Odtwarzacz MP3 – Twoja ulubiona muzyka w najlepszej jakości

Walkman Sony mp3

W dobie smartfonów i streamingu odtwarzacze MP3 cieszą się już mniejszą popularnością. Ciągle jednak istnieje duża grupa użytkowników, przywiązanych do tych urządzeń. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę, kupując nowy odtwarzacz MP3? Jaki model wybrać, by cieszyć się dźwiękiem w najlepszej jakości?

Niewielkie rozmiary to główna przewaga odtwarzaczy MP3 nad telefonami komórkowymi. Z tego powodu te urządzenia wybierane są przez osoby aktywne. Ekrany wykorzystywane w smartfonach z roku na rok są coraz większe – ułatwia to korzystanie z multimediów, jednak może przeszkadzać podczas treningu. Zaletą odtwarzaczy MP3 jest także długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Jak wybrać dobry odtwarzacz MP3?

Na co warto zwrócić uwagę, by kupić dobry i funkcjonalny odtwarzacz? Jednym z najważniejszych kryteriów jest wielkość wbudowanej pamięci. To od niej zależy, jaką liczbę utworów będziesz mógł zmieścić na urządzeniu. Warto wiedzieć, że 1 GB pamięci pomieści około 7 godzin muzyki w formacie MP3 (320 kbps) lub 3 godziny muzyki w bezstratnym formacie FLAC. Jeżeli nie jesteś melomanem, jakość utworów zapisanych w plikach MP3 będzie całkowicie satysfakcjonująca. Bezstratne formaty, takie jak FLAC, MLP czy APE, wybierane są przez osoby, którym zależy na jakości dorównującej płytom CD. Nie wszystkie urządzenia są w stanie odtworzyć bezstratne formaty muzyki – taką funkcję oferują bardziej zaawansowane modele. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić parametry techniczne danego modelu – zwłaszcza jeżeli planujesz słuchać plików FLAC. Jeżeli chcesz korzystać z bezprzewodowych słuchawek, upewnij się także, czy odtwarzacz jest wyposażony w łączność Bluetooth.

Niektóre odtwarzacze wyposażone są w pyło- i wodoodporne obudowy – takie modele doskonale nadają się do treningów w trudnych warunkach. Muzyka może towarzyszyć Ci podczas górskich wędrówek, a nawet na basenie.

Odtwarzacze MP3 – nasze propozycje

W sklepach możesz znaleźć proste odtwarzacze oraz zaawansowane urządzenia dla najbardziej wymagających użytkowników. Podstawowe modele wcale nie muszą być gorsze od tych z górnej półki – wszystko zależy od Twoich potrzeb i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na zakup odtwarzacza MP3. Przedstawiamy ciekawe propozycje ze sklepu Sony Centre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=odtwarzacze_walkman. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Sony Walkman NWZ B183 – proste rozwiązanie

Sony Walkman, to prosty i praktyczny odtwarzacz MP3. Urządzenie wyposażone jest we wbudowane złącze USB, za pomocą którego podłączysz je do laptopa. Przenoszenie plików odbywa się na zasadzie „przenieś i upuść”. Miniaturowe wymiary i wytrzymała aluminiowa obudowa sprawia, że walkman doskonale sprawdza się podczas aktywnego wypoczynku. Odtwarzacz wyposażony jest w 4 GB pamięci wewnętrznej, obsługuje pliki MP3 oraz WMA. Walkman Sony ma także wbudowane radio FM. Dzięki funkcji wzmacnianie basu Bass Boost niskie tony są bardziej wyraziste. Za pomocą pięciopasmowego korektora możesz dopasować brzmienie muzyki do własnych upodobań.

Sony Walkman A55 – odtwarzacz MP3 z ekranem

Sony Walkman A55 wyposażony został w ekran, który umożliwia wygodne sterowanie odtwarzaczem. Do dyspozycji masz 16 GB pamięci – możesz ją powiększyć za pomocą karty Micro SD. Sony Walkman A55 to odtwarzacz, który oferuje bezstratny dźwięk Hi-Res Audio. Dzięki temu możesz słuchać muzyki w studyjnej jakości. Urządzenie jest w stanie odtworzyć bezstratne formaty, takie jak FLAC, APE czy PCM. Co więcej, dzięki systemowi DSEE HX jakość skompresowanych plików MP3, ACC i WMA zostaje zoptymalizowana, a Ty możesz cieszyć się bogatym dźwiękiem. Technologia NFC umożliwia błyskawicznie sparowanie Walkmana ze słuchawkami Bluetooth. Wykorzystanie kodeka LDAC pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w doskonałej jakości. Wbudowany wzmacniacz S-Master HX redukuje zniekształcenia dźwięku oraz hałas – dzięki temu nic nie zakłóci Twoich ulubionych piosenek.

Sony Walkman NW-WS623 – odtwarzacz dla sportowców

Walkman NW-WS623 to odtwarzacz MP3 wbudowany w słuchawki. Lekka i wytrzymała konstrukcja doskonale sprawdza się podczas uprawiania sportu. Odporna na działanie pyłu i wilgoci obudowa umożliwia korzystanie z urządzenia w trudnych warunkach. Walkman NW-WS623 sprawdzi się na plaży i na pływalni. Słuchawki bez szkody zniosą zanurzenie w morskiej wodzie do głębokości dwóch metrów. Odtwarzacz wyposażony jest w 4 GB pamięci. Za pośrednictwem Bluetootha muzykę możesz przesyłać także z innego urządzenia – np. ze smartfona. Sony Walkman NW-WS623 obsługuje formaty MP3, ACC, WMA, a także FLAC i PCM. Na uwagę zasługuje wydajna bateria, która umożliwia nawet 12 godzin słuchania muzyki. Trzy minuty ładowania wystarczy, byś mógł korzystać z odtwarzacza przez kolejną godzinę.