przeprowadzki ciekawostki przeprowadzka transport

Ciekawostki o przeprowadzkach

Czas czytania:4 minut/y, 44 sekund/y

Przeprowadzki ciekawostki

W sieci można znaleźć całą masę artykułów poradnikowych związanych z przeprowadzkami. Jak zorganizować przeprowadzkę, jak się do niej przygotować, jak znaleźć firmę do przeprowadzek. My nie będziemy nudzić i radzić. W Sadurski.com ciekawostki o przeprowadzkach.

Przeprowadzki – przesądy i zabobony

1) Istnieje szereg przesądów związanych z przeprowadzką w nowe miejsce. Podobno najlepsze dni tygodnia na przeprowadzkę, to środa i sobota. Na pewno należy unikać niedzieli. Osoby które przeprowadzają się w niedzielę. “nie będą miały długiego życia”. Poniedziałek i piątek, to też podobno nie najlepszy dzień na przeprowadzkę.

2) Jaki mebel należy wnosić do domu wprowadzając się do nowego mieszkania? Stół – symbol więzi rodzinnych, przy którym rodzina zasiada do wspólnych posiłków. Wprowadza on do nowych pomieszczeń dobrą energię i gwarantuje, ze rodzinie nigdy nie zabraknie “chleba”. Uwaga na łóżko! Jeśli zostanie wniesione jako pierwsze, rodzinę czeka wiele chorób.

3) Należy zapamiętać sen, jaki się miało pierwszej nocy po przeprowadzce. Może to być sen proroczy.

4) Podczas przeprowadzki często coś się tłucze. Stłuczenie lustra, to 7 lat nieszczęść (to akurat bardzo popularny zabobon). Natomiast stłuczenie szkła wróży szczęście.

5) Przeprowadzasz się podczas nowiu lub pełni Księżyca? To też podobno nie najlepszy pomysł. Chyba, że nie jesteś przesądny.

przeprowadzki ciekawostki przeprowadzka transport
Niektórzy przed przeprowadzką kupują specjalne opakowania do transportu dobytku

6) Co z miesiącami i dniami tygodnia? Przesądni odradzają przeprowadzek w listopadzie oraz 29 lutego (dzień w roku przestępnym, który mamy w kalendarzu raz na 4 lata).

7) Pogoda podczas przeprowadzki też może mieć wpływ na szczęście. Chyba, że jesteś pewny że uczucia łączące parę nigdy nie wygasną i nie obawiasz się rozpadu rodziny.

8) Niektórzy we wszystkich rogach pomieszczeń kładą grosiki (drobne monety). Jeśli faktycznie ma to przynieść szczęście i dobrobyt – nie zaszkodzi tego zrobić.

9) Podczas przeprowadzki trzeba też pamiętać, aby na stole nie kłaść butów (pudelek z butami). Bieda podobno gwarantowana.

10) Należy wystrzegać się przenoszenia do nowego domu rzeczy brudnych i niepotrzebnych. Trzeba odciąć się do zmartwień, problemów i trosk jakie mieliśmy w poprzednim mieszkaniu.

przeprowadzki ciekawostki przeprowadzka transport
Przeprowadzając się lepiej zapomnieć o starych, niepotrzebnych gratach

Przeprowadzki – ciekawostki

11) 45-latek ukradł ze szpitala w Rawiczu (Wielkopolska) wózek do przewożenia posiłków wartości 1,5 tysiąca. Kilka dni później policjanci zauważyli na ulicy mężczyznę pchającego skradziony wózek i zatrzymali go. Tłumaczył się, że wprowadzał się do nowego mieszkania i potrzebował coś, co pomoże w transporcie dobytku. I właśnie jedzie z wózkiem, aby go oddać. Ponieważ wózek był jedną z wielu skradzionych rzeczy, policjanci nie dali się nabrać na tłumaczenia.

12) Dla wielu przeprowadzka do nowego mieszkania to wielki stres. Ale przeprowadzają się nie tylko rodziny. W 2007 roku do nowej siedziby przeniosło się muzeum archeologiczne na Akropolu (Ateny). Do przeniesienia było m.in. ok. 300 marmurowych rzeźb, a każda z nich ważyła do 2,5 tony.

13) Przeprowadzka muzeum to nic, w porównaniu z przeprowadzka jaka miała miejsce na przełomie XVI i XVI wieku w Polsce. To wtedy król Zygmunt II Waza zdecydował o przeniesieniu stolicy państwa z Krakowa do Warszawy. Decyzja o przeprowadzce zapadła po pożarze, jaki w 1595 r. miał miejsce na Zamku Królewskim na Wawelu. Król z rodziną i dworem przeniósł się do Warszawy 24 maja 1600 roku. Od tego dnia Warszawa jest stolicą Polski.

Zamek Królewski Kolumna Zygmunta Warszawa ciekawostki
Kolumna Zygmunta III Wazy, który przeprowadził stolicę do Warszawy

14) Właścicielka jednopiętrowego domu w prowincji Guangdong (Chiny) nie chciała słyszeć o przeprowadzce, chociaż jej dom stał w miejscu, w którym miała powstać droga szybkiego ruchu. Była jedyną z 47. właścicielek domów, które nie miały ochoty wyprowadzić się z domu, choć oferowano jej duże pieniądze. Trwające 10 lat negocjacje nie przyniosły skutku. Wybudowano dwupasmową drogę w dwóch kierunkach i w którymś momencie kierowcy muszą skręcić aby ominąć dom, inaczej wpadliby wprost na niego. Obecnie dom i droga jest atrakcją turystyczną, obok której wiele osób robi sobie zdjęcie.

15) Podobny przypadek miał miejsce w 2007 r., lecz skończył się sprzedażą nieruchomości. Dopiero wtedy, gdy odłączono prąd oraz wokół domu wykopano 10-metrowej głębokości dół i nie można było do domu wejść ani z niego wyjść.

16) Niektóre miejscowości na świecie proponują całkiem niezłe pieniądze po to, aby tam przeprowadzić i zamieszkać. Na jednej z Wysp Jońskich (Grecja) w 2019 r. oferowano działkę ze zbudowanym domem oraz 500 euro miesięcznie. Szwajcarskie Albien oferowało 25 tys. franków dla każdej osoby mającej mniej niż 45 lat, która tam wybuduje dom za minimum 200 tys. franków i zamieszka przez co najmniej 10 lat. Podobnych przykładów można znaleźć więcej.

kot przeprowadzki ciekawostki przeprowadzka transport
“Koty lubią chadzać własnymi drogami” i przyzwyczajają się do “swoich” kątów

Koty nie lubią przeprowadzek

17) Okazuje się, że przeprowadzkę szczególnie źle znoszą koty. To dla nich także zmiana dotychczasowego stylu życia. Przed przeprowadzką należy kota zamknąć w pomieszczeniu, które będzie opróżniane jako ostatnie. Przewożenie kota jest szczególnie stresujące i nie można go przewozić w ciężarówce wraz z meblami i sprzętami. Niektórzy serwują mu środki uspokajające. Po przeprowadzce należy najpierw nakarmić kota, który potem powinien poznawać mieszkanie sukcesywnie. Gdy w miarę dobrze pozna jedno pomieszczenie, można pokazać mu kolejne. Gdy już dobrze pozna nowe mieszkanie (dom), po dwóch tygodniach można pozwolić mu wyjść na zewnątrz, aby poznał nowe terytorium.

Przeprowadzki ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o hulajnogach
> Przesądy ciążowe
> Kevin sam w domu – ciekawostki o filmie

Być może wkrótce na tej stronie więcej ciekawostek na temat przeprowadzek. A jakie są tematy, które poszukują internauci na temat przeprowadzek?

Przykłady:

Jak zorganizować przeprowadzkę?
Przygotowanie listy rzeczy, które są do spakowania.
Co trzeba wiedzieć przeprowadzając się z kotem?
Co spakować przy przeprowadzce?
Jak spakować szkło, ubrania, książki na przeprowadzkę?
Sposoby na prostą przeprowadzkę?
Jak sprawdzić czy firma przeprowadzkowa jest ubezpieczona?
Jak wybrać kartony do przeprowadzki?
O czym pamiętać podczas przeprowadzki?
Przeprowadzki mieszkań, firm i biur, przewóz mebli.
Szybkie czy tanie przeprowadzki?
Profesjonalna przeprowadzka do nowego domu w Warszawie?

miasto Regensburg panorama kamienice rzeka Dunaj statek Bawaria zabytki Niemcy Poprzedni post Ratyzbona w Bawarii – 20 ciekawostek
miasto Ostrów Wielkopolski ciekawostki zabytki atrakcje Następny post Ostrów Wielkopolski – ciekawostki