Steve Axtell i P-P-Platypus w Partii Dobrego Humoru

Steve Axtell Platypus puppets Good Humor Party

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

P-P-Platypus i Axtell w Good Humor Party

Do Kalifornii dotarł Certyfikat oraz legitymacje Partii Dobrego Humoru dla Steve Axtella i sympatycznej lalki imieniem P-P-Platypus

P-P-Platypus wins an award from P-P-Poland! – czyli: Nagroda dla P-P-Platypusa z P-P-Polski – tym zabawnym wpisem na swoim profilu na Facebooku opatrzył swoje najnowsze zdjęcie Steve Axtell, szef firmy znanej produkującej lalki dla brzuchomówców z całego świata. Na zdjęciu (widzimy je powyżej) Steve pokazuje uradowanemu dziobakowi P-P-Platypusowi Certyfikat dla najzabawniejszej kukiełki na YouTube 2010-2011, jaki niedawno Partia Dobrego Humoru mu przyznała, i który właśnie dotarł pocztą z Polski. Wraz z nim wysłaliśmy dwie legitymacje Partii Dobrego Humoru (Dla Steve’a i Platypusa) oraz kilka najnowszych numerów czasopisma „Dobry Humor”.

Ponieważ na legitymacje PDH zasłużyli też inni komicy, brzuchomówcy (ventriloquists) i rysownicy (cartoonists) ze świata, wkrótce na portalu Sadurski.com znajdziecie informacje o nowych członkach Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), która w tym roku obchodzi swe 10-lecie.
2011-03-17

P-P-Platypus ma milion

Piosenka Platypusa osiągnęła milion słuchaczy, a sympatyczny dziobak otrzyma Certyfikat Partii Dobrego Humoru dla najzabawniejszej kukiełki na YouTube

Dwa dni temu portal rozrywkowy Sadurski.com zachęcił was do obejrzenia zabawnej piosenki w wykonaniu przesympatycznego śpiewającego pluszaka, imieniem Platypus (czyli Dziobak). Do osiągnięcia miliona na liczniku portalu YouTube było wtedy 6,5 tysiąca. Nie minęły dwie dobry i dziś milion został przekroczony! W dużej mierze dzięki internautom z Polski.

Miło nam poinformować, że dziś na adres firmy Axtell w Kalifornii oraz jej szefa Steve’a Axtella, z Warszawy został wysłany specjalny Certyfikat Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), a jego adresatem jest… Platypus. Najważniejszy fragment dokumentu, brzmi:

This is to certify that Platypus is being recognized as the most funny puppet in the world and from now can proudly use this very special and unique professional title: PLATYPUS – The most funny puppet on YouTube 2010-2011.

W przetłumaczeniu na język polski, brzmi to mniej więcej tak:

Niniejszym zaświadcza się, że Platypus zostaje uznany za najbardziej zabawną kukiełkę świata i od tej chwili może z dumą używać unikalnego tytułu Najzabawniejszej kukiełki portalu YouTube 2010-2011.
2011-02-21

Aleksandr Barybin

Rosyjski rysownik satyryczny jest dumny z członkostwa w Partii Dobrego Humoru i jego profil na Facebooku zdobi nieprzypadkowe zdjęcie

Aleksandr Viktorovic Barybin, rocznik 1973, jest rysownikiem mieszkającym w Rosji. Na portalu Sadurski.com jest jego kilka rysunków, a wśród zdjęć członków PDH jest i jego zdjęcie, oczywiście z legitymacją Partii Dobrego Humoru.

Aleksandr uznał, że właśnie to zdjęcie – z legitymacją PDH, jest zdjęciem, którym warto się pochwalić przed wszystkimi. Jest to główne zdjęcie w jego profilu na portalu Facebook. Wcale go o to nie prosiliśmy i bardzo się cieszymy, że członkostwo w PDH jest dla niego czymś ważnym.
2011-02-05

Partia Dobrego Humoru na Facebooku

Od dziś mamy profil na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie

Równo trzy lata temu założyliśmy konto na portalu Nasza-klasa. Bez reklam i specjalnego zabiegania o popularność, mamy tam obecnie 2.846 znajomych. 30 stycznia 2010 r. na Facebooku utworzyliśmy własne, partyjne konto. Liczymy, że dzięki możliwościom Internetu oraz osobom, które lubią się śmiać (niezależnie od kraju zamieszkania), zdobędziemy jeszcze większą popularność.

Ponieważ Partia Dobrego Humoru w języku angielskim, to Good Humor Party, zmodyfikowaliśmy nieco nasze logo, aby było bardziej czytelne dla osób nie znających języka polskiego.
2011-02-01

Paździoch Superstar

Ryszard Kotys Paździoch Partia Dobrego Humoru

Ryszard Kotys i Partia Dobrego Humoru

Zdjęcie aktora Ryszarda Kotysa z legitymacją PDH w ciągu 10 dni zobaczyło tysiące osób. Jak to możliwe?

Partia Dobrego Humoru na „swoich” ludzi wszędzie, wiec takie rzeczy do nas trafiają. 21 stycznia na demotywatory.pl, a 25-ego także na podobnym portalu znalazł się tak zwany demotywator (zdjęcie z przewrotnym komentarzem), którego bohaterem jest Ryszard Kotys, znany m.in. z roli Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”. Statystyki przy obrazku wskazują, że do chwili, gdy piszemy tego newsa, zdjęcie skomentowało 257 osób i oceniło je 7.045 osób. Podejrzewamy, że zobaczyło je kilka razy więcej niż te 7 tys. osób. Wśród osób komentujących zdjęcie niektórzy trafnie rozpoznali, co Ryszard Kotys trzyma w ręku.

Legitymację PDH wręczył Kotysowi i po chwili pstryknął mu zdjęcie Szczepan Sadurski, szef PDH. Było to kilka lat temu w Lubomierzu, podczas Festiwalu Polskich Komedii.
2011-01-31

O naszej partii w Grajewie

Spotkanie z satyrykiem Apoloniuszem Ciołkiewiczem stało się okazją do poinformowania o Partii Dobrego Humoru

Apoloniusz Bogumił Ciołkiewicz (ur. 1951) z Grajewa publikował teksty szaradziarskie w „Rozrywce” oraz teksty satyryczne w „Twoim Dobrym Humorze”. Ten były nauczyciel obecnie jest na emeryturze, ale wciąż działa i tworzy. Niedawno ukazał się jego tomik fraszek „Filety z dowcipu”. Wieczór autorski, podczas którego Ciołkiewicz spotkał się z publicznością, odbył się 21 stycznia 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie.

Przy okazji Ciołkiewicz (który nie tylko na swojej stronie www chętnie chwali się swoim członkostwem w Partii Dobrego Humoru), pokazał swoją legitymację PDH numer 1037. Zapytany o składkę, zgodnie z prawdą powiedział, że wynosi trzy uśmiechy dziennie.

Informację o spotkaniu, ze zdjęciami (wśród nich była legitymacja PDH) opublikował portal grajewo24.pl oraz strona mdk.grajewo.pl.
2011-01-31

Wkrótce 10-lecie Partii Dobrego Humoru

28 czerwca 2011 r. minie 10 lat od kongresu założycielskiego Partii Dobrego Humoru. Już szykujemy jubileuszowe atrakcje

Jak ten czas leci! 28 czerwca 2001 r. w Gdańsku odbyło się coś, co nazywamy Kongresem Założycielskim, po którym ulicami miasta przeszła nasza pierwsza demonstracja partyjna, prowadzona przez Skibę. Obecnie mamy 2,5 tysiąca członków na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Przez minionych 10 lat wiele mieliśmy w kraju kilka rządów, wiele partii padło, a my wciąż jesteśmy i śmiejemy się.

Ponieważ tę rocznicę należy uczcić, a nie mamy tak zwanych środków finansowych, fajerwerków nie będzie. Ale kilka rzeczy planujemy.

Dotychczas znanych było tylko kilka zdjęć z gdańskiej demonstracji (do dziś są umieszczone w internecie, były też publikowane w kilku czasopismach, m.in. w „Twoim Dobrym Humorze” 8/2001). Niedawno wyszperaliśmy unikalny film – jedyny, który udokumentował pierwszą demonstrację. To film z kamery video, który zgraliśmy na plik cyfrowy. Dołączymy do niego sporo zdjęć, po czym opublikujemy na YouTube oraz w oczywiście portalu Sadurski.com.

• Członków PDH prosimy o przesyłanie e-mailem pozdrowień dla pozostałych członków PDH, a jak wystarczy czasu, także kilkuzdaniowej (lub choćby 1-zdaniowej) odpowiedzi na pytanie: Czym jest dla mnie PDH? Mile widziane anegdoty i wspomnienia związane z partią. Te informacje, zbiorczo, także opublikujemy na www.

• Autorów tekstów namawiamy do stworzenia wierszy satyrycznych, limeryków i fraszek na temat PDH. Wysyłając je e-mailem – zaznacz czy jesteś członkiem PDH. Jeśli nie – twój tekst najprawdopodobniej będzie wstępem do kariery politycznej i wkrótce dostaniesz naszą legitymację.

Nie piszemy dziś o wszystkim, aby nie zapeszyć. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, które pozwolą upamiętnić 10-lecie Partii Dobrego Humoru. Jeśli masz propozycje, chcesz w czymś pomóc – napisz do nas.

Przypominamy też, że dziennikarzy którzy o nas informują (prasa, radio, tv, portale internetowe) przekupujemy legitymacjami członkowskimi.
2011-01-09

W Niemodlinie partia coraz większa

Podczas kolejnej edycji satyrycznej imprezy „Karpik” w Niemodlinie (woj. opolskie), Partia Dobrego Humoru znów powiększyła się o nowych członków

6 listopada 2010 r. w Domu Kultury i Niemodlinie odbyła się doroczna impreza, podsumowująca międzynarodowy konkurs rysunku satyrycznego „Karpik”. Podczas wesołej biesiady, partia powiększyła swoje grono o kolejnych członków, o co zadbał Michał Graczyk, w PDH od jej zarania.

Legitymacje otrzymali:
Danuta Unijewska – radna Niemodlina
Jolanta Stankiewicz – małżonka burmistrza Niemodlina
Sławomir Kownacki – dyrektor Banku Spółdzielczego w Niemodlinie
Mieczysław Moździerski,  firma Kwant
Paweł Błaszczuk, firma Elsab
Zbigniew Kosterkiewicz – RSP Wydrowice
Jarosław Kopij, firma Jarko
Józef Słociak, cegielnia w Niemodlinie
Józef Jakubik, cegielnia w Niemodlinie
Bronislaw Haładus – firma Rapex Grabin

kabaret Formacja Chatelet Adam Małczyk Partia Dobrego Humoru

Formacja Chatelet z legitymacjami Partii Dobrego Humoru

Władysław Unijewski – firma transportowa
Małgorzata Biedroń – sklep dla plastyków Ornament Nysa
Roman Szymański – przedsiębiorca
Marian Oleksa – przedsiębiorca (Restauracja Na Wyspie)
Elżbieta Oleksa – przedsiębiorca
Andrzej Miśta – firma Bazalt Gracze, prezes

Podczas wieczoru wystąpił na scenie kabaret Formacja Chatelet, także upartyjnieni.
2010-11-12

Wąchock. Członek Partii Dobrego Humoru na burmistrza

Jednym z kandydatów na burmistrza Stolicy Humoru jest Tomasz Szczykutowicz, jeden z najdłuższych stażem członków Partii Dobrego Humoru

Kiedy inni wahali się nad swą przyszłością polityczną, on nie miał wątpliwości. Podczas Festiwalu Dobrego Humoru w 2000 roku, będąc wówczas reporterem TV Polsat, odebrał swoją legitymację PDH. Taką samą, którą wówczas mieli już m.in. Marcin Daniec, Tadeusz Drozda, Krzysztof Skiba, Michał Ogórek, Edward Lutczyn i Zbigniew Jujka. Krótko mówiąc, Szczykutowicz wypłaca swoje składki członkowskie (3 uśmiechy dziennie) już od 10 lat.

Tomasz Franciszek Szczykutowicz (ur. 1963) właśnie został zarejestrowany jako kandydat na burmistrza Wąchocka, w zbliżających się wyborach samorządowych. Na oficjalnej stronie www Państwowej Komisji Wyborczej  nie ma obok jego nazwiska odnotowanej przynależności partyjnej, ale w Wąchocku wiedzą, że Szczykutowicz jest członkiem PDH. I niezależnie od tego, że ma ciekawy, poważny program wyborczy dla mieszkańców, ma też poczcie humoru i umie zadbać o promocję swego rodzinnego Wąchocka.

Przypomnijmy, że jednym z  założeń programowych Partii Dobrego Humoru jest przeniesienie stolicy Polski z Warszawy do Wąchocka. Czy kandydujący na burmistrza Wąchocka, członek PDH, weźmie go sobie do serca? Zobaczymy…
2010-10-29