Reprezentacja Kataru w piłce nożnej

reprezentacja Kataru piłka nożna mundial 2022 Katar ciekawostki mistrzostwa świata

W 2022 r. Katar będzie gospodarzem mundialu. Zagra na nim piłkarska reprezentacja tego kraju. Ponieważ polscy kibice niewiele o niej wiedzą, poniżej ciekawostki na ten temat

1. Reprezentacja Kataru swój pierwszy mecz rozegrała 27 marca 1970 roku, w mieście Manama (Bahrajn). Przeciwnikiem Kataru była reprezentacja Bahrajnu. Katar przegrał 1:2.

2. 10 lat później reprezentacja Kataru zakwalifikowała się do Pucharu Azji. Potem grała w kolejnych turniejach (z wyjątkiem 1976 i 1996 r.), nie odnosząc większych sukcesów. W 2000 r. Katar zakwalifikował się do ćwierćfinału, resztę turniejów Pucharu Azji zakończył w fazie grupowej.

3. Reprezentacja Kataru nie występowała dotychczas na żadnym mundialu. Mundial w Katarze 2022, na własnych stadionach, jako gospodarz, będzie ich mundialowym debiutem. To pierwszy taki przypadek w historii wszystkich mundiali.

4. W eliminacjach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 (strefa AFC) Katar zajął ostatnią, szóstą pozycję w swojej grupie. Wygrał 2 mecze, zremisował 1 i przegrał 7 meczów, zdobywając 7 punktów. Pierwszy w grupie był Iran, który zdobył 22 punkty.

5. Dotychczas Polska tylko raz zagrała z Katarem. Było to 1 czerwca 1992 r. w Barcelonie (Hiszpania). Polska wygrała 2:0.

6. Tak jak w Polsce jest PZPN, w Katarze jest Qatar Football Assoctation czyli Katarski Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Kataru: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Mundial 2022 Katar ciekawostki
> Dowcipy o reprezentacji Polski
> Dowcipy o piłkarzach