Najpopularniejsze samochody dostawcze

samochody dostawcze łożyska

Na pewno niejednokrotnie zamawialiśmy jakąś przesyłkę przez Internet i została ona nam dostarczona do domu przy pomocy auta dostawczego. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo popularna metoda i wraz z biegiem czasu korzysta z niej coraz więcej ludzi. Być może czasami potrzebujemy coś przewieźć i zastanawiamy się jakiego auta użyć w tym celu. Wydaje się, że najlepszą opcją będzie wcześniej wspomniane auto dostawcze.

Jakie samochody dostawcze są dostępne na rynku?

Jednym z bardziej popularnych samochodów dostawczych w naszym kraju bez wątpienia jest Volkswagen Transporter. Jeśli chodzi o transporty to jest to niezwykle komfortowe auto z tego względu, iż do wyboru mamy aż trzy wysokości dachu, a co za tym idzie możemy wybrać tę, która będzie nam najbardziej odpowiadać. W dodatku mamy możliwość, aby zdecydować się na dwa różne rozstawy osi – pojazd będzie szerszy lub węższy. W najnowszych modelach możemy liczyć na niezwykle wysoki komfort jazdy i wiele systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy takich jak doświetlanie zakrętów czy asystent zmiany pasa ruchu. Nie ma również większego problemu z częściami zamiennymi do tego pojazdu. W Internecie można kupić praktycznie każdą część np. łożyska do alternatorów lub inne nietypowe podzespoły.

Kolejny dostawczak warty uwagi to Fiat Ducato. W tym przypadku mamy wiele rodzajów pojazdów do wyboru, a co więcej jest to niezwykle popularny model w naszym kraju. Wiele wersji dostępnych na rynku sprawia, że raczej każdy z nas znajdzie tą, która mu najbardziej odpowiada i przede wszystkim taką, która spełnia wszystkie jego potrzeby co jest niezwykle ważne.

Trzeci na tej liście jest Volkswagen Crafter –Na samym początku trzeba powiedzieć sobie o nim, że charakteryzuje go niesamowita wszechstronność. W salonach najczęściej dostępny jest w trzech klasach, jeśli chodzi o dopuszczalną masę całkowitą – może być ona mniejsza lub większa w zależności od tego co jest nam potrzebne. W dodatku znajdziemy aż cztery wersje nadwozia, aby każdy mógł wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada czy trzy rozstawy osi. Jeśli chodzi o model Crafter Furgon to do naszej dyspozycji jest tam aż 17 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej. W dodatku mamy w tym przypadku znacznie ułatwiony załadunek i wyładunek towarów o większych gabarytach, gdyż pojazd ten posiada drzwi przesuwne. Jak zatem widać wybór na rynku jest całkiem spory.

Nie zapominajmy o łożyskach

Teraz powiedzmy sobie o tym, co w tego typu pojazdach jest niezwykle ważne, czyli łożyska. W przypadku wożenia tak dużych ładunków bez wątpienia wspomniane łożyska mogą być narażone na szybkie zużycie. Dlatego powinniśmy w miarę możliwości na bieżąco kontrolować ich stan, aby nie było za późno. Co więcej znaczenie ma ich jakość – warto wybierać te z najwyższej półki, gdyż odznaczają się bezawaryjnością przez bardzo długi czas. Wszelkiego typu łożyska kupisz na RUFUS.PL. Na pewno na takich częściach nie warto oszczędzać, ponieważ odpowiadają one w dużej mierze za bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego podczas jazdy. Jeśli zaniedbamy wymianę łożysk na czas to może skończyć się to nawet tragedią.