Kupa pieniędzy za kupę

kupa słonia dzieło sztuki artysta słonie

Ciekawostki o kupie słonia

Czy beczka z kupą słonia jest warta prawie 100 tysięcy euro? (400 tysięcy złotych?)

Pewien Holender  zardzewiałą beczkę własnoręcznie wypełnił odchodami słonia (patrz foto powyżej) i powstało w ten sposób dzieło sztuki, mające głębokie przesłanie: na świecie rośnie przepaść między kulturą a naturą. Tego wiekopomnego dzieła nie chciała pokazać żadna galeria sztuki, więc musi teraz śmierdzieć w pracowni artysty. A akt stworzenia dzieła możemy oglądać na YouTube.

Najciekawsze jest to, że stworzenie beczki z kupą słonia zasponsorowała Unia Europejska. Zasrany artysta dostał za swe wybitne dzieło 96 tysięcy euro. Komentarz Sadurski.com? Większą sztuką byłoby wypełnienie wielkiej beczki kupkami chomików.

ciekawostki o zwierzętach Afryki słoń słonie

Papier z kupy słonia

Jeden słoń dziennie wydala średnio 100 kg odchodów. Sto słoni, to 10 ton dziennie. Takie ilości po prostu nie mogą się zmarnować – tak pomyślano na Sri Lance (wyspa w pobliżu Indii). A konkretnie, w sierocińcu dla słoni w pobliżu miasta Kandy, w którym żyje prawie setka słoni.

Ponieważ odchody słonia są bogate w celulozę, a tę jak wiemy wykorzystuje się do produkcji papieru, pogłówkowano i z kupy słoni zaczęto wyrabiać… papier czerpany. A ponieważ taką oryginalną rzecz chce mieć niejedna osoba, pomysł na biznes chwycił.

Jak czytamy w Internecie, tej pomysłowości pozazdroszczono nawet w Polsce. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju dogadało się z wrocławskim ogrodem zoologicznym i też robić papier z kup słonia made in Poland. 2,50 zł za kartkę A5 – tyle kosztuje papiernicza nowość.

penisy zwierząt jakie zwierzę ma największego penisa słonie

Kupa słonia w prezencie

To nie jedyny pomysł na zarobkowaniu na słonich ekstrementach. W Niemczech można zamówić przez Internet prezent: elegancko zapakowaną kupę słonia. 200-gramowa zawartość nie jest jednak dawana przyjaciołom, lecz raczej osobom, które się nie lubi. Media donosiły, że co najmniej jeden taki oryginalny prezent wysłano do Polski. Przesyłka trafiła do prezydenta RP.

Amoseli Park Narodowy Kenia Afryka atrakcje zwierzęta parki narodowe

Kawa z kupy słonia

Chyba jeszcze bardziej oryginalny pomysł z kupą słonia miał pewien przedsiębiorca z Tajlandii, tworząc… najdroższą kawę świata. Wystarczy dać słoniowi do zjedzenia ziarna kawy, poczekać 15 do 30 godzin, a potem pogrzebać w jego odchodach. 10 deko takiej kawy kosztuje na złotówki ok. 300 PLN. Kawa jest nie tylko droga, ale też ekskluzywna, bo to produkt rzadki . Rocznie produkowanych jest 300 do 400 kilogramów takiej kawy.

Piwo z kupy słonia

Kolejny przykład wykorzystania kup słoni pochodzi z Japonii. Pewien japoński browar produkuje ekskluzywne piwo, w cenie (na nasze) 340 złotych za butelkę. Produkcja piwa jest oryginalna. Najpierw słoniowi daje się do zjedzenia ziarna kawy. Aby otrzymać 1 kg drogocennego produktu, wcześniej należy dać słoniowi do zjedzenia 35 kg kawy. Krowia kupa z kawy poddawana jest dalszej obróbce, w celu uzyskania piwa. Smakosze piwa z Japonii podobno są wniebowzięci.

Kupa słonia ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też: 
> Ekstremalne ciekawostki
> Zwierzęta Afryki ciekawostki
> Baobab afrykański ciekawostki