Kampanie społeczne i humor Sadurskiego

rysunki humor Szczepan Sadurski

Sadurski dla Stop18

Rysunki Szczepana Sadurskiego wspierają akcję której celem jest utrudnienie osobom nieletnim dostępu do kupna papierosów

W 1998 r. powstał Program Odpowiedzialnej Sprzedaży, którego inicjatorem było Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Rodziny. Od dłuższego czasu istnieje program: STOP18! Dzięki szerokim działaniom informacyjnym, również w internecie, sprzedawcy papierosów mają świadomość, że za sprzedaż używek grozi im wysoka kara pieniężna (od 500 do 5.000 zł). Od niedawna w internecie istnieje też strona Sklepdokontroli.pl, na której każdy może anonimowo zgłosić sprzedawcę, podejrzanego o łamanie prawa.

Tę inicjatywę od strony wizualnej wspierają humorystyczne, kolorowe rysunki i komiksy Szczepana Sadurskiego. Można je znaleźć na stronach: Stop18.pl i Sklepdokontroli.pl oraz w materiałach informacyjnych.

Program wspierają: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Stowarzyszenie u Siemachy, Związek Harcerstwa Polskiego, Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce „Konard”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Philip Morris Polska, Tesco, Real, PKN Orlen, Shell, Ruch, WSS Praga Południe, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Izba Handlu, Żabka, Kolporter, E.Leclerc.
2010-10-22

Naszpikowani dobrem

Rysunek Szczepana Sadurskiego jest znakiem rozpoznawczym najnowszej akcji fundacji Urszuli Smok Podaruj życie, nazwanej „Naszpikowani dobrem”

54.540 złote – tyle pieniędzy potrzeba, aby przebadać 101 nowych dawców szpiku kostnego. Tyle pieniędzy aktualnie zbiera, prowadząc intensywne działania, fundacja Urszuli Smok Podaruj życie, z Krakowa.

Oryginalnym, bo humorystycznym symbolem tej akcji, jest specjalnie wykonany rysunek Szczepana Sadurskiego, podarowany fundacji. Rysunek niedawno znalazł się na stronie internetowej fundacji i jej profilu na Facebooku, jest w reklamie prasowej na drugiej stronie aktualnego (20/2011) numeru tygodnika Przegląd. W planach przygotowanie plakatów i gadżetów związanych z akcją.

Wczoraj, na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie oficjalnie zaprezentowano rysunek jako znak rozpoznawczy akcji Naszpikowani dobrem. Poinformowano też o najnowszych wpłatach darczyńców. Są to: Anna Zyśk – 10.000 zł., firma Euro Invest – 5.000 zł., Wolontariat św. Eliasza – 2.152 zł., Pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – 1.484,11 zł., spółka Gemini Holdings – 500 zł., Kolej Gondolowa – 1.000 zł., firma Polan – 500 zł.

Akcję honorowym patronatem objęli: Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
2011-05-17

Sadurski dla SOS Wioski Dziecięce

Rysunek humorystyczny Szczepana Sadurskiego znalazł się na kartce świątecznej, której sprzedaż wspomoże działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Jak co roku Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przygotowało wzory kart świątecznych. Można je kupić, wspomagając tym samym działalność tego stowarzyszenia. Kartki podzielone są na kategorie: Malowane przez dzieci, Nowoczesne i eleganckie, Malowane przez artystów, Zimowe impresje, Tradycyjne.

Kartki malowane przez artystów, to kartki autorstwa Szczepana Sadurskiego, Andrzeja Graniaka i Tomasza Wołoszyna. Każdy z rysowników przekazał stowarzyszeniu po jednym rysunku na potrzeby druku pocztówek, rezygnując z honorarium autorskiego.

Kartki mogą kupować osoby fizyczne oraz firmy, na przykład poprzez zakup w internecie (minimalne zamówienie: 10 szt x 2,40 zł). Przy zamówieniach przekraczających 200 kart jednego wzoru istnieje możliwość wydrukowania na nich tekstu życzeń świątecznych oraz logotypu firmy wewnątrz kartki. Więcej informacji na stronie: sosdladzieci.pl.

O stowarzyszeniu
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to apolityczna organizacja dobroczynna otaczająca opieką dzieci opuszczone, osierocone oraz wychowujące się w rodzinach dysfunkcyjnych. Dzięki działaniom stowarzyszenia dzieci pokrzywdzone przez los mają szansę na szczęśliwe dzieciństwo w prawdziwym domu – z mamą i rodzeństwem. Stowarzyszenie w Polsce prowadzi cztery wioski: w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie, dwie wspólnoty mieszkaniowe dla usamodzielnianej młodzieży oraz dwa rodzinne pogotowia opiekuńcze: „Puchatek” w Biłgoraju i „Sindbad” w Ustroniu.

Stowarzyszenie należy do światowego Stowarzyszenia SOS – Kinderdorf International. Pierwsza SOS Wioska Dziecięca powstała w 1949 r. w Austrii. Obecnie organizacja działa w 132 krajach świata.
2008-10-18

Dzieci i papierosy

Trwa akcja informacyjna Komitetu Konard na rzecz przeciwdziałania paleniu papierosów przez dzieci i młodzież. Cykl humorystycznych rysunków na potrzeby akcji wykonał Szczepan Sadurski

Komitet na rzecz Dzieci w Polsce KONARD jest apolitycznych, charytatywnym stowarzyszeniem wszystkich, którym nie jest obojętny los polskich dzieci. Jedną z akcji Komitetu Konard jest uświadamianie rodzicom, osobom dorosłym oraz młodzieży skutków palenia papierosów. Konard współdziała ze szkołami, gminnymi ośrodkami pomocy i innymi instytucjami. Idea akcji trafia do zainteresowanych m.in. poprzez media i wspólne akcje z innymi podmiotami.

Akcji towarzyszy wydana w wielkim nakładzie ulotka informacyjna, skierowana głównie dla rodziców. Cykl humorystycznych rysunków na potrzeby akcji, które umieszczono m.in. w tej ulotce, wykonał rysownik Szczepan Sadurski. Rysunki w przystępny i żartobliwy, ale też ironiczny sposób ilustrują problem palenia papierosów przez osoby niepełnoletnie.
2007-11-19