Autentyczne historie weselne

przesądy ślubne zwyczaje ślub wesele

Nikotynowy głód

Radom. 29-letni pan młody w niedzielny poranek postanowił wyrwać się na chwilę z własnego wesela. Wsiadł do samochodu, aby pojechać do kiosku i kupić papierosy. Zapomniał, że jego zakrapiane alkoholem wesele trwa od wczoraj i że nie popija się wódki, kierując samochodem. Amatora papierosowego dymka schwytała policja.

Ślub w supermarkecie

• W największym centrum handlowym w Katowicach do niedawna trwała oryginalna rywalizacja przyszłych nowożeńców. Zakończyła się w Walentynki między sklepem spożywczym a stoiskiem AGD. Przybyły tu pracownik Urzędu Stanu Cywilnego, zwycięskiej parze udzielił ślubu. Ceremonia ufundowana w całości przez organizatorów konkursu (obrączki, stroje, kwiaty, weselna uczta dla kilkudziesięciu osób, a nawet podróż poślubna do Wenecji) tak się wszystkim spodobała, że nowożeńcy wkrótce tu… zamieszkają. Żeby mieć blisko na zakupy?

Wesele po polsku

• W Warszawie pobili się weselnicy. Na przybyłych na miejsce policjantów rzucili się pan młody i jego kompani. Resztę weselnego wieczora pan młody spędził w areszcie, a młodej małżonce i reszcie gości nie pozostało nic innego, jak rozejść się do domów.

Ślub – nie ślub

Małżonkowie z Lubelszczyzny po 8 miesiącach od złożenia w Urzędzie Stanu Cywilnego ślubnej przysięgi w obecności świadków nieoczekiwanie dowiedzieli się, że… nie są małżeństwem czyli żyją w konkubinacie. Okazało się, że urzędnik udzielający im ślubu został powołany na swe stanowisko niezgodnie z prawem, a więc udzielony przez niego ślub jest w świetle prawa nieważny. Niedoszli małżonkowie zamierzają domagać się odszkodowania i zapowiedzieli, że wezmą ślub ponownie, ale już w innym USC. Matka niedoszłego pana młodego stanęła na wysokości zadania: zapowiedziała, że wyprawi ponowne weselisko.

Nielegalne wesele

• W zeszłym roku mnóstwo rozgłośni radiowych w proteście przeciwko agencjom zbierającym tantiemy przez jeden dzień nie nadawało polskiej muzyki, więc spłoszeni inspektorzy zaczęli szukać forsy w innych miejscach. Niedawno inspektor ZAiKS-u w towarzystwie policjantów i Straży Granicznej wpadł do restauracji Morskie Oko w Karpaczu. Orkiestra przestała grać, przerwano wesele, po czym doszło do awantury między weselnikami a intruzami. I tak szczęście, że nie przerwano pogrzebowej stypy, bo być może do awantury włączyłby się nieboszczyk. Wtedy dopiero byłyby jaja.

Nie pij – będziesz bogaty

• Były już przyjęcia komunijne bez alkoholu, wesela, teraz modę na „osiemnastkę” bez alkoholu próbuje wprowadzić władze w Hajnówce. Rocznie dziesięciu osiemnastolatków, którzy przeprowadzą bezalkoholowe imprezy z okazji wejście w dorosłość, może liczyć na zwrot części kwoty imprezy – do 400 złotych. Trzeba to będzie opić!

Ślubne por*o

• Po modzie na ślubne fotografie oraz na kręcone na video filmy z uroczystości ślubnych, przyszła nowa moda. Teraz kręci się także filmiki z nocy poślubnej pary młodych. Podobno ma być pięknym wspomnieniem po latach dla całej rodziny oraz dla dzieci, które przyjdą na świat w wyniku takiej nocy poślubnej. Osoby profesjonalnie zajmujące się usługą videofilmowania, mają teraz nie tylko więcej pieniędzy w portfelach, ale i atrakcji. A jeszcze nie tak dawno emocjonowaliśmy się rozmaitymi reality show…

Autor: Szczepan Sadurski
Teksty opublikowane w czasopiśmie Twój Dobry Humor (2000 – 2011), w rubryce Paranoja Polska

Zobacz też:
> Ciekawostki weselne
> Zwyczaje ślubne
> Ile kosztuje wesele