Wszystko o świecach zapachowych

świece zapachowe ciekawostki rodzaje producenci świeca zapachowa

Człowiek od zawsze pragnął otaczać się i wypełniać wnętrza swojego mieszkania niezwykłymi, pięknymi zapachami. Obecnie marzenia te spełniają świece zapachowe

Takie świece zapewniają przyjemną woń w mieszkaniach. Ale gdzie jeszcze? Na przykład w salonach masażu. Nie znam kobiety, która by nie marzyła o długim, wspaniałym odprężającym masażu wypełnionym unoszącym się aromatem pięknych zapachów. Wpływają one w pozytywny sposób na nasze zmysły. Dzięki przyjemnym zapachom nawet nieprzyjemny dzień może zmienić się w wielką przyjemność.

Rodzaje świec zapachowych

Świece stearynowe

Wyróżniamy kilka rodzajów wśród świeczek zapachowych. Pierwszym z nich są świece stearynowe. Stearyna jest mieszaniną różnych kwasów pochodzenia zwierzęcego lub surowców roślinnych. W takich świecach najczęściej spotkamy jako główny składnik olej z kokosa lub olej palmowy. Są jednymi z najlepszych świec dostępnych na rynku, ponieważ są ekologiczne i emitują w bardzo małym stopniu różne szkodliwe substancje.

Świece z wosku pszczelego

Następną grupą są świece z wosku pszczelego. Są obecnie najlepszym tego typu towarem. Są wykonane w 100% z wosku pszczelego, nie wydzielającego żadnych substancji szkodliwych dla naszego organizmu. Dodatkową zaletą jest brak wydzielania dymu oraz długi czas aktywności takiej świecy. Cechują się również emitowaniem tzw. jonów ujemnych, które są odpowiedzialne za eliminację bakterii i innych zanieczyszczeń oraz mają wpływ za oczyszczenie powietrza z pleśni i kurzu. Należy wiedzieć, że w sprzedaży można natrafić na świece wykonane z mniejszej ilości wosku, z domieszką parafiny. Wtedy ten produkt jest jest aż tak wartościowy.

Świece parafinowe

Kolejnym produktem tego typu są świece parafinowe. Są powszechne i bardzo łatwo dostępne a co za tym idzie niedrogie. Podczas zakupi można kierować się w tym ceną, warto jednak pamiętać, że parafinę otrzymuje się z ropy naftowej, węgla brunatnego lub ze smoły łupkowej.

Podczas spalania wydzielane są do powietrza toksyczne, szkodliwe dla naszego zdrowia związki chemiczne. Mogą okazać się szkodliwe dla naszego układu immunologicznego, nerwowego, oddechowego i krwionośnego, a w skrajnych przypadkach mogą uszkodzić nerki lub wątrobę. Należy również pamiętać, że jest to substancja rakotwórcza. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup i palenie świec parafinowych, należy nie palić ich w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach. Może nawet dojść do podrażnienia płuc.

Świece z wosku sojowego

Wartymi uwagi są też świece z wosku sojowego. To produkt w pełni naturalny i co za tym idzie bezpieczny dla naszego zdrowia. Ich czas spalania jest najdłuższy w wszystkich wyżej wymienionych. Nie wydzielają dużych ilości niekorzystnych substancji do powietrza. Zaletą jest to, że wosk sojowy można bezproblemowo zmyć, używając wody z mydłem.

świece zapachowe ciekawostki rodzaje producenci świeca zapachowa
Świece zapachowe mogą umilić codzienne życie. Ciekawostki o świecach zapachowych

Producenci świec zapachowych

Jakim markom mamy zaufać i powierzyć swoje zdrowie i samopoczucie? Jeśli takie produkty kojarzą ci się z Chinami czy innymi azjatyckimi krajami, jesteś w błędzie. Większość produktów na rynku zdominowały produkty amerykańskie.

Jedna z firm – Yankee Candle istnieje już od ponad 45 lat i posiada interesującą historię. Produkuje rocznie ponad 200 milionów przeróżnych rodzajów świec zapachowych, zatrudnia też światowych perfumiarzy do tworzenia niezwykłych aromatów. Świece zapachowe produkowane są w charakterystycznych szklanych słojach, dzięki temu są rozpoznawalne na całym świecie. Nic więc dziwnego że mają całą masę fanów. Firma wytwarza sprawdzone świece z najwyższej jakości naturalnych i nietoksycznych substancji. Dzięki temu zaliczana jest do jednego z liderów w tej branży.

Choć takie zakupy mogą skurczyć grubość naszego portfela, gwarantują dobrą jakość i przyjemność z użytkowania, a co najważniejsze nie zagrażają naszemu zdrowiu. Warte uwagi mogą się również okazać takie marki, jak: Woodwick, Country Candle, Village Candle i Goose Creek Candle. Oferują zbliżone jakością produkty, jak Yankee Candle.

Świece zapachowe – co warto wiedzieć

Ciekawostką o świecach zapachowych jest to, że nie musimy ich spalać do końca. Można w dowolnej chwili przerwać spalanie i wznowić, gdy będziemy mieli na to ochotę. Gdy będziemy dokonywać ostatecznego wyboru przed zakupem, zwracajmy uwagę na opisy i… nie żałujmy pieniędzy. Można sobie wtedy bardziej zaszkodzić niż pomóc, a przecież zdrowie jest tylko jedno.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj knota znajdującego się w świecy. Zalecane jest dokonywanie zakupu od sprawdzonych sprzedawców i firm.

Świece zapachowe ciekawostki: (c) Sadurski.com

Tekst nie jest promocją żadnego produktu czy producenta, jedynie przybliża informacje na temat świec zapachowych.

Inne ciekawostki:
> Lakier do paznokci
> Kosmetyczne ciekawostki
> Szminka