wesele 2021 atrakcje weselne 2022 wesela ciekawostki

Wesela dopiero w 2022 roku?

Czas czytania:2 minut/y, 32 sekund/y

Branża weselna i pary młodych wciąż żyją w niepewności. Kiedy planować wesele bez obawy o covid-19? W 2021 roku, czy dopiero w 2022? Atrakcje na wesele 2022

Kiedy zrobić wesele?

Rok 2020 branża weselna zapamięta na długo. Kilka miesięcy przerwy, potem niepewność, wreszcie “straszenie” rządzących i mówienie, że koronawirus rozprzestrzenia się na weselach. Tak, jakby w szkołach, pociągach, kościołach, klubach i restauracjach było inaczej. Ogromne straty sal weselnych i tysięcy wykonawców działających w branży weselnej i z niej żyjących – to jedno. Dodajmy do tego komplikacje życiowe wielu par młodych, które w 2020 r. zaplanowały wesele.

Niektórzy przygotowywali się do tej uroczystości od roku – dwóch lat, a tu covidowa niespodzianka i rządowe obostrzenia, które te plany niemal z dnia na dzień przekreśliły. W dodatku niepewność – kiedy to wszystko się skończy? Optymiści przekładali terminy wesel z wiosny na jesień 2020. Pesymiści od razu na rok do przodu (na wiosnę 2021). Mamy jesień 2020, a końca pandemii nie widać, a nawet mocno przyspiesza. Czyżby przekładanie terminu wesela na wiosnę 2021 było zbyt optymistyczne? Sytuacja jest skomplikowana. Niepewność firm z branży weselnej oraz niepewność par młodych jest oczywista i nie do pozazdroszczenia.

Może wiosna 2021?

Czy wiosna 2021 na wesele okaże się dobrym terminem? Czy o pandemii wtedy już zapomnimy albo chociaż zaczniemy wtedy o niej zapominać? Potem jest lato i jesień. I wciąż ta niepewność. Kiedy zaplanować swoje wymarzone wesele? Może więc wesele dopiero w 2022 roku?

Wszyscy czekamy na szczepionkę i czytamy najnowsze informacje. Ma być, ma dotrzeć, mamy być szczepieni przeciwko koronawirusowi, ale kiedy to będzie? Skoro dotychczasowe przewidywania i nadzieje okazały się płonne, czy jesień 2021 albo wiosna 2022 to okresy, gdy można będzie bawić się na weselach bez obawy, że zarażą się ich uczestnicy albo trafią na kwarantannę? Albo jeszcze gorzej, szczególnie dla seniorów?

Wesele – jesień 2021 czy dopiero 2022?

Aby nie zwariować, obecnie optymiści przymierzają się do wesel jesienią 2021, a pesymiści – dopiero w 2022 roku. Nawet jeśli niektórzy specjaliści wieszczą, że covid w kolejnych latach stanie się chorobą sezonową podobnie jak grypa, trzeba wierzyć, że szczepionki będą naprawdę pomagać, a nowa “choroba sezonowa” nie będzie trwać przez wiele kolejnych lat. I że nie pojawi się kolejny wirus, który na wiele miesięcy znów zatrzyma świat.

Grunt, to optymizm

W tym szaleństwie trzeba być jednak optymistą. Miejmy nadzieję, że ta niepewność możliwie szybko się skończy. Można będzie znów organizować wesela, i bez obaw polecieć samolotem na urlop, nawet na drugi koniec świata. W przyszłości znów można będzie podać rękę nieznajomej osobie, przytulić się na powitanie z osobą z bliskiej rodziny, a na ulicy czy w sklepie nie będziemy się obawiać dotykania czegokolwiek bez foliowej rękawiczki na ręce. Nie będziemy z wrogością patrzeć na ulicy lub w sklepie na każdego, kto chrząknął albo kichnął. Nie mówiąc już o wszechobecnych teraz maseczkach, które musimy zakładać wychodząc nawet na spacer. To wszystko musi zniknąć. Zniknie. Można będzie zorganizować normalne wesele, jak kiedyś. Musimy być optymistami.

Wasz Weselny Bywalec z Sadurski.com
Atrakcje na wesele 2022

Zobacz też:

jesień wesele ślub karykatury weselne inspiracje
Atrakcje na wesele 2022 – karykatury w wykonaniu mistrza kreski. Cała Polska

pisaki szkoła kredki artykuły szkolne Poprzedni post Dlaczego kredki i pisaki do szkoły są tak ważne?
fotowoltaika panele fotowoltaiczne ciekawostki energia historia Następny post Panele fotowoltaiczne – ciekawostki, historia