Nowy MAXUS MIFA 9

samochód SAIX Maxus Mifa 9 Hanower targi

Na rozpoczętych właśnie targach IAA w Hanowerze, Maxus zaprezentował nowy model, MIFA 9. Jest to duży, zaawansowany technologicznie luksusowy MPV o napędzie elektrycznym, a dominującą jego cechą jest ekskluzywne i eleganckie wnętrze oraz niezwykle bogate wyposażenie.

Ten luksusowy model jest jednym z największych odkryć tegorocznych targów i przyciągnął uwagę zarówno dziennikarzy, jak i klientów. Samochód niedawno został wprowadzony na rynek w Chinach, a wkrótce trafi do Europy.

Jest to pierwszy model zbudowany na nowej i przyszłościowej platformie MIFA stworzonej przez markę Maxus. Nowa platforma umożliwia zastosowanie napędu elektrycznego w pojazdach różnego typu.

MIFA 9 WKRÓTCE DOSTĘPNY RÓWNIEŻ W POLSCE

MIFA 9 to duży, rodzinny samochód, o wymiarach 5270 mm długości, 2000 mm szerokości i 1840 mm wysokości. Dzięki swoim gabarytom zapewnia niezwykle wygodne wnętrze dla podróżnych. Będzie oferowany zarówno jako model 7-miejscowy, jak i 8-miejscowy. Akumulator o pojemności 90 kWh oferuje deklarowany zasięg 440-595 km (WLTP mieszany/miejski).

Yaroslav Gural, kierownik sprzedaży w RSA Polska, potwierdza, że MIFA 9 pojawi się wkrótce na rynkach europejskich.

– Z niecierpliwością czekamy na dołączenie modelu MIFA 9 do gamy Maxus. Dzięki temu, że spółka SAIC Motors jest bardzo stabilnym koncernem i ma duże możliwości produkcyjne zdecydowaliśmy się zamówić znaczną liczbę samochodów. Będziemy zatem mogli zrealizować pierwsze dostawy w przeciągu kilku miesięcy. MIFA 9 to doskonały samochód rodzinny dla tych, którzy chcą mieć dużo przestrzeni i poczucie luksusu podczas podroży. Jest to również doskonały samochód dla branży transportowej, ponieważ zasięg w mieście to niemalże 600 kilometrów.

PEŁEN EKSKLUZYWNYCH DETALI

Samochód ma futurystyczną linię, której kontynuację znaleźć możemy we wnętrzu. Jest ono pełne ekskluzywnych detali, technologii i rozwiązań zwiększających przyjemność z podróży.

Wszystkie fotele posiadają elektryczną regulację, wentylację i ogrzewanie. Dodatkowo fotele drugiego rzędu będą wyposażone w funkcję masażu, co uczyni podróż relaksującą i komfortową. W tym samym rzędzie fotele mają też możliwość znacznego odchylenia, regulowane podnóżki oraz cyfrowe panele sterowania na podłokietnikach. Fotele w drugim i trzecim rzędzie można przesunąć całkowicie do przodu, aby powiększyć przestrzeń bagażową.

SAIC Maxus Automotive

SAIC Maxus (SAIC Maxus Automotive) to marka samochodów osobowych należąca do chińskiego koncernu SAIC Motors. SAIC Motor (Shanghai Automotive Industry Corporation) jest producentem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus i jest największym chińskim producentem samochodów notowanym na giełdzie. W 2021 roku sprzedał niemal 6 milionów samochodów wyłącznie w Chinach i odnotowuje stały, znaczący wzrost w ostatnich latach.

Założona w 1958 roku firma, rozpoczynająca działalność w obszarze produkcji przemysłowej stała się jednym ze światowych liderów produkcji samochodów i usług mobilności. SAIC Motors plasuje się na siódmym miejscu wśród największych producentów samochodów na świecie. Jest też koncernem kładącym duży nacisk oraz inwestującym w rozwój i innowacje.

SAIC Maxus powstał w 2011, roku a przedstawicielstwo w Norwegii otwarte zostało w 2018 roku. Od tego czasu odnosi sukcesy w krajach skandynawskich, gdzie Maxus jest jedną z najlepiej sprzedających się marek samochodów elektrycznych. RSA jest obecnie importerem Maxusa w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Wyspach Owczych, Grenlandii oraz od 2022 roku również w Polsce.

Maxus Mifa – tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

Zobacz też:
> Ciekawostki o samochodach hybrydowych
> Parkingi ciekawostki
> Jak korzystać z klimatyzacji w samochodzie