lotnisko Washington Dulles International Airport

Lotnisko Washington Dulles International Airport

Czas czytania:1 minut/y, 5 sekund/y

Międzynarodowe lotnisko Washington Dulles International Airport, niedaleko Waszyngtonu

Kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Waszyngtonu, w stanie Wirginia, znajduje się Washington Dulles International Airport. To międzynarodowe lotnisko ma powierzchnię 11830 hektarów i jest największym lotniskiem na obszarze metropolitalnym Waszyngtonu. Dziennie obsługuje 60 tysięcy pasażerów, odlatujących do 125 lotnisk na świecie.

Lotnisko otworzył 17 listopada 1962 roku prezydent John F. Kennedy. Front terminalu lotniska zaprojektował w 1958 r. fiński architekt Eero Saarinen.

Ciekawostka

John Foster Dulles (1988-1959), którego imieniem jest lotnisko, w latach 1953-59 czyli w okresie tzw. zimnej wojny, był sekretarzem stanu prezydenta Dwighta D. Eisenhowera.

Ciekawostki : (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o Nowym Jorku
> Ciekawostki o Las Vegas
> 10 miejsc, które musisz zobaczyć w Singapurze

Lotnisko – wydzielony obszar na lądzie, wodzie lub innej powierzchni, w całości lub w części przeznaczony do wykonywania startów, lądowań i naziemnego lub nawodnego ruchu statków powietrznych, wraz ze znajdującymi się w jego granicach obiektami i urządzeniami budowlanymi o charakterze trwałym, wpisany do rejestru lotnisk. Ich wyposażenie zróżnicowane jest w zależności od liczby odprawianych pasażerów i przeładowywanych towarów. Lotniska oznaczane są trzyliterowym kodem IATA oraz czteroliterowym kodem ICAO.

Lotnisko oraz jego strefa ochronna zajmują znaczne obszary, wyłączając z użytkowania znaczny areał gruntów. Zamieszkiwanie w jego pobliżu może być szkodliwe dla zdrowia z powodu zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu.

Wybrzeże Kości Słoniowej ciekawostki atrakcje co warto zobaczyć Poprzedni post Wybrzeże Kości Słoniowej – ciekawostki
wielkanocne pisanki ciekawostki pisanka Wielkanoc jaja jajka malowanie pisanek kraszanki Następny post Wielkanocne pisanki i jajka – ciekawostki