poker zasady gry w pokera ciekawostki

Jak grać w pokera i wygrywać?

Czas czytania:2 minut/y, 5 sekund/y

Poker to gra karciana, której celem jest obstawianie przez gracza, że wartość jego ręki pokerowej jest większa niż wartość rąk posiadanych przez innych, w której każdy kolejny gracz musi albo wyrównać, albo podbić zakład lub zrezygnować, i w której gracz trzymający najwyższą rękę na końcu licytacji wygrywa pulę.

W 888starz kasyno można zagrać w pokera, ale zanim zaczniesz, opowiemy o zasadach i rodzajach tej gry.

Zasady Gry w Pokera

Zasady gry w pokera są dość proste, choć istnieje dużo rodzajów tej gry. Zaczniemy od najpopularniejszego, czyli Texas Holdem.

Poker Texas Hold’em

W grze Texas Hold’em każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty („karty własne”). W ciągu kilku rund licytacji na środku stołu zostaje (ostatecznie) rozdanych jeszcze pięć kart. Zadaniem gracza jest skonstruowanie pięciokartowych układów pokerowych przy użyciu najlepszych dostępnych pięciu kart z siedmiu kart (twoje dwie karty własne i pięć kart wspólnych).

W grze Texas Hold’em należy zrobić wszystko, aby stworzyć najlepszy pięciokartowy układ.

Poker 7-Card Stud

Siedmiokartowy stud jest rozgrywany z dwiema odkrytymi i jedną odkrytą kartą rozdaną przed pierwszą rundą licytacji, po których następują trzy kolejne odkryte karty (z rundą licytacji po każdej karcie) i jeszcze jedną odkrytą. Po rozdaniu ostatniej odkrytej karty, następuje ostatnia runda licytacji. Najlepszy pięciokartowy układ pokerowy wygrywa pulę.

Jeśli na czwartej karcie jest otwarta para, każdy gracz ma możliwość postawienia mniejszego lub większego zakładu.

Świadoma zmiana kolejności odkrywek w grze stud jest niewłaściwa, ponieważ nieuczciwie wprowadza w błąd innych graczy.

Poker Pięciokartowy Dobierany (5-Card Draw)

Jakie są zasady gry 5 Card Stud? Ta gra jest bardzo podobnie do jej kuzyna, 7 Card Stud, jednak gracze otrzymują w sumie pięć kart zamiast siedmiu. Gracze w 5 Card Stud otrzymują jedną zakrytą kartę i cztery odkryte karty w trakcie rozdania.

Poker online

Do niedawna w Polsce nie wolno było legalnie grać w pokera online. Teraz sytuacja jest zupełnie inna i w sieci można znaleźć spory wybór gier online. Dużo kasyn oferuje graczom bonusy powitalne.

Czy można grać online, jeśli nie znasz zasad?

Można spróbować zacząć grać w pokera w kasynach online nie znając zasad tej gry, ale pamiętaj, że obstawiasz własne koszty i grając na oślep jest znacznie więcej niebezpieczeństwa przegrania, niż pomnożenia zainwestowanej sumy. Dlatego zdecydowanie warto wcześniej poznać zasady gry.

Jak grać w pokera, żeby wygrywać?

Często się mówi, że aby wygrywać w kasynie, trzeba mieć po prostu szczęście. Większość gier, to po prosty gry losowe. Jeśli chodzi o takie gry jak BlackJack albo poker, dobra strategia jest bardzo ważna, żeby dać sobie szansę na wygraną.

1155 / zawsz

humor plaża dowcipy o plaży opalanie żarty morze kawały wakacje Poprzedni post Wakacyjne dowcipy o plaży
bazylika Wadowice ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Wadowice – miasto papieża. Ciekawostki