jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze

Jak tanio kupić bilet na samolot. Poradnik

Czas czytania:4 minut/y, 0 sekund/y

O cenach biletów lotniczych krążą legendy. A przynajmniej o tych okazyjnie tanich, “załatwionych” w Internecie. Łowcy takich biletów i takich okazji, informacje o wielu skutecznych sposobach na kupno takiego biletu, zachowują tylko dla siebie. Inni dzielą się swoimi doświadczeniami – na stronach www, blogach, na internetowych forach. Z tych wszystkich podpowiedzi postanowiła skorzystać Sadurski.com, aby przedstawić je czytelnikom. Może dzięki nam uda się choć raz złapać okazję

1. Zapomnij o piątku

Chcesz kupić bilet lotniczy akurat na piątek? Żeby w sobotę i niedzielę (dwa wolne dni w pracy) poświęcić na poznawanie świata? Pomysł świetny, niestety niezbyt oryginalny. Mnóstwo innych osób też tak chce, więc właśnie wtedy bilety lotnicze należą do najdroższych. Jeśli musi być wylot w piątek – zapomnij o tanim lataniu. Jeśli chcesz w miarę tanio – na pewno nie planuj lotu samolotem w tym dniu. Różnica w cenie może wynosić nawet kilkaset procent.

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Jak tanio kupić bilet lotniczy? Nie planuj podróży w piątek

2. Z przesiadką taniej

Ci, który kilka razy kupowali bilety lotnicze i analizowali połączenia świetnie wiedzą, że lot bezpośredni jest droższy niż lot z jedną lub dwiema przesiadkami. Nawet jeśli przelecimy dłuższą trasę (np. z Polski do Amsterdamu czyli na zachód, a potem znów na wschód Europy i dalej do Azji czyli nadłożymy kilometrów oraz godzin lotu – prawdopodobnie będzie taniej, niż gdyby od razu polecieć z Warszawy do Azji. Nie będziemy tu wyjaśniać zasad biznesu lotniczego, bo składa się na to wiele czynników, ale tak jest. Albo chcesz odbyć jak najkrótszy lot i być możliwie mało zmęczony podróżą, albo chcesz mniej wydać, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, wydasz na hotel i zakupy w kraju, który odwiedzisz.

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Jak tanio kupić bilet lotniczy? Z przesiadką taniej niż bezpośrednio

3. Nie kupuj w ostatniej chwili

Skoro to urlop i planowana od dawna podróż, pewnie masz sporo czasu na załatwienie formalności, w tym na zakup biletów na samolot. Najlepiej zrobić to kilka miesięcy przed wylotem (tu różni różnie radzą – na ile miesięcy przed). A jeśli przegapisz najlepszy moment – od tego czasu cena biletu będzie najprawdopodobniej tylko rosła. Niektórzy radzą, aby bilet lotniczy kupować na 21 dni przed wylotem, ewentualnie w okolicach 21 dni. Jeśli w dodatku będzie to akurat niedziela – tym lepiej dla twojego portfela.

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Jak tanio kupić bilet lotniczy? Nie kupuj krótko przed podróżą

4. Nie planuj na 100%

Jeśli wylot musi być w konkretnym dniu, na pewno nie w innym – masz mniejszą szansą na tańszy zakup biletu. Dzień, dwa, kilka dni do przodu lub do tyłu – to może się okazać strzałem w dziesiątkę czyli owocować tańszym zakupem. Musisz zdecydować – albo chcesz taniej, albo koniecznie podróż konkretnego dnia. Jeśli planujesz 2-tygodniowy urlop – na pewno taniej będzie wylecieć i wrócić samolotem np. we wtorek lub środę, niż wylecieć i wrócić w weekend (piątek – niedziela).

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Jak tanio kupić bilet lotniczy? Bądź elastyczny z terminem wylotu

5. Powiadomienia czyli podpowiedzi

Część miejsc, w których kupuje się lotnicze bilety online, oferuje opcję powiadomienia. Dostaniesz je, jeśli cena biletów na interesującej cię trasie spadnie, będzie okazyjna. To oznacza korzystniejszy zakup, bez wielogodzinnego wpatrywanie się w monitor komputera i żmudnego wyłapywania okazji.

Podsumowanie

Mistrzowie umiejętnie penetrujący miejsca oferujące zakup biletów lotniczych trafiają na okazje, które nawet ich pozytywnie zaskakują. Czasem wystarczy zmienić opcję językową, aby otrzymać możliwość zakupu tańszego biletu. Albo poszukiwać anonimowo (system nie widzi, z jakiego jesteś kraju). Jeśli do Nowego Jorku, to czy koniecznie lecieć z Warszawy, a nie z innego kraju? Możliwości kombinowania (w dobrym tego słowa znaczeniu) może być wiele, a cel jeden: tańszy bilet lotniczy.

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Jak tanio kupić bilet lotniczy? Mamy nadzieję, po tym tekście wiesz więcej

Zupełnie inny temat, to ewidentne błędy pracowników np. linii lotniczych. Ktoś pomylił się o jedno zero i zamiast lotu za 4000 złotych, kupujesz za 400. Różnie ta sprawa jest potem rozwiązywana (to biznes, wiec nikt nie lubi fundować przelotów za ułamek rzeczywistej ceny), ale w wielu przypadkach cena tak zakupionego biletu już zostaje. Trzeba mieć farta.

Ci, którzy nie raz wyłapywali w Internecie okazje na tanie bilety lotnicze, a już na pewno ci, którzy uważają siebie za specjalistów w niniejszym temacie (bo kilka razy naprawdę się udało), z pewnością uznają powyższe porady za banalne. Nie wnoszące nic ponad to, co już pod dawna wiedzą. Zaraz, zaraz. Wróć pamięcią do przeszłości. Ty też kiedyś byłeś laikiem w temacie. Nie każdy na świecie wie tyle, co ty. Inaczej nie byłbyś mistrzem w łowach tanich biletów.

Jak tanio kupić bilet na samolot: (c) Sadurski.com

Przeczytaj też:
> Samoloty, linie lotnicze ciekawostki-1
> Samoloty, linie lotnicze ciekawostki-2
> Dowcipy o stewardessach
> Na lotnisku zniszczyli mi gitarę

Polacy robią zakupy handel Poprzedni post Polacy robią zakupy – przyzwyczajenia i nawyki
fiat 500 collezione Następny post Fiat 500 Collezione na europejskiej trasie