Wpływ COVID-19 na gry hazardowe

wpływ covid-19 na gry hazardowe

Negatywny wpływ COVID-19 jest widoczny we wszystkich dziedzinach życia. Każdego dnia dowiadywaliśmy się o tysiącach nowych potwierdzonych przypadków, a liczba ta stale rosła. Wiele firm przestaje istnieć, ponieważ zostały zmuszone do zaprzestania swojej działalności, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Ponadto prawie wszystkie imprezy i zawody sportowe zostały zawieszone na czas nieokreślony. Igrzyska Olimpijskie, NBA, Wimbledon i inne ważne turnieje zostały przełożone z powodu wirusa.

Firmy bukmacherskie i polskie kasyna stacjonarne również były zamknięte przez długi czas. W Las Vegas nie działał ani jeden lokal hazardowy, a bukmacherzy odnotowywali ogromne straty. Duże salony gier takie jak Paddy Power, Betfair, Ladbrokes i William Hill oświadczyły, że z powodu Covid-19 straciły 111-136 milionów dolarów rocznych zysków. Po zamknięciu kasyn i poker roomów z powodu pandemii COVID-19, gracze zaczęli przenosić się także do sieci.

Kasyna stacjonarne w czasie pandemii

Oczywiste jest, że w czasie pandemii najbardziej ucierpiały kasyna stacjonarne, ponieważ to właśnie w nich gromadzi się duża liczba osób. Przedsiębiorcy, których kasyna kontynuują działalność w czasie stanu wyjątkowego, muszą przestrzegać poniższych wymogów.

  1. Obowiązkowe noszenie maski przez klientów i personel.
  2. Dostępność produktów higienicznych dla klientów i personelu.
  3. Umieszczenie w widocznych miejscach plakatów informacyjnych na temat koronawirusa.
  4. Dostępność instrukcji w kilku językach, w zależności od oczekiwanych gości.
  5. Obowiązkowe czyszczenie i dezynfekcja miejsc, które są stale dotykane przez klientów i personel.
  6. Ograniczenie do minimum korzystania z wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej.
  7. Dobrej jakości wentylacja pomieszczenia.

Mimo pewnych ograniczeń sektor gier hazardowych przekształcił się i zachował część zysków dzięki przejściu na format online. Hazardowe gry online nie są ograniczone. Możemy aktywować gry na automatach wirtualnych z dowolnego miejsca i urządzenia. Wystarczy tylko zadbać o połączenie z siecią internetową. Jednocześnie tej tendencji towarzyszy wzrost przychodów związanych ze grą internetową. Wzrost przychodów związany z COVID-19 jest szczególnie widoczny w sektorach gra ruletka online i pokera.

Jaki wpływ na kasyna online ma Covid-19

Nie wszystkie dziedziny gier hazardowych są obecnie w fazie schyłkowej. Kasyna online odnotowują gwałtowny wzrost liczby graczy, a prognozy dotyczące rocznego wzrostu branży są o ponad 60 miliardów dolarów wyższe od pierwotnych przewidywań. W niektórych krajach wzrost aktywności w zakresie gier hazardowych udostępnianych w Internecie przekroczył już 67%. Sporą popularnością cieszy się online poker i inne gry karciane.

Coraz więcej osób zaczęło korzystać z kasyn online ze względu na ich dostępność i wygodę. Dlatego gracze internetowi nie muszą się martwić, że dostęp do gier hazardowych może zostać ograniczony lub zablokowany. Warto jednak nadmienić, że moda na gry hazardowe i gry karciane, takie jak np. blackjack online, nie rozprzestrzeniła się na całym świecie. Niektóre państwa, takie jak Finlandia i Dania, nie odnotowują wzrostu w sektorze gier hazardowych dostępnych w internecie.

Podsumowanie

Żaden kraj nie jest odporny na koronawirusa, a jego skutki są dość odczuwalne we wszystkich branżach. Problemy występują także w branży hazardowej, a firmy tracą ogromne sumy. Gry hazardowe i zdrapki online są jednak obecnie coraz popularniejsze, a wiele krajów i kasyn wirtualnych odnotowuje wzrost liczby graczy i zakładów.

1144 / zawsz