Dussledorf kongres polonijny Jurek Uske

Wesoły Wieżowiec na kongresie w Düsseldorfie

Czas czytania:7 minut/y, 6 sekund/y

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Wesoły Wieżowiec na polonijnym kongresie

W Düsseldorfie (Niemcy) zakończył się Kongres Organizacji Polonijnych, na który przybył niezapowiedziany gość

Jurek Uske, nasz (czyli Partii Dobrego Humoru) człowiek, był jedną z osób zaproszonych do uczestnictwa w Kongresie Organizacji Polonijnych, jaki 17 i 18 października 2014 r. odbywał się w sali Landtagu (parlamencie Nadrenii Północnej-Westfalii) w Düsseldorfie. Jurek nie omieszkał zabrać ze sobą dodatkowego gościa – zrobionego z papieru Wesołego Wieżowca (ang. Happy Skyscraper, niem. Lustiger Wolkenkratzer), który uwielbia rozweselać ludzi.

Papierowy globtroter, który dotychczas odwiedził ponad 320 punktów na mapie świata (w tym także Düsseldorf) coraz śmielej poczyna sobie w realnym, poważnym świecie. Zachowywał się dostojnie, jak na powagę miejsca przystało – nie przeszkadzał w obradach i nie śmiał się głośno. Można powiedzieć, że jest nad wyraz dobrze wychowany, a przy tym uśmiech nigdy go nie opuszcza. Ale tu już lew salonowy! Był już w pałacu prezydenta Komorowskiego w Warszawie, niemal otarł się o ówczesnego premiera Donalda Tuska w Republice Południowej Afryki, a poza tym był fotografowany obok co najmniej kilku parlamentów różnych krajów oraz przed Białym Domem w Waszyngtonie.

Nowi członkowie Partii Dobrego Humoru, którzy otrzymali od Jurka Uske legitymacje najbardziej wesołej organizacji świata, to: Krystyna i Andrzej Kurkowscy, Dorota i Marek Lesiow, Roman Kontny i Henrieta Ivezic.

Na zdjęciu: Wesoły Wieżowiec podczas polonijnego kongresu w Düsseldorfie. W niebieskiej koszuli Jurek Uske
2014-10-20

Smile Friendly Certificates

Od grudnia 2014 r. Partia Dobrego Przyznaje certyfikaty Smile Friendly (Przyjazdny Uśmiechowi). Kto go już otrzymał?

Od 2003 r. Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) przyznaje honorowe Certyfikaty Dobrego Humoru (przez 11 lat przyznaliśmy ich zaledwie 10). Nasze innego rodzaju Certyfikaty potwierdzają też sfotografowanie Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper) w nowym miejscu świata (otrzymują się w formie cyfrowej osoby, które to zrobiły).

Od 2003 r. Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) przyznaje honorowe Certyfikaty Dobrego Humoru (przez 11 lat przyznaliśmy ich zaledwie 10). Nasze innego rodzaju Certyfikaty potwierdzają też sfotografowanie Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper) w nowym miejscu świata (otrzymują się w formie cyfrowej osoby, które to zrobiły).

Od grudnia 2014 r. rozszerzamy tę formułę. Od teraz rozpoczynamy przyznawanie certyfikatów Smile Friendly czyli “Przyjazdny Uśmiechowi”. Będziemy je przyznawać (nie zawsze jest możliwość osobistego wręczenia i to nie może spowalniać naszej akcji) dla organizacji, firm, czasopism, programów telewizyjnych, audycji radiowych, portali internetowych, itp, które przyczyniają się do tego, abyśmy częściej się uśmiechali. Równocześnie zgłosiliśmy się do członków i przyjaciół Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) z różnych krajów, aby podpowiedzieli nam, kto zasłużył na takie wyróżnienie.

Poniżej podajemy, komu przyznaliśmy 9 pierwszych Smile Friendly Certificates.

1. Fenamizah – międzynarodowy e-magazyn z humorem i rysunkami, powstający w Turcji
2. Czajan (Чаян) – czasopismo z humorem, ukazujące się w Rosji.
3. Nosorog (Rhinoceros) – czasopismo z humorem mające redakcję w Banja Luka, na Bałkanach.
4. Universal Studios Entertainment – holding z Kalifornii, USA, który od 1912 r. wyprodukował kilka tysięcy filmów, wiele z nich o charakterze rozrywkowym i komediowym.
5. The Cartoon Museum w Londynie (Wielka Brytania).
6. Cartoon Art Museum w San Francisco (Kalifornia, USA).
7. Museo de Humor Grafico Diogenes Taborda w Buenos Aires (Argentyna).
8. Tabriz Cartoon Association (Stowarzyszenie Karykatury w mieście Tabriz, Iran).
9. Krasnaja Burda (Красная бурда) – czasopismo humorystyczne ukazujące się w Rosji.

Od razu kilka wyjaśnień: wśród pierwszych certyfikatów nie ma organizacji z Polski, gdyż jesteśmy pewni, że będą okazje do osobistego wręczenia. Spora część z powyższych, to organizacje mające związek z karykaturą (rysunkiem satyrycznym), gdyż od dawna otrzymujemy sympatyczne wsparcie płynące z tego środowiska, z różnych krajów (zapewne dlatego, gdyż szef PDH Szczepan Sadurski jest karykaturzystą).
2014-12-29

O PDH w Indonezji

Yunus Erlangga – artystyczna dyskusja w Yogyakarta o sztuce, karykaturze i Partii Dobrego Humoru

Kilka dni temu portal Sadurski.com informował, że indonezyjski karykaturzysta Yunus Erlangga w Yogyakarta na wyspie Jawa (Indonezja) otworzył niedawno swoją indywidualną wystawę “Laughing In Silence” (“Tawa Dalam Senyap”) TU LINK

Wczoraj w tym samym miejscu odbyło się jego spotkanie autorskie. Jego tematem były sprawy związane z rysunkiem satyrycznym i sztukami wizualnymi. Yunus, który jest także ambasadorem Partii Dobrego Humoru w Indonezji, uczestnikom spotkania opowiedział także o tej międzynarodowej organizacji, której celem jest rozweselanie ludzi na całym świecie.
2015-03-29

4 tysiące osób w PDH

Partia Dobrego Humoru wciąż się powiększa. Legitymacja z numerem 4.000 powędrowała do wyjątkowej osoby

Z każdym dniem uszczuplają się zapasy legitymacji najbardziej wesołej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Właśnie wystawiliśmy legitymację członkowską z numerem 4.000 i postanowiliśmy, że otrzyma ją osoba wyjątkowa. Ktoś, kogo znają i lubią niemal na całym świecie.

Ponieważ mamy grudzień, zbliża się Boże Narodzenie i święty Mikołaj obdarowuje prezentami grzecznych (dobrych) ludzi, postanowiliśmy w imieniu całego świata za tę jego dobroć podziękować. Legitymację Partii Dobrego Humoru wystawiliśmy na Świętego Mikołaja (Santa Claus) i gdy nadarzy się okazja, św. Mikołaj ją od nas otrzyma! Dostanie prezent od Partii Dobrego Humoru.

Na zdjęciach: Partia Dobrego Humoru świątecznie oraz legitymacja PDH dla świętego Mikołaja
2014-12-23

Konkurs na limeryk o Wesołym Wieżowcu

Najlepsze ukażą się w książce dokumentującej fenomen Wesołego Wieżowca z papieru. Są nagrody!

Wesoły Wieżowiec z papieru (ang. Happy Skyscraper) od października 2012 podróżuje po świecie. Odkąd po raz pierwszy ta uśmiechnięta budowla została sfotografowana w Nowym Jorku, odwiedziła ponad 320 miejsc w ponad 50. krajach, na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy).

Każdy, w dowolnej chwili może włączyć się do zabawy: ściągnąć z internetu, wydrukować na kartoniku, wyciąć, skleić, a potem sfotografować go w miejscu publicznym, np. przed zabytkiem, zamkiem, ratuszem miasta, znanym mostem, stadionem, itp. Po wysłaniu e-mailem zdjęć, nagroda: wysłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru (w skrócie: PDH) oraz cyfrowy, imienny Certyfikat uznający postawienie najmniejszego wieżowca w (tu nazwa miejscowości), do tego świadomość uczestnictwa w unikatowym, międzynarodowym projekcie niosącym uśmiech i radość.

W związku z przygotowaniem książki (ukaże się w 2015 r.) dokumentującej fenomen Wesołego Wieżowca (zdjęcia, informacje, rysunki satyryczne), chcemy ją uzupełnić o zabawne limeryki.

Napisanie mniej lub bardziej zabawnego limeryku nie wymaga wybitnego talentu, a niemal każdy wie, co to limeryk: rymy AABBA, w pierwszym wersie nazwa miasta, a potem wszystko, co sobie wymyślimy, jest choć trochę sensowne i wyda nam się zabawne.

Międzynarodowa organizacja powstała w 2001 r. – Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party), mająca obecnie blisko 4 tys. członków na świecie, ogłasza KONKURS na LIMERYK.

1. W konkursie może wziąć udział każdy autor, niezależnie od miejsca zamieszkania na świecie, posługujący się językiem polskim, który zna podstawowe zasady pisania limeryków i czuje limerykową wenę.

2. W każdym limeryku należy wymienić nazwę miasta / miejsca, w którym sfotografowano Wesoły Wieżowiec (w skrócie: WW) i dalej nawiązać w treści do WW.

3. Zestaw 5 do 25 limeryków własnego autorstwa należy wysłać do 31 grudnia 2014 roku, na adres e-mail: sadurski[małpa]onet.pl wraz z imieniem i nazwiskiem autora. W temacie e-maila należy napisać: Konkurs na limeryk WW. Limeryki zgłaszane do konkursu, mogą być wcześniej publicznie prezentowane (np. w Internecie). Ewentualne pytania związane z konkursem – na podany wyżej e-mail.

4) Nagrody:
* Nagroda główna: cz-biała karykatura autora najlepszych limeryków, wykonana przez Szczepana Sadurskiego (oryginał wysłany pocztą w antyramie) + legitymacja Partii Dobrego Humoru + Dyplom
* Pięciu autorom wyślemy pocztą zestawy humorystycznych publikacji (gazetki z dowcipami, książeczki z humorem) + Dyplom + legitymację Partii Dobrego Humoru.
* Maksymalnie 25 autorów najlepszych limeryków otrzyma pocztą legitymacje Partii Dobrego Humoru + zabawną pocztówkę PDH.
* Autorzy limeryków umieszczonych w książce, po jej opublikowaniu otrzymają pocztą jej 1 egzemplarz.
* Możliwe nagrody dodatkowe, jeśli zgłoszą się fundatorzy.

Najlepsze limeryki ukażą się we wspomnianej wyżej książce oraz w Internecie, zawsze wraz z podaniem imienia i nazwiska autora (bez honorariów). Autorzy zachowują prawa autorskie do swych limeryków, a wraz z wysłaniem ich e-mailem zgadzają się na ich publikację w książce oraz na ich niekomercyjne wykorzystanie przy okazji informowania o konkursie i wieżowcowym projekcie w mediach (głównie w Internecie). Uwaga, autorzy limeryków przesłanych przed oficjalnym ogłoszeniem konkursu, automatycznie biorą w nim udział i mogą przesłać kolejne limeryki.

Dodatkowe informacje:
– Legitymacje PDH wyślemy tylko osobom, którzy jeszcze jej nie mają. Jeśli już mają, jest możliwość wystawienia legitymacji na osobą inną, na wniosek osoby nagrodzonej (i przesłania jej osobie nagrodzonej).
– Adres wysyłki w/w nagród może być inny niż Polska, jeśli nagrodzony autor mieszka w innym kraju.
– Zastrzegamy sobie możliwość upublicznienia wybranych limeryków (z podaniem nazwiska autora) w trakcie trwania konkursu.
– Podobnie jak inne działania PDH, niniejszy konkurs traktujemy głównie jako fajną zabawę, dostarczającą uczestnikom i odbiorcom uśmiechu i radości.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o informowanie o niniejszym konkursie (i niniejszej stronie www) – na blogach, profilach społecznościowych, itp.
2014-11-08

Kabaret Młodych Panów Partia Dobrego Humoru Poprzedni post Kabaret Młodych Panów w Partii Dobrego Humoru
przypinki Partia Dobrego Humoru Następny post PDH i prezydent Bronisław Komorowski