opuchlizna pod oczami

Opuchlizna pod oczami. Jak się jej pozbyć?

Czas czytania:2 minut/y, 35 sekund/y

Opuchlizna pod oczami może wskazywać na nasze zmęczenie czy niewyspanie, ale także postarzać nas wizualnie. Często podkreśla nasz dojrzały wiek lub wręcz sprawia, że wyglądamy na znacznie starszych niż w rzeczywistości. Jakie są przyczyny takiego niekorzystnego efektu na twarzy? Co zrobić, aby się go pozbyć?

Skąd się bierze opuchlizna pod oczami?

Opuchlizna pod oczami to fizyczne uwypuklenie dolnych powiek w wyniku nagromadzenia w nich płynów i/lub tłuszczu bądź opadnięcia fałdów zwiotczałej skóry pod wpływem grawitacji. Efekt taki, nazywany niekiedy workami pod oczami, może pojawiać się z różnych przyczyn. Najczęściej składa się na niego wiele czynników, w tym m.in. tryb życia, dojrzały wiek, czy skłonności genetyczne.

Opuchlizna pod oczami może pojawiać się tymczasowo, np. w wyniku niedostatecznej ilości snu lub stanowić problem długoterminowy. W przypadku trwałego lub uciążliwego występowania tego efektu warto skonsultować się ze specjalistą. Istnieją różnorodne zabiegu redukujące worki pod oczami. Oferuje je niemal każda dobra klinika medycyny estetycznej w Warszawie, czy innym dużym mieście.

Jaki zabieg na opuchliznę pod oczami? Propozycje nieinwazyjne

Istnieje kilka metod usuwania worków pod oczami, które są stosowane w gabinetach medycyny estetycznej. Ich dobór jest zależny od indywidualnej sytuacji danego pacjenta, w tym przede wszystkim od przyczyny i stopnia zaawansowania problemu.

Do nieinwazyjnych lub mało inwazyjnych metod usuwania opuchlizny pod oczami należą m.in.:

  • laseroterapia – przezskórne oddziaływanie na tkanki wiązkami świetlnymi o określonej długości, które prowadzi do poprawy elastyczności skóry wokół oczu oraz redukcji zwiotczenia dolnych powiek. Wiązki laserowe stymulują także produkcję kolagenu w organizmie;
  • Mezoterapia mikroigłowa – zabieg wykonywany metodą iniekcji, czyli ostrzykiwania wybranych partii ciała preparatem zawierającym indywidualnie dobrane dla danego pacjenta substancje aktywne. Wielokrotne nakłuwanie skóry pobudza organizm do rozpoczęcia procesu regeneracji, co przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu. Wszystko to sprawia, że skóra pod oczami staje się bardziej napięta i elastyczna, a jej nadmiar spowodowany zwiotczeniem ulega redukcji;.
  • HIFU – grupa zabiegów odmładzających i ujędrniających skórę przeprowadzanych z wykorzystaniem ultradźwięków. Procedura tego typu polega na przesuwaniu po ciele pacjenta głowicy specjalistycznego urządzenia, która emituje fale lecznicze o określonej intensywności.

Opisane wyżej zabiegi mogą być wykonywane samodzielnie bądź wspomagająco, przed i/lub po chirurgicznej korekcji powiek. Przeprowadza się je u pacjentów, u których nie stwierdzono do tego przeciwwskazań.

Jaki zabieg na opuchliznę pod oczami? Propozycja szybka i skuteczna.

Bardziej inwazyjnym, ale przynoszącym szybsze efekty zabiegiem na opuchliznę pod oczami jest blefaroplastyka. Jest to procedura chirurgiczna, przeprowadzana z naruszeniem ciągłości skóry, jednak niepozostawiająca widocznych śladów na ciele. Nacięcia są wykonywane w taki sposób, aby w dłuższej perspektywie stawały się praktycznie niezauważalne. Niektórzy pacjenci kwalifikują się też do zastosowania metody przez spojówkowej (plastyki powiek od wewnątrz), która nie pozostawia żadnych zewnętrznych blizn.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu ogólnym. Można go przeprowadzić na górnych i/lub dolnych powiekach. W przypadku powiek dolnych korekcja polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry, a w niektórych przypadkach także przepuklin tłuszczowych, które są powodem powstawania wybrzuszeń pod oczami.

Zdjęcie szwów i kontrola pooperacyjna następuje około 7. dnia po opuszczeniu gabinetu przez pacjenta. Obrzęk powstały w wyniku zabiegu ustępuje całkowicie po kilku tygodniach. Na ostateczne rezultaty należy poczekać od 1 do 1,5 miesiąca. Efekt odmłodzenia jest widoczny natychmiast po wygojeniu się tkanek.

karma dla psów ciekawostki pies jedzenie psy Poprzedni post Karma dla psów – ciekawostki i jej historia
psychiatra wizyta u psychiatry Następny post Wizyta u psychiatry to nie powód do wstydu