Otwieracz do konserw – ciekawostki

otwieracz do konserw-ciekawostki puszek konserwy puszki otwieracze

Zanim powstały otwieracze do konserw (otwieracze do puszek), konserwy otwierano ostrym, dużym nożem. Wymagało to siły, a także ostrożności, gdyż można się było skaleczyć

Otwieranie konserw było domeną mężczyzn. Czynność ta nie należała do łatwych, a ponieważ producenci wciąż coś wkładali do konserw, było kwestią czasu wymyślenie urządzenia, które będzie w tym pomagać i będzie proste w użyciu dla każdego.

Wynalazki. Kiedy wynaleziono otwieracz do konserw?

Pierwszy otwieracz do konserw skonstruował Anglik Robert Yeats. Było to w roku 1855. Urządzenie nie było łatwe w użyciu, więc w 1858 r. Ezra Warner skonstruował prostszy otwieracz do konserw.

Świat szybko szedł do przodu, wymyślano coraz więcej urządzeń ułatwiających życie, więc na krótko przed II wojną światową, w 1931 roku skonstruowano pierwszy elektryczny otwieracz puszek.

Do produkcji puszek coraz częściej używano coraz cieńszego metalu, co ułatwiło powstanie kolejnego wynalazku. Obecnie do wielu puszek nie są już potrzebne otwieracze. Wystarczy pociągnąć palcem za zawleczkę (patrz ilustracja na górze). Wynalazek ten po raz pierwszy wprowadzono w 1959 roku.

Otwieracz do konserw ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Historia konserwy
> Kapsle ciekawostki
> Otwieracz do butelek