Pogoń Szczecin – zapowiedź nowego sezonu

Pogoń Szczecin zapowiedź nowego sezonu pzbuk

Pogoń Szczecin w 2 ostatnich sezonach Ekstraklasy kończyła rozgrywki na 3 miejscu w tabeli. Nie ma wątpliwości, że są to znakomite rezultaty, które trzeba doceniać, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Portowcy chcieliby w końcu wywalczyć mistrzostwo Polski, jednak zadanie w nadchodzącym sezonie nie będzie łatwe, ponieważ z pracą w Szczecinie pożegnał się Kosta Runjaić. Nie wiadomo, jak w nowym miejscu pracy poradzi sobie jego zastępca!

Pogoń Szczecin – łatwy początek nowego sezonu?

Portowcy nową kampanię rozpoczną w połowie lipca, a pierwszym rywalem tego zespołu będzie beniaminek z Łodzi. Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że Pogoń Szczecin będzie zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, tym bardziej że zagra przed własną publicznością. Portowcy po raz ostatni zmierzyli się z tym przeciwnikiem w meczu domowym w 2014 roku. Wspomniane starcie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy po bramce Marcina Robaka. Warto jednak wspomnieć, że w tamtym okresie oba zespoły były na zupełnie innych etapach budowy. Widzew pożegnał się z rozgrywkami jako czerwona latarnia, natomiast Pogoń notowała jeden z większych sukcesów, kończąc na 4 miejscu.

W drugiej kolejce Portowcy na wyjeździe zagrają ze Śląskiem Wrocław. Prawdę mówiąc, może być to jedno z ciekawszych spotkań, ponieważ gospodarze dokonali zmiany trenera i wiele osób jest ciekawych, jak poradzi sobie Ivan Djurdjević w nowym miejscu pracy, po tym, jak dokonywał cudów w Głogowie.

Walka o mistrza Polski?

Analizując aktualnie dostępną ofertę zakładów bukmacherskich na pzbuk.pl na nowego mistrza Polski – Pogoń Szczecin nie znajduje się na szczycie przewidywań. Zdecydowanie większe szanse od tego zespołu mają takie ekipy jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy też Raków Częstochowa. Można powiedzieć, że Portowcy ustawieni są dopiero w 4 szeregu, ale bez wątpienia spory wpływ na taką sytuację miała zmiana trenera. Analitycy, a także sami kibice nie wiedzą za bardzo, czego można się spodziewać i czy będzie to dobra zmiana dla klubu, który w ostatnich latach notował rekordowe rezultaty, jakim był finisz na trzeciej pozycji.

Rozgrywki Ekstraklasy są jednak na tyle nieprzewidywalne, że niczego nie można być pewnym. Możliwy jest nawet scenariusz, w którym drużyna stawiana obecnie na 6 czy nawet 7 miejscu w przewidywaniach pod kątem walki o mistrzostwo Polski, wywalczy tytuł. Przypomnę tylko, że piłkarze Lecha Poznań przed wywalczeniem mistrzostwa kraju, sezon wcześniej skończyli rozgrywki w dolnej połowie tabeli i nie byli głównym faworytem do walki o tytuł w kampanii 2021/2022. Wydaje mi się, że Legia Warszawa może wrócić na tron, ponieważ Kosta Runjaić jest znakomitym fachowcem!

> Więcej sportu znajdziesz tutaj

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

1166 / zawsz