Sklep ekologiczny – zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki

sklep ekologiczny zdrowa żywność

Napoje roślinne, makarony i mąki bezglutenowe, wegańskie pasty i czekolady, masła orzechowe, zamienniki cukru, żywność dla dzieci, gotowe dania oraz dodatki, superfoods i wiele innych produktów znajdziemy w sklepie ekologicznym. Podpowiadamy, gdzie go szukać.

Czym jest zdrowa żywność?

Zdrowa żywność, inaczej określana mianem żywności ekologicznej, żywności bio, żywności naturalnej, to różnego rodzaju produkty o wartościowym i dobrym dla naszego organizmu składzie. Są one uprawiane bądź produkowane bez użycia chemikaliów, pestycydów, sztucznych nawozów, szkodliwych substancji, antybiotyków czy leków. W żadnym razie nie są też poddawane modyfikacjom genetycznym ani silnej obróbce.

Na każdym etapie produkcji wszystko jest ściśle kontrolowane, poddawane rygorystycznym regulacjom i sam napis „eko” czy „bio” na opakowaniu nie wystarczy. Żywność jest rzeczywiście ekologiczna, gdy posiada stosowne certyfikaty potwierdzające, że składniki ekologiczne stanowią co najmniej 95 procent danego produktu. Najpopularniejszym z nich jest certyfikat Rolnictwa Ekologicznego UE w formie zielonego prostokątnego znaczkaz 12 białymi gwiazdkami układającymi się w kształt liścia.

Sklep online ze zdrową żywnością – to się opłaca!

Kilka lat temu dostępność żywności bio była bardzo słaba. Na szczęście rosnące zainteresowanie zdrową żywnością przekłada się na liczbę sklepów bio. Wiele osób może zastanawiać się, gdzie kupować zdrową żywność. Najlepszym rozwiązaniem są internetowe sklepy ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim mają one niezwykle rozbudowaną ofertę, w tym także rozszerzoną o producentów, których nie spotkamy nigdzie stacjonarnie. Dużą rolę odgrywa też cena. W sklepach ze zdrową żywnością online jest ona dużo niższa. Możemy liczyć na różne kody rabatowe, zniżki, akcje rabatowe i programy lojalnościowe.

Atrakcyjne ceny oraz ogromny wybór produktów różnych kategorii znajdziemy między innymi w sklepie ekologicznym https://fitorsweet.pl/. Dodatkowo otrzymamy tu rabat nie tylko na pierwsze zamówienie, ale i na każde kolejne, bez względu na ich wartość.

Kupując w internetowych sklepach ze zdrową żywnością, nie musimy się ograniczać. Bez problemu możemy zamówić ciężkie i duże gabarytowo produkty bio, bez obaw o to, że nie będziemy mogli ich unieść czy nie zmieszczą się w torbie lub bagażniku – jak ma to miejsce podczas zakupów stacjonarnych. 

Ekologiczne sklepy internetowe mają jeszcze jedną dużą zaletę. Pozwalają zapoznać się dokładnie z charakterystyką danego produktu, z jego składem oraz opiniami innych klientów. Ponadto często mamy darmową dostawę, więc wszystko dostaniemy pod nasze drzwi lub pod wskazany przez nas adres. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Wirtualne półki możemy przeglądać kiedy chcemy i gdzie chcemy, nie patrząc na godziny otwarcia, kolejki i miejsce parkingowe. Oszczędzamy zatem nie tylko pieniądze, ale i czas, który też jest bardzo cenny.

Czy w hipermarkecie kupimy zdrową żywność?

Żywność ekologiczna pojawia się w coraz większej liczbie sklepów, jednak w dalszym ciągu jest to raczej okrojona oferta. Zdarza się, że zajmują one tylko jedną bądź kilka półek i nie ma większego wyboru. Przykładowo kupimy tam makaron bezglutenowy czy kaszę tylko jednego producenta, a wybranego rodzaju mleka roślinnego nie będzie w ogóle.

Co istotne, nie każdy z nas ma w okolicy hipermarket, a jeżdżenie na drugi koniec miasta nie jest zbyt opłacalne. Ponadto ceny są znacznie wyższe niż te w internetowym sklepie ekologicznym, gdyż stacjonarne punkty muszą narzucać marżę, by opłacić koszty związane z utrzymaniem oraz obsługą.

Zalety żywności ekologicznej

Zdrową żywność zdecydowanie warto kupować i włączyć do codziennego jadłospisu. Umożliwia ona ożywianie się w sposób zbilansowany oraz tworzenie posiłków dostosowanych do trybu życia i potrzeb. Produkty te wyróżniają się wysoką odżywczością oraz bogactwem witamin i minerałów. To wszystko wpływa korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, na układ trawienny i immunologiczny, ale też na wygląd naszej cery, na skórę, włosy i paznokcie. Pomagają również zapobiegać wielu chorobom, przede wszystkim otyłości i cukrzycy. Dodatkowo gdy dobrze się odżywiamy, mamy lepszą formę, czujemy się lekko i poprawia się nasze samopoczucie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że zdrowa żywność jest korzystna nie tylko dla człowieka, ale i dla środowiska naturalnego. Jej uprawa nie obciąża ekosystemu, gdyż nie wymaga żadnych szkodliwych związków, które mogłyby przedostać się do powietrza, wód i gleby. Wywiera także pozytywny wpływ na organizmy żywe. Wszystko może rozwijać się swoim tempem.