Rosja – ciekawostki piłkarskie

Rosja ciekawostki piłka nożna mundial 2018 mistrzostwa świata

W Sadurski.com piłkarska reprezentacja Rosji – Sborna. Ciekawostki piłka nożna

1.
W czasach Stalina radziecka federacja piłkarska nie należała do FIFA i mogła grać mecze tylko z Turcją i amatorskimi drużynami z Niemiec i Austrii.

2.
Z Mistrzostw Świata 1974 reprezentacja Rosji odpadła dlatego, bo Rosjanie odmówili gry w barażu z Chile, protestując tym samym przeciw puczowi w tym kraju.

3.
Rosjanin Oleg Salenko był królem strzelców mundialu 1994. Spośród swoich sześciu goli, pięć strzelił Kamerunowi. A swoją piłkarską karierę zakończył w… Pogoni Szczecin.

4.
W kwietniu 1996 Rosja była na 3. miejscu w rankingu FIFA.

5.
Drużyna Rosji, gospodarz mundialu 2018, spośród 32. finalistów jest najniżej sklasyfikowaną drużyną w rankingu FIFA. Znajduje się miejscu 64.

6.
Sezon 2011/12 w lidze rosyjskiej trwał aż 15 miesięcy. Wszystko ze względu na przejście z systemu wiosna – jesień, na jesień – wiosna.

7.
Najpopularniejszym rosyjskim klubem na świecie jest… Chelsea Londyn. W 2003 roku ten angielski klub przejął rosyjski miliarder, Roman Abramovich.

Poniżej: te i inne ciekawostki o reprezentacji Rosji

Zobacz też:
> Mundial 2018 Rosja – ciekawostki

Inne ciekawostki – reprezentacje piłkarskie

URUGWAJ. Mieszkańcy Urugwaju są pozytywnie zakręceni na punkcie piłki, które odziedziczyli po Brytyjczykach. Jednak gdy na mecz do Urugwaju w 1904 roku przyjechała drużyna Southampton, ograło Urugwaj aż 8-1. Jedyna bramka dla gospodarzy padła przy wyniku 7:0 w sytuacji, gdy jeden z graczy wepchnął brytyjskiego bramkarza do bramki wraz ze złapaną przez niego piłką. Gol uznano, a na trybunach zapanowało takie szaleństwo, że przez 15 minut nie dało się rozpocząć gry od środka.
> Tu kolejne

JAPONIA. Maskotki piłkarskiej reprezentacji Japonii, to Karappe i Karara. A na Mundialu w 2014 ich główną maskotką był… Pikachu.
> Tu kolejne