Rodzaje szamponów do włosów i ich właściwości

szampon do włosów mycie włosy szampony

Jeżeli czujesz, że twój szampon do włosów kompletnie ci nie służy, koniecznie powinnaś pomyśleć o tym, aby zamienić go na coś innego. Nie powinnaś przyzwyczajać się do jednej linii kosmetyków. Testuj różne opcje i sprawdzaj, co dokładnie działa na twoje pasma, a po czym nie prezentują się one najlepiej. Szampony do włosów

Mycie włosów i skóra głowy

Nawet jeśli obecnie odpowiada ci ich zapach bądź konsystencja używanego kosmetyku, znacznie ważniejsze powinno być dla ciebie to, jak dany szampon oddziałuje na włosy i skórę głowy. Działanie jest przecież najważniejsze i kluczowe dla osiągnięcia dobrych zdrowych efektów pielęgnacji. Naucz się zatem wybierać takie szampony, które w korzystny sposób będą zmieniać twój wygląd, przy okazji dbając o kondycję skóry głowy.

Zmień szampon do włosów na nowy

Nie jest wcale powiedziane, że to szampon do włosów o najkrótszym i najprostszym możliwym składzie, oparty na samych naturalnych substancjach i dziwnych ziołach bądź olejkach i olejach, będzie dla ciebie dobry. Niektóre włosy tak bardzo przywykły do kontaktu z mocnymi kosmetykami, że preparaty stworzone na bazie wyciągów roślin i podobnych składników, nie są w stanie ich dokładnie oczyścić i domyć z resztek pielęgnacji bądź stylizacji.

Sprawdź to na sobie. Jeżeli interesuje cię temat naturalnej pielęgnacji, możesz oczywiście wypróbować kilka produktów z tej grupy, ale nie używaj ich nigdy na siłę i zrezygnuj z nich, gdy tylko zobaczysz, że naturalny szampon sprawia, iż twoje włosy wyglądają nawet gorzej niżeli przed myciem.

Nawet przy naturalnej pielęgnacji bardzo ważne jest to, o czym starają się pamiętać wszystkie miłośniczki naturalnego dbania o urodę, aby od czasu do czasu oczyścić pasma klasycznym, chemicznym szamponem, tak zwanym „rypaczem”. Jeżeli nie chcesz już w ogóle używać takich rzeczy, stwórz własny silny szampon do włosów, wykonując go z sody oczyszczonej i niewielkiej ilości wody.

Szampon do włosów – jaki kupić?

Podczas zakupów kosmetycznych zwracaj uwagę na opakowania produktów. Patrz na to, do jakiego typu włosów są kierowane konkretne produkty i jak mają działać. Każdy szampon zawsze jest dokładnie opisany, zazwyczaj gdzieś z tyłu opakowania, więc jeśli tylko się mu przyjrzysz, na pewno znajdziesz na nim informacje o tym, jakim włosom może on pomóc i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Istnieją szampony do włosów farbowanych, suchych, przetłuszczających się czy zniszczonych. Określ typ swoich pasm oraz stan skóry głowy i dopiero potem ruszaj na zakupy do drogerii. W razie czego skorzystaj z pomocy ekspedientki, która powinna pomóc ci dopasować odpowiedni szampon do twoich włosów.

Szampony do włosów: (c) Sadurski.com / GT

Zobacz też:
> Lakier do włosów ciekawostki
> Kosmetyki naturalne
> Próbny makijaż ślubny