Disney Plus w Polsce

Disney Plus w Polsce — to warto wiedzieć

Czas czytania:4 minut/y, 8 sekund/y

Numerem jeden na rynku usług streamingowych jest Netflix. Ten startup w ostatnich latach zrewolucjonizował sposób oglądania filmów i seriali. Na poszczególnych rynkach Netflix musi się jednak liczyć z rosnącą konkurencją. Jednym z konkurentów jest serwis Disney Plus, który już niebawem ma być szeroko dostępny także i w Polsce.

Jak The Walt Disney Company podbił świat?

The Walt Disney Company to jedna z największych korporacji w historii. Jej właściciele wykorzystali szanse związane z kapitalizmem, czy globalizmem. Ponadto osoby zarządzające The Walt Disney Company od dziesiątek lat potrafiły przewidywać trendy.

Ta korporacja została założona w 1923 roku przez braci Disney. Z początku The Walt Disney Company specjalizowało się w filmach niemych. Wraz z rozwojem technologii bracia Disney postanowili rozwijać serię bajek, w tym takich hitów, jak Myszka Miki, czy Królewna Śnieżka.

Z czasem produkty i usługi The Walt Disney Company stały się rozpoznawalne na całym świecie, a rozwój korporacji jeszcze przyspieszył, gdy stworzono Disneylandy. W XXI wieku The Walt Disney Company, to nazwa znana na całym świecie. Motywy z bajek tej korporacji stały się kanonem globalnej popkultury, wykorzystywanym przez wiele innych firm.

Disney Plus w Polsce
Oferta Disney Plus w Polsce? Już nie możemy się doczekać

Historia Disney+

Disney+ to kolejna usługa w portfolio amerykańskiego potentata, która ma potencjał na odniesienie dużego międzynarodowego sukcesu. Początki tego projektu sięgają listopada 2016 roku. Wtedy to The Walt Disney Company wykupił część udziałów firmy BAMTech, która działa na rynku mediów strumieniowych. Po roku The Walt Disney Company był już większościowym udziałowcem BAMTech i zaczął szykować się do rozwoju własnego serwisu strumieniowego.

Światło dzienne Disney+ ujrzał w listopadzie 2019 roku. Debiut obejmował rynek amerykański, kanadyjski oraz holenderski. Już pierwszego dnia Disney+ mógł pochwalić się wielomilionową liczbą subskrybentów. Wraz z upływem czasu Disney+ zaczął być dostępny w kolejnych państwach. Szacuje się, że obecnie Disney+ we wszystkich krajach ma ponad 100 milionów subskrybentów.

Co można obejrzeć w Disney Plus?

Oś oferty Disney+ stanowią filmy oraz seriale, które zostały stworzone przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television. Asortyment jest uzupełniony o materiały filmowe innych potentatów. Korzystając z Disney+, można oglądać dzieła Marvela, National Geographic, Star Wars, czy Pixar. Co istotne spora część materiałów zamieszczonych w Disney Plus nie jest dostępna nigdzie indziej.

Oferta tego serwisu streamingowego zawiera między innymi:

  • Loki, czyli serial z 2021 roku, z którym związane są ogromne nadzieje.
  • Hawkeye będący kolejną premierą 2021. Ten serial stworzono na bazie komiksów Matta Fractiona.
  • What if…., czyli następna produkcja 2021 będąca nieco surrealistycznym serialem. Pojawia się w niej np. Kapitan Ameryka w wersji zombi.
  • Zakochany kundel, tj. uwielbiana na całym świecie produkcja animacyjna.
  • Brzydula Betty przedstawiająca popularny motyw przeciętnej kobiety, która z czasem zaczyna w siebie wierzyć i zmienia się nie do poznania.
Walt Disney Studios Mickey Mouse
Kiedy Disney Plus na dobre zawita do Polski?

Kiedy Disney Plus pojawi się w Polsce?

Brak profesjonalizmu albo strategia marketingowa nastawiona na rozgłos — tak można opisać datę pojawienia się Disney Plus w kraju nad Wisłą. Jest bowiem ona ciągle przekładana. Pierwsze oficjalne informacje (zamieszczone na Twitterze) wskazywały na to, że Polacy z Disney+ będą mogli korzystać już na przełomie 2020 i 2021 roku.

Po czasie włodarze Disneya wycofali się z tej informacji i stwierdzili, że najprawdopodobniej ten serwis streamingowy pojawi się w Polsce dopiero w 2022 roku (prawdopodobnie w miesiącach letnich). Niemniej nie podano konkretnej daty, więc można obawiać się, że na platformę streamingową będzie trzeba poczekać jeszcze dłużej. To wzbudza sporą irytację, zwłaszcza że Disney+ to jedyna legalna metoda na uzyskanie dostępu do szeregu filmów i seriali. Co ciekawe, przez długi czas na polskich mediach społecznościowych bardzo popularny był hasztag #chcemyDisneyPluswPolsce.

Pewnym usprawiedliwieniem może być to, że Disney finalizuje i intensywnie pracuje nad wejściem na kolejne rynki. Marzec 2021 roku był czasem, gdy usługi streamingowe Disneya pojawiły się na zachodzie i północy Europy. W 2021 roku Disney+ ma wystartować jeszcze między innymi w Tajlandii, Malezji, Japonii, Korei Południowej, czy Tajwanie. Dopiero potem ta amerykańska korporacja ma skupić się na centralnej Europie. Co ciekawe już dziś multum materiałów dostępnych na platformie streamingowej Disneya jest dostępna w wersji z polskim dubbingiem lub polskimi napisami.

Ile kosztuje subskrypcja Disney Plus?

Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat tego, ile będzie kosztować wykupienie subskrypcji do usług streamingowych od Disneya. Na rynkach zachodnioeuropejskich cena wynosi około 7 euro miesięcznie. Można więc przewidywać, że w Polsce subskrypcja na Disney+ będzie kosztować mniej więcej 30 zł lub nawet mniej, jeśli podejmie się decyzję o wykupieniu abonamentu na dłuższy okres.

Cena powinna więc być całkiem konkurencyjna, a Disney+ może okazać się w Polsce ogromnym hitem. Polacy uwielbiają przecież wiele produkcji od Disneya. Można się też cieszyć z tego, że Netflixowi, HBO GO, Polsat Box GO, czy Canal Plus wkrótce wyrośnie poważna konkurencja, a Polacy będą mieli dostęp do jeszcze większej liczby materiałów streamingowych. Prawdopodobne jest też to, że w najbliższych latach w kraju nad Wisłą pojawiają się następne serwisy z usługami streamingowymi.

Disney Plus w Polsce / 1106 /zawsz / 190924out

Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

Radziejów ciekawostki atrakcje zabytki historia co zobaczyć Poprzedni post Miasto Radziejów – ciekawostki
internetowe serwisy informacyjne Następny post Internetowe serwisy informacyjne – wszystko, co warto wiedzieć