Nieznane, zabawne ciekawostki

niezwykłe bardzo dziwne-śmieszne zabawne ciekawostki fascynujące fakty

Niesamowicie intrygujące, dziwne i zabawne ciekawostki ze świata. Niezwykłe, fascynujące fakty, które zainteresują każdego. Zadziwiające, śmieszne wydarzenia. Morderczy penis, po co cegły na Marsie, latające ogórki, historia płatków śniadaniowych…

Święto Napletka

1) W latach 50. XX wieku Drugi Sobór Watykański wykreślił z kościelnego kalendarza święto napletka i ogłosił 1 stycznia „Świętem Bożej Rodzicielki Maryi”. Chodzi o napletek (podobno) Jezusa Chrystusa, pamiętający jego obrzezanie, który cudownie odnaleziono w XVI wieku. Relikwia na przestrzeni wieków pojawiała się i znikała (kradzieże). W XX wieku w Calcata koło Rzymu odbywały się doroczne procesje z okazji Święta Obrzezania.

Dużo hałasu o NIC

2) W 2016 r. na Florydzie (USA) stanęła rzeźba o nazwie NIC. Nazwa adekwatna do wyglądu rzeźby, bo wszyscy się wpatrywali tam gdzie była (podobno) rzeźba i NIC nie widzieli. Niedawno na podobny pomysł wpadł inny artysta z Włoch. Na wieść o kradzieży pomysłu, pierwszy artysta oznajmił, że poda go do sadu. Ciekawe, jak sąd podejdzie do tematu. Dotychczas do sądu podawano wszystkich, za wszystko, ale żeby za NIC?

> Ciekawostki o Florydzie

Floryda parki rozrywki świat ciekawostki informacje
Park wodny na Florydzie. Zabawne ciekawostki

Po co cegła na Marsie?

3) Nie wiedzieć czemu, obliczono, że transport jednej cegły na Marsa aktualnie kosztowałby około 2 mln USD. Ile kosztowałoby przetransportowanie cegieł, z których na Marsie można było wybudować dom? Lepiej nawet o tym nie myśleć.

> Ciekawostki o Marsie

Latające ogórki

4) Nasiona ogórka jawajskiego (Alsomitra macrocarpa) wiatr roznosi nawet na odległość kilkuset metrów od niego. Jest to możliwe dzięki temu, że nasiona mają duże, bardzo lekkie dwa skrzydełka.

ryba penis urechis caupo ciekawostki
Ryba penis – śmieszne ciekawostki

Morderczy penis

5) Brukowiec przekazał Polakom sensacyjną wiadomość: mężczyzna przy użyciu penisa, udusił kobietę! Sensacyjny tytuł skrywa tragiczne wydarzenie. Mężczyzna włożył śpiącej kobiecie penisa do jej ust. Z braku powietrza, już nigdy się nie obudziła.

> Ciekawostki o penisach

Uwaga na truskawki!

6) W chińskim mieście Xuzhou podczas wizyty u dentysty okazało się, że jego pacjent ma między zębami pestkę truskawki, która… wykiełkowała. Gdyby trochę poczekał, może wyrosłaby dorodna, swojska, pyszna truskawka?

> Ciekawostki o niebieskich truskawkach

Nie całuj królewny

7) Gdyby nie obowiązująca obecnie poprawność moralna, w słynnej bajce o królewnie Śnieżce królewicz nie mógłby zdjąć z niej klątwy poprzez pocałowanie śpiącej królewny. Ostatnio trwa dyskusja, czy moralne jest pocałowanie w usta śpiącej kobiety. Przecież nie wyraziła na to zgody.

niezwykłe bardzo dziwne śmieszne zabawne ciekawostki fascynujące fakty
Zabawne ciekawostki: nie całuj śpiącej królewny!

Historia płatków śniadaniowych

8) Jak wynaleziono płatki śniadaniowe? Bracia: John i Will Kellogg, wyznawcy kościoła Adwentystów Dnia Siódmego nie mogli spożywać mięsa, a np. jajka i mleko, w dodatku tylko w małych ilościach. Pewnego dnia przypomnieli sobie, że po ugotowaniu pszenicy, w garnku pozostała papka. Rozwałkowali ją na cienkie płaty, które po wysuszeniu łatwo się kruszyły. Okazało się, że dobrze smakują, po dodaniu do mleka.

Czarne sukienki

9) Do 1920 r. sukienki w kolorze czarnym nosiły wyłącznie kobiety w żałobie. Od 1926 r. za sprawą Coco Chanel zaczęły zyskiwać na popularności, głównie dzięki hollywoodzkim aktorkom. Pewnie nie tylko dlatego, że „kolor czarny wyszczupla”.

> Historia Hollywood ciekawostki

Największa moneta

10) W Royal Mint, brytyjskiej mennicy państwowej, znajduje się największa brytyjska moneta. Została wybita 1135 lat temu w jednym egzemplarzu i ma nominał 10 tysięcy funtów. Ta ogromna moneta ma 20 centymetrów średnicy i na pewno nie zmieści się w żadnej kieszeni czy portfelu.

Zabawne ciekawostki wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Kevin sam w domu – ciekawostki o filmie