Rekord świata: Octavią 367 km/h

skoda octavia ciekawostki

Skoda Octavia niczym rakieta?

Sąd w Chełmnie wydał wyrok na kierowcę Skody Octavii, który podobno jechał po drodze z prędkością rakiety

Po Internecie krąży skan wyroku Sądu Rejonowego Wydział II Karny w Chełmnie, wydany 18 listopada 2014 roku. Zakładając, że dokument, w którym zamazano kilka informacji pozwalających na identyfikację kierowcy skazanego wyrokiem zaocznym oraz numer rejestracyjny samochodu jest autentyczny, mamy do czynienia z sytuacją wyjątkowo absurdalną.

Z dokumentu wynika, że 3 kwietnia 2014 r. ok. godz. 19.05 w miejscowości Paparzyn na drodze K-55, kierujący samochodem marki Skoda Octavia, przekroczył prędkość. W miejscu, w którym fotoradar dokonał pomiaru, kierowca Octavii mógł jechać 90 kilometrów na godzinę, jednak dozwoloną prędkość przekroczył o 277 km/h. To oznacza, że w chwili pomiaru samochód jechał z trudną do wyobrażenia prędkością… 367 kilometrów na godzinę. Ponad dwa razy szybciej niż najnowszy nabytek polskich kolei, słynny Pendolino.

Gdyby w tym samym czasie z tego samego miejsca wystartował samolot pasażerski i wspomniana Octavia, śmiało mogłyby się ze sobą ścigać, choć lecący samolot nie musi zatrzymywać się na żadnych światłach ani przejściach dla pieszych.

O niektórych pomiarach fotoradarów ustawionych przy polskich drogach krążą legendy, potwierdzone publikacjami w mediach. Tym razem jednak absurdalny pomiar fotoradaru został potwierdzony przez wyrok sądu w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, przez wymienionych z imienia i nazwiska: sędziego, oskarżyciela publicznego z KPP Chełmno oraz protokolanta. Oczywiście pod warunkiem, że skan, z którego śmieje się cała Polska, jest kopią autentycznego wyroku sądowego, a nie czyimś żartem.

Skoda Octavia – informacja na: (c) Sadurski.com od 17 lutego 2014 r.

Zobacz też:
> Ciekawostki o fotoradarach

Škoda Octavia – samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany pod czeską marką Škoda od 1996 roku. Od 2019 roku produkowana jest czwarta generacja modelu.