area 51 strefa Nevada Rachel USA ciekawostki informacje

Strefa 51 w Nevadzie – tajemnicze miejsce

Czas czytania:2 minut/y, 8 sekund/y

Poznaj tajemnicze miejsce w amerykańskim stanie Nevada. Podróż samochodem do Rachel

Hrabstwo Lincoln na południu stanu Nevada w USA. Pustynia. W 1951 r. zbudowano tu amerykańską bazę wojskową. Strefa Sił Powietrznych Nellis jest ogromna, bo ma 14200 kilometrów kwadratowych i jest największym tego typu obszarem w USA.

area 51 strefa Nevada Rachel USA
40 mil do Rachel w Nevadzie
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Nevada, USA. Droga w kierunku Rachel

Znajduje się tu Poligon Nevada należący do Amerykańskiego Departamentu Energii Atomowej. Była tu testowana broń nuklearna (w latach 1951-92 dokonano ponad 900 eksplozji nuklearnych). Dlatego wstęp na ten teren mają jedynie wybrańcy.

area 51 strefa Nevada Rachel USA
Area 51. Spokojnie, to tylko model, żeby turyści mieli co fotografować

Na terenie bazy znajdują się jeziora endoreiczne, na których są bardzo gładkie, słone tafle. Są one wykorzystywane jako pasy startowe dla samolotów (najdłuższy pas ma aż 9,5 km długości).

Na jednym z tych jezior czyli na Groom Lake zbudowano Strefę 51 (Area 51) czyli Air Force Flight Test Center. Miejsce tak tajne, że do 2001 r. rząd USA twierdził, że Strefa 51 nie istnieje. Dopiero w 2013 r. CIA oficjalnie potwierdziło istnienie tej bazy. Testowano tu najbardziej tajne technologie, głównie lotnicze.

area 51 strefa Nevada Rachel USA
Lato, upał, pustynia. Taka jest Nevada
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Droga wśród pustyni stanu Nevada

Trzy godziny jazdy samochodem od Las Vegas, na terenie Strefy Sił Powietrznych Nellis (27 mil od centrum Strefy 51), przy tzw. autostradzie UFO, znajduje się miasteczko Rachel.

Miasteczko istnieje od 1973 roku (wcześniej miało inne nazwy), a w najlepszym okresie (gdy niedaleko była kopalnia wolframu), mieszkało tu 500 osób. Obecnie mieszka tu około sto osób. To głównie pracownicy farm i ludzie starsi.

area 51 strefa Nevada Rachel USA
Latający spodek kosmitów? Nie, to tylko reklama
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Palisz papierosy? Tutaj kosmici wybiją ci to z głowy
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Klimatyzowany bar, gdzie można wypocząć od upału
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Dużo pamiątek od gości oraz od… obcych 😉
area 51 strefa Nevada Rachel USA
Area 51. Tutaj nawet napój nie może być taki, jak wszędzie

Takie miasteczka znamy z wielu amerykańskich filmów. Trafiają tu nieliczni, zwabieni tajemniczością Strefy 51, często miłośnicy tajemniczych UFO, gdyż Rachel ma przydomek “UFO Capital of the World”. Sąd to określenie? Ponoć w 1947 r. do Strefy 51 przywieziono ciała kosmitów z obiektu, który rozbił się niedaleko Roswell w stanie Nowy Meksyk. Powstało na ten temat wiele teorii spiskowych.

Wesoły Wieżowiec area 51 strefa Nevada Rachel USA
Wesoły Wieżowiec w Rachel, Nevada, USA

Wesoły Wieżowiec w Strefie 51

W 2014 roku do miasteczka Rachel, niedaleko którego znajduje się najpilniej strzeżone miejsce w USA, dotarł podróżujący po świecie Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper). Sfotografował go Nicolas Mikulski, od teraz członek Good Humor Party.

Strefa 51 Nevada tekst: (c) Sadurski.com
Na zdjęciach: Podróż do Rachel, w stanie Nevada

Zobacz też:
> Long Beach, Kalifornia
> Lansing, Michigan
> San Diego

chipsy ciekawostki czipsy historia przekąski ziemniaki Poprzedni post Ciekawostki o chipsach, o których nie miałeś pojęcia
kłódka systemy bezpieczeństwa ciekawostki monitoring ochrona Następny post Historia pilnowania domu