Owoce morza coraz popularniejsze

krewetki owoce morza ciekawostki o krewetkach krewetka

Owoce morza są bardzo dobrym źródłem wysoko przyswajalnego białka. Zawierają też dużo pierwiastków potrzebnych do funkcjonowania naszego organizmu. Polacy zdają się patrzeć na te morskie mięczaki i skorupiaki coraz przychylniejszym okiem. Wielu z nas wciąż nie potrafi jednak ich przyrządzać

Zjedz skorupiaka!

Do najpopularniejszych owoców morza jadanych w Polsce należą homary, krewetki i mule. Powoli zaczynamy jednak odkrywać także bardziej „egzotyczne” produkty. Na naszych stołach pojawiają się już m.in. okładniczki, sercówki i małże wenus.

Owoce morza poznasz po zapachu

Owoce morza, które kupujemy, muszą być świeże. Oceniając je, kierujmy się przede wszystkim węchem. Powinniśmy czuć naturalny zapach morski. Najlepiej kupujmy owoce morza od sprawdzonych sprzedawców. Te pochodzące z nieznanych źródeł, mogą być zanieczyszczone.

Prosto przyrządzony owoc morza smakuje najlepiej

– Szczególnie w Polsce ludzie robią ze wszystkimi owocami morza dokładnie to samo, co z homarem: wrzucają do wrzącej wody. To jest tzw. blanszowanie. Można to zrobić, ale przy mięczakach nie należy tego robić, bo stają się one wtedy bardzo, bardzo „gumiaste”. Kolejnym często spotykanym problemem jest stosowanie zarówno nadmiernej ilości przypraw, podobnie jak i w przypadku ryb – zbędnych panierek. Uważam, że im prościej przygotujemy rybę (wersja sauté) czy owoce morza, tym lepiej oddamy ich smak” – uważają Wim Van Damme i Piotr Zych, ekspert programu „Szef dla Młodych Talentów”.

Dostarczył infoWire.pl

Zobacz też:
> Latarnie morskie ciekawostki
> Wieloryb ciekawostki