Torebka listonoszka – ciekawostki i fakty

torebka listonoszka ciekawostki torebki listonoszki

Torebka listonoszka ciekawostki dla pań. Niezwykłe fakty na temat torebek listonoszek

Czym jest torebka listonoszka?

1) To jeden z rodzajów torebek damskich. Jest uważany za atrybut stylowej kobiety biznesu, ceniącej klasykę. Listonoszki są noszone przez kobiety VIP-y – aktorki, piosenkarki i znane blogerki modowe. Ale jak się zaraz dowiemy, nie tylko.

2) Torebka listonoszka ma prostokątny kształt, najczęściej jest mała i ma długi pasek do przewieszenia przez ramię. To przeciwieństwo torebek rozmiaru XXL. Dlatego w listonoszce mieszczą się przedmioty tylko najbardziej niezbędne dla kobiety.

Torebka listonoszka ciekawostki z historii

3) Pierwsze torebki przypominające listonoszki pojawiły się w średniowieczu i nosili je… panowie. Mała torebka przewieszona przez ramię była trochę większa od sakiewki na monety.

3) Takich torebek używali pracownicy Pony Express w latach 60. XIX wieku. Była to poczta konna, działająca w Stanach Zjednoczonych.

4) Małych torebek używali też kurierzy, listonosze oraz konduktorzy w połowie XX wieku. To od tego faktu używane jest określenie: torebka listonoszka.

torebka listonoszka ciekawostki torebki listonoszki
Torebka listonoszka ciekawostki i fakty

Ciekawostki o torebkach listonoszkach

5) Do świata damskiej mody torebka listonoszka wkroczyła w 2009 roku i niemal natychmiast zdobyła serca kobiet na całym świecie.

6) Listonoszki dosyć często są wykonane z wysokiej jakości skóry licowej lub ekologicznej. Często są uzupełnieniem eleganckich kolekcji.

7) Co ciekawe, choć są używane przez businesswoman ubranych w szarości, torby listonoszki nie muszą mieć stonowanych barw. Bordo, żółć lub inny kolor listonoszki, są kontrastem dla klasycznego ubioru kobiety.

8) Piszemy tu o torebkach listonoszkach jako atrybucie nowoczesnej bizneswoman, jednak te torebki sprawdzają się różnych w sytuacjach i okolicznościach. Jako uzupełnienie dowolnej kobiecej kreacji, na spacer, zakupy czy spotkanie.

9) Choć torebka listonoszka najczęściej kojarzona jest z małym rozmiarem, są też produkowane duże rozmiary. Służą do przenoszenia większych przedmiotów i są wyposażone w szereg kieszonek i przegródek.

Torebka listonoszka ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o biustonoszach
> Buty na obcasach – ciekawostki o szpilkach
> Ciekawostki o falbankach