Nowe magazyny w Bydgoszczy

magazyny Bydgoszcz w Bydgoszczy

Magazyny Bydgoszcz

Bydgoszcz nie jest najważniejszym miastem w branży logistycznej i magazynowej, ale zyskuje na znaczeniu. Sprawdziliśmy, jakie nowoczesne inwestycje zostały tu zrealizowane albo są w planie. Jedną z innowacyjnych realizacji są magazyny energii. Szczegóły poniżej.

Pięć prototypowych magazynów energii Enei Operator

Dynamiczny wzrost liczby OZE wymusza wdrożenie innowacyjnych rozwiązań – jak m.in. magazynowanie energii, zwiększenie elastyczności pracy sieci i gromadzenie nadwyżek energii odnawialnej oraz poprawa jakości i bezpieczeństwa usług.

Enea Operator – nowoczesne prototypowe magazyny w Bydgoszczy

Enea Operator instaluje nowoczesne prototypowe magazyny energii. Magazyny w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Pogorzelicy i Opalenicy powstają na bazie innej technologii, pozwolą na efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i poprawią jakość dostaw prądu.

Zastosowanie różnych technologii to szansa na uzyskanie różnych wyników, które z kolei pozwolą wybrać najlepszy rodzaj magazynu energii dla specyfiki sieci na konkretnym obszarze. Po instalacji magazynów nastąpi czas gromadzenia i opracowywania wyników badań, by znaleźć najlepsze rozwiązania.

Magazyny w Bydgoszczy – gromadzenie energii

Magazyn w Bydgoszczy przeszedł odbiór techniczny i wkrótce zacznie pełnić swoją rolę. Wszystkie zostaną oddane do użytku jeszcze w drugim kwartale 2021 roku. Opracowanie innowacyjnego sposobu magazynowania energii na poziomie niskiego napięcia jest bardzo ważne w czasach rozwoju mikroinstalacji prosumenckich. Magazyn energii w Bydgoszczy jest wyposażony w baterie ołowiowo-kwasowe typu VRLA.

Magazyny – wynajem – Bydgoszcz

Panattoni Park Bydgoszcz III

Panattoni Park Bydgoszcz III, to kolejny park logistyczno-magazynowego w Bydgoszczy realizowany przez tego dewelopera. Inwestycja o powierzchni 43 000 mkw. szybko wzbudziła zainteresowanie i zyskała pierwszego najemcę – polski oddział międzynarodowej firmy Reconext. Hale do wynajęcia w Bydgoszczy cieszą się dużym powodzeniem wśród najemców ze względu na lokalizację, przystępne stawki czy dostęp do pracowników.

Panattoni zrealizował w Bydgoszczy wcześniej trzy ogromne inwestycje magazynowe – pierwsza znajduje się na terenie dawnego Zachemu (tu znajduje się m.in. centrum dystrybucyjne sieci Kaufland), a druga to hale magazynowe przy ulicy Chemicznej, a najemcą tych magazynów w Bydgoszczy jest inny gigant handlu, czyli Carrefour. W 2020 roku Panattoni oddał do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II o powierzchni około 40 tysięcy mkw. Wśród najemców są firmy logistyczne Nissin Logistics oraz firma Inpost.