Polscy karykaturzyści 20 lat temu

rysownicy karykaturzyści Muzeum Karykatury

Znani rysownicy polscy w Muzeum Karykatury – unikalne zdjęcie, prawdopodobnie z 1995 roku

Powyższe zdjęcie zrobiono podczas wernisażu wystawy Panorama Karykatury Polskiej 1945-1998, jaki odbył się w Muzeum Karykatury w Warszawie.

Na zdjęciu (górny rząd od lewej): Henryk Cebula, Jacek Frąckiewicz, Edward Lutczyn, ś.p. Julian Bohdanowicz, ś.p. Zbigniew Jujka, dziewczyna (nie wiemy kto), Jacek Urbański, Jacek Frankowski, Sławomir Łuczyński.

W dolnym rzędzie od lewej stoją: Szczepan Sadurski, Maciej Pietrzyk, ś.p. Antoni Chodorowski, ś.p. Marek Wojciech Chmurzyński, ś.p. Zbigniew Lengren, ś.p. Zygmunt Januszewski, Grzegorz Szumowski, Leszek Ołdak i Zbigniew Kołaczek.

Dodatkowe informacje o osobach ze zdjęcia: Zbigniew Jujka, Maciej Pietrzyk i Jacek Frankowski byli prezesami Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Marek Wojciech Chmurzyński, to dyrektor Muzeum Karykatury w latach 1995-2011; nie był rysownikiem.

Dziękujemy Leszkowi Ołdakowi za uzupełnienie treści niniejszego newsa

Znani rysownicy polscy – informacja na Sadurski.com od sierpnia 2008, potem uaktualniona

Zobacz też:

Młodsi nie pamiętają już satyrycznego tygodnika Szpilki, które ukazywało się w Polsce w XX wieku przez ponad 50 lat. Było znane i cieszyło się dużym prestiżem. Trudno było dostać się na łamy Szpilek, a ktoś kto tam stale drukował, w satyrycznej branży był KIMŚ.

Wśród autorów rysunków satyrycznych byli m.in. Zbigniew Lengren, Jerzy Flisak, Eryk Lipiński, Antoni Chodorowski, Edward Lutczyn, Zbigniew Jujka, Juliusz Puchalski, Zbigniew Ziomecki, Szczepan Sadurski, Marek Polański, Julian Bohdanowicz, Tomasz Jura, Henryk Sawka, Grzegorz Szumowski i Mirosław Hajnos.

> Tygodnik satyryczny Szpilki

karykatury na żywo karykaturzysta atrakcje na wesele event
Karykatury.com