wigilia firmowa humor dowcipy o wigilii kawały wigilijne na wigilię św. Mikołaj

Historyjki ze słowem św. Mikołaj

Czas czytania:1 minut/y, 47 sekund/y

Św. Mikołaj – zaskakujące fakty o świętym Mikołaju

Św. Mikołaj i koparka

• W nocy z piątku na sobotę ktoś ukradł z placu budowy w Lublinie koparkę wartą 150 tys. złotych. W akcję poszukiwania włączyło się także radio, a komunikat poszedł w świat 6 grudnia czyli w Mikołajki. Tego samego dnia na podany w komunikacie telefon zgłosił się nieznajomy, składając niecodzienną propozycję: “Jesteś świętym Mikołajem. Jedź, kup zabawki za tysiąc złotych i zawieź je do domu dziecka” – powiedział, podając adres placówki przy ul. Pogodnej. I poinformował, gdzie znajduje się skradziona koparka. Koparka rzeczywiście tam stała, a dzieciaki dostały prezenty za 1.000 złotych. I jak tu nie wierzyć w Mikołaja?

Św. Mikołaj opodatkowany

• Dostałeś drogi prezent imieninowy, urodzinowy albo pod choinkę? W świetle aktualnych przepisów podatkowych, w ciągu 30 dni musisz zapłacić podatek w wysokości trzech procent. Aby obdarowany uniknął podatku, żonie czy dziecku nie można dać prezentu droższego niż 9.637 zł, bratu czy ciotce – droższego niż 7.276 zł, a teściowej czy kuzynowi – droższego niż 4.900 zł. Czy w Polsce jest jeszcze coś, czego nie opodatkowano?

Dom bez drzwi

• W jednym z domów koło Elbląga na podstawie wyroku sądu, czyli w majestacie prawa jeden sąsiad zamurował drugiemu drzwi do domu. Teraz rodzina pani Leokadii wychodzi np. na spacery przez okno i tą samą drogą wraca do domu. Skorą sąd tak postanowił, nam się też wydaje, że brak drzwi to żaden problem. Święty Mikołaj wchodzi do domów kominem i dotychczas nie słyszeliśmy, żeby narzekał.

Św. Mikołaj i pryszczyca

• Pryszczyca pokrzyżowała odwieczne zwyczaje świętego Mikołaja w Anglii. W ostatnie święta, tak jak zwykle, nie przybył do dzieci z prezentami w saniach zaprzężonych w renifery. Tym razem sanie ciągnęły konie (północna Anglia) i psy huskie (Anglia południowa). Szlaban na renifery postawiło angielskie ministerstwo środowiska. Agencje nie podały, czy święty musiał poddać się badaniom na obecność HIV-a, wąglika i choroby szalonych Miko… sorry, szalonych krów.

Św. Mikołaj – wybrane teksty z czasopisma Twój Dobry Humor 200-2009, z rubryki Paranoja Polska: (c) Szczepan Sadurski / sadurski.com

Zobacz też: 
> Ile zarabia św. Mikołaj w Polsce
> Święty Mikołaj i Boże Narodzenie – dowcipy
> Przysłowia na Boże Narodzenie
> Wigilia dowcipy

capitol havana kuba waluta Poprzedni post Peso – waluta Kuby i jej zawiłości
Zielona Góra pomnik penis Następny post Przykleiła penisa