Obraz w szkle akrylowym – ciekawa dekoracja

obraz szkło akrylowe

Jesteś obecnie na etapie urządzania mieszkania? A może pragniesz wprowadzić do swojego wnętrza nieco zmian? Poznaj naszą propozycję niedrogiego, ale za to bardzo efektownego elementu dekoracyjnego – obrazu drukowanego na szkle akrylowym. Przeczytaj, dlaczego warto skusić się na plexiglas w tak nietypowym wydaniu!

Szkło akrylowe kolorowe i bezbarwne „wkracza na salony”

Szkło akrylowe, szkło organiczne, plexiglas… Pod tymi wszystkimi nazwami kryje się to samo tworzywo sztuczne. Ten przypominający do złudzenia klasyczne szkło materiał podbił serce nie tylko producentów gadżetów reklamowych, czy architektury ogrodowej. Zachwycają się nim także architekci oraz po prostu każdy, kto interesuje się aranżacją wnętrz. Trudno bowiem nie zgodzić się z tym, że jest to wspaniały zamiennik szkła, ale znacznie od niego bezpieczniejszy. Płyta z akrylu, jeśli tylko zdecydujemy się na wersję wylewaną, będzie przypominała gładką i przezroczystą taflę lodu.

Co więcej, z powodzeniem można ją zabarwić i stworzyć szkło akrylowe kolorowe. Najważniejsze jednak, że plexiglas to materiał trwały, który nie stłucze się nawet pod wpływem upadku. Coraz więcej go więc w naszych wnętrzach – jako elementów mebli, przeszkleń w drzwiach, a nawet jako dekoracje. O tym jednak opowiemy szerzej w następnym akapicie.

Modny foto-obraz do każdego mieszkania

Szkło akrylowe kolorowe i bezbarwne od dawna jest szeroko wykorzystywane w przemyśle. Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile produktów z tego tworzywa nas otacza. Mowa tu na przykład o zadaszeniach wiat przystankowych, czy kasetonach reklamowych, ale nie tylko. Plexiglas jest łatwy w obróbce. Można mu nadać właściwie dowolny pożądany kształt, więc mogą z niego powstać chociażby dekoracyjne litery. Na szybie z plexi da się również drukować, dlatego ostatnio prawdziwym hitem stały się obrazy na szkle akrylowym. Techniką druku UV na tył szyby nanosi się daną grafikę – może to być np. rodzinne zdjęcie. Obraz od tyłu zabezpiecza się folią, z przodu zaś, dzięki przezroczystej strukturze szyby, widać kolorowy nadruk. Taki foto-obraz na akrylu stanowi świetną ozdobę każdego pomieszczenia, a przy tym jest znacznie trwalszy niż zwykły obraz w szklanej ramie. Dzięki możliwości wybrania własnego wzoru otrzymujemy też ozdobę spersonalizowaną, którą możemy dopasować do stylu panującego w naszych wnętrzach. Oczywiście zwykle istnieje też możliwość wyboru wielkości czy orientacji (poziom lub pion) danego nadruku.

Foto-obraz to jedna z wielu możliwości wykorzystania, jakie daje nam popularny plexiglas. Warto rozważyć tego typu ozdobę do swojego domu, aby w szybki sposób ożywić wnętrze i zachwycić domowników i gości!