Co powinieneś wiedzieć o Tokio

Senso-ji świątynia Sensoji Kannon Asakusa Tokio Japonia

Tokio informacje i ciekawostki o stolicy Japonii, które warto wiedzieć

Ciekawostki i informacje o Tokio

1) Domy w centrum Tokio często są wąskie i nigdy nie przylegają do siebie ściana do ściany. Powód? W przypadku trzęsienia ziemi jest większa szansa, że wszystko się nie rozsypie jak domek z kart. Te przerwy pomiędzy domami (20 do 50 cm odległości) wcale nie oznaczają, że nie ma tam być okien. Czasem są. Zawsze to lepsze niż pusta ściana i zero dziennego światła w pomieszczeniu.

Tokio Japonia ciekawostki
Szpary między ścianami domów nie są przypadkowe. Tokio informacje

2) Jesteś w Tokio obok Thunder gate (Bramy skarbów) i zobaczyłeś wszystkie atrakcje 1400-letniej świątyni? Od przystanku metra Asakusa Station do wieży telewizyjnej (przystanek: Tokyo Skytree Station) jest tylko 3 minuty jazdy, a bilet kosztuje 150 jenów.

Transport w Tokio

3) W stolicy Japonii jest rozbudowana sieć metra. Cena biletu zależy od odległości i liczby stacji metra jakie masz przejechać. To najlepszy sposób transportu po Tokio, ale są też ciekawe alternatywy, choćby kolejka naziemna.

4) Jeśli mieszkasz w Tokio i masz samochód – znaczy jesteś bogaty. Osobowe czy dostawcze – najlepiej, jeśli są jak najmniejsze. A już na pewno winny mieć jak najkrótszy przód. Łatwiej zaparkować, mniejsze ubezpieczenie, a najważniejsze: nie kupisz samochodu, jeśli nie masz (swojego lub opłaconego) miejsca parkingowego. To towar drogi i deficytowy.

Zaparkowanie samochodu w Tokio jest drogie, a przestrzeń na jego postawienie bardzo mała. Samochody stoją tak blisko obok siebie, że nie wiadomo jak kierowcy wychodzą po zaparkowaniu i jak wchodzą do środka żeby, siąść za kierownicą i odjechać. To wszystko powoduje, że w Tokio samochód jest luksusem i jeździ po ulicach sporo mniej aut niż po ulicach europejskich metropolii.

dzielnica Harajuku Tokio Japonia ciekawostki
Tokio, na ulicy w dzielnicy Harajuku

Modna dzielnica Harajuku

5) Japonia, to inna kultura, więc szczerze powiedziawszy nie wiedziałbym jak odpowiedzieć na pytanie: jak poderwać Japonkę. Jeśli jednak chcesz zwiększyć na to szansę, udaj się do dzielnicy Harajuku w Tokio. Najlepiej na ulicę, której nazwy nie będę teraz szukać, ale miejscowi ją świetnie znają. Nie spotkasz tam, jak w innych miejscach Tokio, grzecznie wyglądających nastolatek w szkolnych mundurkach czy innych ubranych młodych kobiet na szaro lub czarno. Zawsze są tu kolorowo ubrane, roześmiane, umalowane i (koniecznie) młode dziewczyny w butach na modnych, wysokich obcasach. Widok dla młodych przystojniaków tym przyjemniejszy gdy wiesz, że w Japonii facetów jest 3 razy mniej niż kobiet. To oznacza, że mogą przebierać w kandydatkach na żonę.

Tokio informacje, ciekawostki i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o Tokio
> Senso-ji, Tokio
> Asashi (Unko biru), Tokio