Maria Czubaszek – ciekawostki

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek podróżuje

Satyryk Maria Czubaszek, która nie lubi podróżować, odwiedziła trzeci w swym życiu kraj – Czechy

6 listopada 2011 r. na spotkanie autorskie do Cieszyna, przybyli Maria Czubaszek i Artur Andrus. Ku zaskoczeniu wszystkich, Czubaszek która tego dnia na krótko przekroczyła granicę i odwiedziła czeski Cieszyn – wyznała, że Czechy, to dopiero trzeci kraj, który odwiedza.

– Nigdy nie miałam ciekawości poznawania świata – powiedziała Czubaszek, która całkiem na serio przyznała, że wcześniej była jedynie w NRD (kraj o tej nazwie nie istnieje od ponad 20 lat!) i w Bułgarii.
2011-11-10

Maria Czubaszek w Szkle kontaktowym

Od września 2011 r. Maria Czubaszek będzie stałym komentatorem programu Szkło kontaktowe w TVN24

Od września do ekipy osób komentujących aktualne wydarzenia w rozrywkowo-publicystycznym programie Szkło kontaktowe, emitowanym przez TVN24, dołączy satyryk Maria Czubaszek. Trafi tu w miejsce Kamila Dąbrowy, który przechodzi do TVP 2, gdzie będzie prowadził program „Kultura, głupcze!”.

Przypomnijmy, ze prowadzącymi i komentatorami Szkła kontaktowego są: Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki, Jarosław Iwaszkiewicz, Artur Andrus, Marek Przybylik, Wojciech Zimiński, Tomasz Jachimek, Krzysztof Daukszewicz i Grzegorz Markowski. Program nadawany jest codziennie, o godz. 22.00.
2011-08-26

Jak cudownie, że to zrobiłam

Publiczne wyznanie satyryk Marii Czubaszek o dwukrotnej aborcji, wywołał liczne komentarze

O tym, że Maria Czubaszek uwielbia palić papierosy, wiedzieli wszyscy. O tym, że nie cierpi małych dzieci – wiedzieli głównie znajomi. Ale jej niedawne wyznanie w programie TVN na temat tego, co zrobiła wiele lat temu, wywołał wiele głosów oburzenia.

Czubaszek wyznała, że w młodości dwukrotnie usunęła ciążę. – Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam. Gdyby się zdarzyło, że zaszłam w ciążę, i byłby to siódmy czy ósmy miesiąc, to ja bym skoczyła z któregoś piętra, pod pociąg bym się rzuciła, ale na pewno bym tego dziecka nie urodziła.

Wczoraj radio TOK FM satyryk kontynuowała temat:

– Już jako dziecko nie lubiłam innych dzieci. (…) Usunęłam dwie ciąże za czasów komuny. O aborcji się wtedy nie mówiło. Kobieta chciała usunąć, to szła i usuwała. Nie było to zbrodnią.
2012-02-02

Maria Czubaszek w Uwadze TVN

21 czerwca 2010 r. widzowie programu „Uwaga” w TVN mogli zobaczyć kilkuminutowy reportaż o Marii Czubaszek

Maria Czubaszek, a właściwie Alicja Bacz (tak nazywała się gdy były jeszcze panną, nazwisko Czubaszek ma po pierwszym mężu). Kobieta pokazująca, że satyrykami niekoniecznie muszą być panowie. Od 40 lat związana z radiową Trójką, dla której wciąż pisze teksty satyryczne i słuchowiska. Pracowała w redakcji tygodnika satyrycznego „Szpilki”, pisała teksty piosenek (np. „Rycz mała, rycz” dla grupy VOX), pisała dialogi do seriali „Na wspólnej” i „Brzydula”.

Jaka jest i co sądzą o niej Jacek Fedorowicz, Artur Andrus, aktor Krzysztof Kowalewski czy jej mąż – muzyk Wojciech Karolak – można dowiedzieć się z krótkiego reportażu w programie „Uwaga”, który pokazano w TVN 21 czerwca o godz. 19.45.
2010-07-25

Maria Czubaszek w Sukcesie

Od kwietnia 2010 r. felietony Marii Czubaszek będą się ukazywać w miesięczniku Sukces

Co kilka dni pisze krótkie, żartobliwe komentarze o postaciach z naszego show biznesu na internetowym blogu portalu Wirtualna Polska oraz tworzy internetowy program WP „Magia Magla”. Teraz, a dokładniej od kwietniowego numeru miesięcznika „Sukces”, będziemy też mogli czytać jej felietony.

Maria Czubaszek (1939-2016), a właściwie Alicja Bacz – satyryk i dziennikarz. Ukończyła Dziennikarstwo oraz Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Znamy ją głównie z tekstów satyrycznych i słuchowisk (np. Serwus, jestem nerwus), od lat prezentowanych w radiowej Trójce (m.in. w audycji Powtórka z rozrywki). Pracowała w tygodniku „Szpilki”, pisząc do niego teksty satyryczne. Jest autorką wielu tekstów piosenek (śpiewali je m.in. Ewa Bem, Katarzyna Cerekwicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski), wśród nich takie przeboje, jak: Rycz, mała, rycz, Wyszłam za mąż – zaraz wracam. Pisała dialogi do filmów (m.in. Filip z konopi) i seriali (m.in. Na Wspólnej, BrzydUla). Prywatnie jest żoną muzyka Wojciecha Karolaka i nieustannie pali papierosy.
2010-03-05

foto: Szczepan Sadurski