Niemcy praca dla opiekunki w Niemczech ciekawostki

Obawy na temat pracy w opiece w Niemczech

Czas czytania:2 minut/y, 12 sekund/y

Myślisz o wyjeździe do pracy w charakterze opiekunki osób starszych? Chcesz zarobić, ale dręczą Cię obawy? Nie martw się, to normalne – każdy z nas obawia się nowych rzeczy i sytuacji. W niniejszym artykule wymienimy najczęstsze wątpliwości, jakie dręczą potencjalne opiekunki

Opiekunki w Niemczech

Do nieprzychylnych warunków można zaliczyć wiele kwestii: od warunków mieszkalnych przez stan zdrowotny seniora po zachowanie jego rodziny. Podejmując pracę dla opiekunek w Niemczech trzeba liczyć się z faktem, że nawet jeśli senior nie mieszka pod jednym dachem z rodziną, zazwyczaj mieszka ona blisko i często go odwiedza. Praca opiekunki to praca z ludźmi. Jeśli więc jesteś osobą bardzo zamkniętą w sobie, wykonywanie tego zawodu może przychodzić Ci bardzo ciężko. Z drugiej strony, kto wie – może dzięki niej bardziej się otworzysz?

Jeśli współpracujesz z agencją (co jest zalecane, zwłaszcza w przypadku mało doświadczonych opiekunek), jesteś chroniona na wielu polach. Godna zaufania oferta pracy w opiece w Niemczech musi zawierać jak najwięcej szczegółów dotyczących stanu zdrowotnego seniora oraz warunków mieszkalnych. Jeśli po przybyciu na miejsce okaże się, że fakty zostały przekłamane, opiekunka może śmiało zadzwonić do koordynatora i poprosić o wyjaśnienie sytuacji. Takie rozwiązanie zapewnia m. in. agencja Veritas. Ponieważ stawiamy komfort opiekunek na pierwszym miejscu, każdej pani przypisujemy koordynatora, z którym w razie problemów czy wątpliwości można się skontaktować. Koordynator ma obowiązek wtedy zareagować. Jeśli warunki pracy odstępują od zawartych w umowie, opiekunka może zakończyć pracę wcześniej lub zmienić sztelę.

Praca dla opiekunki w Niemczech i nauka języka obcego

Wiele pań decydujących się na pracę dla opiekunek w Niemczech jest w wieku emerytalnym i w związku z tym panicznie obawiają się nauki języka niemieckiego. Obawy te są podsycane przez niczym nieuzasadnione stereotypy, że język obcy można przyswoić jedynie w młodszym wieku. Po pierwsze, nie jest to prawdą: co prawda z wiekiem wolniej przyswajamy informacje i musimy się uczyć nieco dłużej niż dziecko w wieku szkolnym, jednak nie jest to niemożliwe. Po drugie: nauka języka jest tym bardziej zalecana w starszym wieku, ponieważ pomaga zapobiec rozwojowi demencji i otępienia starczego.

Dlatego nie obawiaj się niemieckiego, tylko chwytaj za podręcznik i do roboty! Wyszukaj filmiki na YouTube, słuchaj niemieckiego radia, możesz też skorzystać z darmowych lekcji niemieckiego na stronie Veritas. Pamiętaj też, że im lepiej znasz niemiecki, na tym lepsze oferty pracy w opiece w Niemczech możesz liczyć. Za poziom komunikatywny z reguły otrzymuje się ok. 1600 euro netto, a za poziom biegły – 1900-2000 euro netto miesięcznie. Znając język niemiecki pozostajesz samodzielna i niezależna. Nie musisz innych ciągle prosić o przysługi i tłumaczenia, co przekłada się też na pozytywne samopoczucie i wzrost samooceny.

Praca dla opiekunki w Niemczech w Sadurski.com
06.01.25 out

Zobacz też:
>
>

drewniany kościół ś. Leonarda Słupca ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Z czego słynie miasto Słupca
porady sprzątanie ciekawostki o sprzątaniu prace domowe Następny post 15 niesamowitych faktów o sprzątaniu, o których nie miałaś pojęcia