wieżowce Santiago Chile

Stolica Chile. Sanhattan prawie jak Manhattan

Czas czytania:1 minut/y, 29 sekund/y

Gdy słyszę, że coś wygląda jak coś bardzo znanego, przyjmuję to z przymrużeniem oka. Jak ocenić dzielnicę wieżowców w stolicy Chile, Santiago, nazywaną Sanhattan? Ta potoczna nazwa nawiązuje do dwóch słów: Santiago i Mahnattan (słynna dzielnica wieżowców w Nowym Jorku). Najlepiej sprawdzić to na własne oczy

Gran Torre – gigant Ameryki Południowej

Nie pomyliłem się sądząc, że że Sanhattan to okolice najwyższego wieżowca w Chile i całej Ameryki Południowej. Gran Torre Santiago ma 62 pietra, 300 metrów wysokości i jest widoczny z daleka. Na szczycie jest taras Sky Costanera, z którego można oglądać panoramę miasta. Szczególnie warto, jeśli dzień jest pogodny. Widać stąd nawet góry Andy.

Co ciekawe, Sanhattan zrobił na mnie całkiem dobre wrażenie. Nowojorski Manhattan i jego pierwsze wieżowceją ma ponad wiek. Dzielnica wysokościowców w Santiago jest znacznie młodsza, żeby nie powiedzieć: świeża. Jest dużo szkła w elewacjach budynków, więc malowniczo odbijają się w nich pobliskie wieżowce.

Gran Torre Sanhattan Santiago Chile
Gran Torre, największy drapacz chmur Ameryki Południowej dominuje na Sanhattanie. Jest chlubą Chilijczyków
Sanhattan Santiago Chile
Dzielnica wysokościowców w Santiago, stolicy Chile
Sanhattan Santiago Chile
Wieżowce w Santiago, stolicy Chile

Sanhattan czyli wieżowce w Santiago

Na pewno ta dzielnica Santiago nie jest aż tak stłoczona jak nowojorski Mantattan, ma swój urok i nowoczesne piękno. Porównanie z Manhattanem, to oczywiście przesada, jednak już widać, że do wieżowców które już tu stoją, będą dobudowywane kolejne.

Sanhattan zdecydowanie nie przypomina reszty Santiago. To inny świat. Jest nowoczesny, nie ma tu bezdomnych, czuć że jesteś w lepszym, bogatszym i bardziej kolorowym świecie. To miejsce bardziej przypomina Europę niż pozostałe dzielnice stolicy Chile.

Sanhattan w Santiago – tekst + zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o Chile
> Czy znasz Templo Bahai w Santiago?

Poprzedni post Holowanie samochodów – wszystko co trzeba wiedzieć
miód rodzaje miodu miody Następny post Jakie są rodzaje miodu pszczelego?