fryzura ślubna ślub fryzury ślubne wesele

Upięcia ślubne – jak wybrać idealną fryzurę

Czas czytania:2 minut/y, 35 sekund/y

Przeczytaj porady o tym, jak wybrać swoją idealną fryzurę na swój ślub

Wiele kobiet wyczekuje z niecierpliwością tego jedynego, wymarzonego dnia, kiedy stanie na ślubnym kobiercu w idealnej sukni i przepięknej fryzurze. Marzą o tym już od najmłodszych lat, planują tę ceremonię w najdrobniejszych szczegółach. Jednak, gdy przychodzi czas na prawdziwe planowanie i podejmowanie ostatecznych decyzji, często pojawia się problem. Która fryzura i stylizacja będzie najlepsza? Dlatego warto przyjrzeć się najpopularniejszym trendom, jeśli chodzi o upięcia ślubne.

Jak chyba każda kobieta, proces wybierania odpowiedniej fryzury rozpoczynasz w sieci. Przeglądasz najpopularniejsze portale społecznościowe, zapisujesz najciekawsze propozycje i pokazujesz koleżanką w pracy i rodzinie. Starasz się, by w dniu ślubu wyglądać naprawdę wyjątkowo, inaczej niż na co dzień.

Przed pójściem do stylistki czy kosmetyczki warto najpierw samemu przetestować kilka podstawowych fryzur. Możesz sprawdzić, w czym czujesz się lepiej: niski kok, czy może lepsze będzie wysokie upięcie? Lepiej w wyprostowanych włosach, czy grzywka ma być długa, krótka a może bez grzywki? Takie podstawowe informacje z pewnością pomogą Ci później w szukaniu ciekawych inspiracji w sieci i przed wizytą u fryzjera. Będziesz wiedziała, na co bardziej zwracać uwagę, a co możesz pominąć na starcie.

Jakie upięcie ślubne wybrać – porady ogólne

Trudno doradzić jakiś konkretny typ fryzury, idealny dla każdej kobiety. Jednak są pewne ogólne zasady, którymi warto się kierować przy doborze stylizacji.

Jeśli na przykład masz długie i gęste włosy, których nie da się zakręcić, to lepszym wyborem na ślubną fryzurę może się okazać jakiś luźny warkocz lub gładki kok. Inną ciekawą opcją może być elegancko przyozdobiona kitka. Jeśli uparcie będziemy dążyć do lokowania włosów, będą one ładne tylko przez godzinę lub dwie. Potem włosy się rozprostują i z całej stylizacji nie zostanie praktycznie nic.

Jeśli jesteś w odwrotnej sytuacji i masz kręcone włosy na co dzień, to lepiej nie szukać na siłę fryzury z prostymi włosami. Ciągłe bieganie z prostownicą i chodzenie co godzinę do łazienki tylko po to, by poprawić swoją fryzurę, nie jest dobrym pomysłem.

Dopasuj upięcie do reszty stylizacji

Bardzo ważna zasada, o której zapomina wiele kobiet. Wybrana fryzura musi pasować do reszty stylizacji czyli sukni, dodatków a nawet kwiatów. Wszystko razem powinno stanowić jedną całość, która będzie ze sobą współgrać, a nie nawzajem sobie przeszkadzać. Dlatego, gdy wybieramy fryzurę, bierzmy pod uwagę wszystkie czynniki.

Upięcie ślubne – przetestuj je

Bardzo ważne: gdy już dokonasz wyboru swojej stylizacji, aby przetestować swoją fryzurę przed tym wyjątkowym dniem. Najlepiej pójść do fryzjera i zrobić sobie próbną fryzurę, pochodzić w niej trochę i zobaczyć jak się w niej czujesz.

Jeśli masz taką możliwość, dobrze jest wykorzystać na przykład jakąś inną imprezę typu sylwester czy inne święto i w ciągu całego dnia przetestować daną fryzurę. Tego typu test będzie dla Ciebie bardziej wiarygodny.

Bardzo ważnym elementem jest to, żeby czuć się w danym upięciu wygodnie i komfortowo. Włosy nie mogą krępować ruchów ani powodować bólu. Jest to Twój najważniejszy dzień w życiu, więc warto czuć się w nim jak najlepiej.

Z ogólnych rad to już wszystko. Pamiętaj aby przed ostateczną decyzją odnośnie swojej fryzury skonsultować to ze swoim fryzjerem, a może nawet stylistą. Opinia fachowca na pewno pomoże.

Tekst dla Sadurski.com: dolcevitasalon.pl

Nassau Bahamy piraci korsarze Providence Poprzedni post Historia Nassau, stolicy najbogatszych piratów
internet światłowodowy Microsoft historia Microsoft Następny post Historia sukcesu Microsoftu