okienne PVC okna montaż okien ciekawostki Poprzedni post Dlaczego warto kupić okna z montażem?
wirtualne biuro wirtualna siedziba firmy Następny post Wirtualne biura – czy to dobry pomysł?