Jarosław Partia Dobrego Humoru partie w Polsce

10 lat Partii Dobrego Humoru

Czas czytania:13 minut/y, 58 sekund/y

2011. Zestaw archiwalnych informacji na temat 10-lecia Partii Dobrego Humoru

Śrem się śmieje z wystawy PDH

Otwarto pierwszą z cyklu wystaw rysowników Partii Dobrego Humoru, zorganizowanych z okazji 10-lecia partii

Kilka tygodni temu Szczepan Sadurski, przewodniczący Partii Dobrego Humoru (PDH), zaprosił rysowników polskich i zagranicznych do wzięcia udziału w cyklu wystaw i nadsyłania rysunków satyrycznych, których tematem jest Partia Dobrego Humoru. Z Polski i świata wciąż napływają pocztą elektroniczną kolejne rysunki, tymczasem już otwarto pierwszą wystawę. Okazją była cykliczna, lokalna impreza satyryczna “Śrem się śmieje”, która odbyła się 12 kwietnia 2011 r. w Zbrudzewie (woj. wielkopolskie). Kilkadziesiąt wybranych rysunków, było eksponowanych w antyramach formatu 100×70 cm. Były one ustawione obok sceny, na której tego wieczoru wystąpił m.in. aktor Artur Barciś (członek PDH od kilku lat).

Po imprezie wystawę przeniesiono do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Śremie (ul. Kilińskiego 2), gdzie będzie można ją oglądać przez kilka najbliższych tygodni.

Wkrótce kolejne wystawy rysowników Partii Dobrego Humoru, do której w każdej chwili mogą dołączyć kolejni autorzy. Wystarczy nadesłać e-mailem swój rysunek. Nadesłanie rysunku, to zgłoszenie nie tylko rysunku do wystaw, ale także akces przynależności autora do PDH, który wkrótce otrzyma pocztą legitymację członkowską (jeśli jeszcze jej nie ma). Przypominamy: składka członkowska, to trzy uśmiechy dziennie 🙂

Prowadzone są rozmowy z osobami, które w 2011 i 2012 r. chcą pokazać u siebie tę międzynarodową wystawę. Jesteśmy otwarci na kolejne propozycje, więc oczekujemy na zgłoszenia od zainteresowanych. – kontakt

Uczestnicy wystawy

Polska:
Andrzej Bartyzel
Bartłomiej Belniak
Henryk Cebula
Michał Graczyk
Marek Konecki
Tadeusz Krotos
Stanisław Kościesza
Wiesław Lipecki
Sławomir Lizoń
Sławomir Łuczyński
Jacek Majcherkiewicz
Marek Mosor (Widget)
Janusz Mrozowski
Dariusz Pietrzak
Waldemar Rukść
Szczepan Sadurski
Paweł Stańczyk
Jan Surma
Maciej Trzepałka

Świat:
Brazylia: Amorim, Arionauro
Bułgaria: Galina Pavlova, Valery Aleksandrov (Walex)
Chiny: Ba Bilig
Czechy: Ivo Chadziev
Francja: Ydel
Grecja: John Xagoraris
Indie: Om Prakash Sharma, Santos Paliwal
Indonezja: Agus Widodo
Iran: Sajjad Beyranvand
Mongolia: Tsogtbayar Samandari (SATSO)
Niemcy: Jan Tomaschoff, Winfried Besslich (BESS)
Rosja: Aleksei Kivokourtsev, Aleksandr Barybin, Igor Smirnov, Evgeny Kran
Rumunia: Julian Pena-PAI, Doru Axinte
Serbia: Jovan Prokopljević, Balázs Sziwery
Słowacja: Lubomir Kotrha
Turcja: Erdogan Basol, Gurcan Mermertas, Sayar Serdar, Recep Bayramoglu, Oguz Gurel
Ukraina: Vladimir Kazanevsky, Genady Nazarov, Valery Chmyriov
Uzbekistan: Makhmud Eshonqulov
Węgry: Halasz Geza
2011-04-15

Ustronie Morskie Partia Dobrego Humoru
Ustronie Morskie, wernisaż wystawy. Szczepan Sadurski i Artur Baranowski

.
10 lat Partii Dobrego Humoru w Ustroniu Morskim

W Ustroniu Morskim otwarto międzynarodową wystawę rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru

Śrem, Wąchock, teraz Ustronie Morskie. 26 czerwca 2011 r. otwarto tu trzecią wystawę rysunku satyrycznego członków Partii Dobrego Humoru, a okazją jest 10-lecie powstania partii. Miało to miejsce dokładnie w przeddzień rocznicy.

Wernisaż wystawy miał miejsce w galerii Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Nadbrzeżnej, który jest usytuowany przy głównym deptaku, tuż obok wejścia na plażę. Wśród uczestników wernisażu byli polscy rysownicy i karykaturzyści, uczestniczący w tegorocznej Morce, a wystawę otworzyli szef GOK Artur Baranowski oraz Szczepan Sadurski, przewodniczący Partii Dobrego Humoru . Na wystawie prezentowanych jest 130 rysunków 66 autorów z 23 krajów świata.

Podczas wernisażu zagrał Piotr Sobieszek, prezentując gorące, latynoskie rytmy, czym zasłużył na karykatury wykonane podczas jego występu oraz na legitymację Partii Dobrego Humoru.

Obecnie (do końca wakacji) wystawę można oglądać w galerii na pięterku. Zapraszamy wszystkich, którzy w lipcu i sierpniu trafią do Ustronia Morskiego, aby obejrzeli tę wystawę. Uśmiech gwarantowany 🙂
2011-07-03

10 lat PDH w Wąchocku

Międzynarodową ekspozycję rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru” zobaczyli mieszkańcy Wąchocka (woj. świętokrzyskie)

Piąty Turniej Kabaretowy (o) Koło Sołtysa Wąchock 2011, który odbył się 24 czerwca 2011 r. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku przy ul. Kościelnej 7, stał się okazją do zaprezentowania ekspozycji rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru”. W sześciu dużych antyramach zmieściło się 50. rysunków. Do obejrzenia wystawy zachęcił widownię szef Partii Dobrego Humoru, satyryk Szczepan Sadurski, który zasiadał w jury turnieju kabaretowego.
2011-06-25

Ekspozycja Partii Dobrego Humoru w Krakowie

Szóstą już międzynarodową wystawę rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru” pokazano w Krakowie

14 kwietnia 2012 r. w Galerii pod Kopcem w Krakowie zaprezentowano rysunki nadesłane z różnych krajów świata, z okazji jubileuszu 10-lecia Partii Dobrego Humoru. Okazja do pokazania wystawy była niecodzienna: zlot hipisów z całej Polski.

Nasze rysunki trafiły do Krakowa dzięki Dariuszowi Kulejowi (100warzyszenie XXI wieku) z Tarnowskich Gór, jednego z członków Partii Dobrego Humoru, a na spotkanie z Bieska-Białej przybył jeden z autorów wystawy, oczywiście także mający legitymację PDH – Marek Mosor “Widget”.
2012-04-20

Wystawa Dobrego Humoru w Jarosławiu

Kolejną, piątą międzynarodową wystawę cyklu “10 lat Partii Dobrego Humoru” otwarto w Jarosławiu (woj. podkarpackie)

Wieczorem, 9 lutego 2012 r. w Pubie Piwnica (Jarosław, ul. Sikorskiego 6/róg Poniatowskiego) odbył się wernisaż kolejnej z cyklu wystaw rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru”. Pokazano ponad setkę rysunków autorów z wielu krajów świata (członków Partii Dobrego Humoru), którzy w zeszłym roku odpowiedzieli na apel szefa partii Szczepana Sadurskiego i przesłali rysunki związane z 10-leciem tej najbardziej wesołej partii na świecie.

Wernisaż otworzył satyryk Henryk Cebula (jeden z ministrów w wesołym rządzie DH), który przypomniał zgromadzonym kilka ciekawostek z czasów kongresu założycielskiego Partii Dobrego Humoru w Gdańsku, w roku 2001. Przybyły specjalnie z Warszawy Szczepan Sadurski opowiedział m.in. o najnowszych sukcesach partii, która w minionych kilku tygodniach otworzyła cztery ambasady w USA. Siarczysty mróz na zewnątrz nie odstraszył aktywistów partii (było wśród nich szereg osób, mających legitymacje z dwucyfrowym numerem!) oraz adeptów, którzy z ochotą wstąpili do PDH, otrzymując legitymacje, o numerach zbliżających się do trzech tysięcy (bo tylu członków na całym świecie liczy obecnie Good Humor Party). Dla części zebranych to “partyjne spotkanie” stało się okazją, aby otrzymać karykaturę, stworzoną przez Szczepana Sadurskiego.
2012-02-10

Na górze strony: wernisaż wystawy w Jarosławiu

Tarnowskie Góry. Czwarta wystawa 10 lat PDH

Po Wąchocku, Śremie i Ustroniu Morskim, międzynarodowa wystawa “10 lat Partii Dobrego Humoru” zawitała do Tarnowskich Gór (woj. śląskie)

W kawiarni-restauracji Kopuła (Tarnowskie Góry, ul. Rynek 18/2) 1 października 2011 r. o godzinie 17.00 otwarto wystawę “10 lat Partii Dobrego Humoru”. Składają się na nią satyryczne rysunki autorów z różnych krajów świata. Wystawę przygotowało 100warzyszenie XXI Wieku we współpracy ze stowarzyszeniem SKA Jutrzenka. Podczas wieczoru odbył się Satyryczny czyli prezentacja tekstów humorystycznych tarnogórskich satyryków.

Wkrótce kolejne ekspozycje Partii Dobrego Humoru. Osoby zainteresowane zorganizowaniem ekspozycji w swoim mieście, partia prosi o zgłoszenia.
2011-10-02

PDH w Tarnowskich Górach

Międzynarodowa wystawa rysunku satyrycznego “10 lat Partii Dobrego Humoru” trafi do Tarnowskich Gór

Tarnowskie Góry Partia Dobrego Humoru
Plakat wystawy projektu Szczepana Sadurskiego. Plakaty innych wystaw były niemal identyczne

100warzyszenie XXI Wieku we współpracy ze stowarzyszeniem SKA Jutrzenka przygotowuje kolejną wystawę rysunku satyrycznego rysowników Partii Dobrego Humoru. Jej otwarcie odbędzie się w kawiarni/restauracji KOPUŁA (Tarnowskie Góry, ul. Rynek 18/2) w dniu 1 października 2011 r. o godzinie 17.00.

Wystawa będzie okazją do imprezy satyrycznej. Będzie to Slam Satyryczny czyli prezentacja tekstów humorystycznych  tarnogórskich satyryków. Będzie ich prawdopodobnie dziesięciu, m.in. członkowie Kabaretu Literackiego “Tarnina”, tarnogórski satyryk Krzysztof Żelazowski i literaci związani z warsztatami poetyckimi Andrzeja Kanclerza. Czas każdego występu będzie odliczany klepsydrą, a prezentacje będą podzielone na dwie części występów. W przerwie organizatorzy planują konkurs na… szybkie zjadanie arbuza. Prowadzącymi slam będą: Dariusz Kulej (100warzyszenie XXI Wieku) oraz Mieczysław Świszczorowski (Klub Jutrzenka).

Portal Sadurski.com zaprasza wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców Tarnowskich Gór.
2011-09-21

Pozdrowienia partyjne

Porcja pozdrowień członków PDH dla partyjnych kolegów i koleżanek, na 10-lecie partii. Kto, dlaczego i po co pozdrawia?

Sami się dziwimy, ale 10-lecie Partii Dobrego Humoru zdarza się raz na 10 lat. Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby zaprosić członków PDH do napisania krótkich pozdrowień. Napisać może każdy, kto ma naszą legitymację (jeśli zasypiecie nas pozdrowieniami, wkrótce druga porcja), a jeśli jej jeszcze nie ma – może ją dostać (wielokrotnie pisaliśmy, co trzeba zrobić). Rysownicy satyryczni (nie tylko z Polski) wysyłają nam już rysunki o PDH na cykl wystaw, ale pozdrowienia także mogą napisać!

Pozdrowienia
• Ja, niżej podpisany lojalny i oddany członek/* PDH, składam na spracowane ręce Pana Prezesa Szczepana Sadurskiego, najserdeczniejsze życzenia wszystkim prześmiewcom, jajcarzom i opętańcom. Partia nasza tym różni się od innych, zaśmiecających nasz kraj ugrupowań, że obowiązki statutowe traktuje poważnie; żartując, ale nie błaznując.
Z wyrazami szacunku dla wszystkich przyjaciół – Stanisław Szelc z miasta Wrocław
/*członek PDH, w odróżnieniu od członków innych partii, jest członkiem, ale nigdy ciulem

• Czym jest dla mnie Partia Dobrego Humoru? Jest poważniejsza niż inne partie :-)))))
Kevin Aiston

• Serdeczne podziękowania za istnienie Partii Dobrego Humoru. Dzięki tej partii wiele w naszym (moim i Eustachego) życiu się wydarzyło. Od performanców, poprzez telewizję… od telewizji poprzez świat.
Wspaniała idea!
Wojciech Glanc

• Gratulacjeeee!
Marco Bocchino (piosenkarz)

• Pozdrawiam gorąco wszystkich członków PDH.
Czym jest dla mnie PDH? – Na wielu imprezach kulturalnych spotykam się ze zjawiskiem, że dyskutant czy prelegent nie pytany zastrzega się, że nie jest członkiem żadnej partii. Po prostu wszystkie opcje tak się skompromitowały, że nie wypada.  Ja wtedy z dumą mówię – a ja jestem, i pokazuję legitymację PDH, jedynej partii o prostych zasadach, składkach (uśmiechy) i celu. Humor zawsze jest potrzebny, ale w dzisiejszych czasach jest po prostu niezbędny kulturalnemu człowiekowi, by przetrwać.
prof. Tadeusz Morawski (palindromy.pl)

• Pozdrawiam!
Adam Grzanka (Formacja Chatelet)

• Moim skromnym zdaniem, najważniejszym osiągnięciem partii jest to, że nie miesza w mózgach swoich członków. To mój pierwszy e-mail, jaki otrzymałem od partii w ciągu ostatnich 10 lat.
Marian Belenky, satyryk mieszkający w Izraelu

• Partia Dobrego Humoru jest dla nas miejscem demokracji kabaretowej. To miejsce, gdzie ścierają się gusta kabaretowe i poczucia humoru. To jest dobre miejsce.
Kabaret Klaps

• Jak ten czas leci…. To już 10 LAT! Niejedna poważna partia nie przetrwała przez taki okres. GRATULACJE
Staszek Kościesza KOST (rysownik)

• Najpiękniejsze pozdrowienia dla Was kochani!
Z życzeniami zdrowia szczęścia pomyślności,
w każdym dniu słońca, rodziny wesołej i miłości.
Śmieję się zawsze, nawet niektórzy mają mi to za złe ale nie zwracam uwagi, bo radość, uśmiech daje mi zdrowie i cały dzień jest piękny i wszystko mi się udaje to dlaczego mam mieć mars na twarzy? Śmieję się, cieszę się życiem i już! I każdemu tego życzę.
Nawet nie czuję jak rymuję….
Czym jest dla mnie PDH? Zdrowiem!
Nie wiem co to chandra!
Nie wiem co to stres,
Bo na wszystkie smutki
PDH najlepszym lekiem jest!
Lubię się pośmiać z siebie 🙂
Krystyna Szydłowska
2011-05-24

Rysunki na 10-lecie partii

Piąty zestaw rysunków na 10-lecie Partii Dobrego Humoru. Chiny, Argentyna, Brazylia, Meksyk, Armenia, Rosja…

Nie ma przesady w tym, co piszemy w kolejnych informacjach, związanych z cyklem wystaw rysunku satyrycznego, jakie planujemy w 2011 i 2012 r. w związku z 10-leciem Partii Dobrego Humoru, dlatego powtórzymy: rysunki, które otrzymujemy, są wysyłane przez rysowników z całego świata. I niemal codziennie dostajemy kolejne rysunki, a to oznacza, że powiększa się nasza wesoła partia.

Trwa jeszcze pierwsza wystawa w Śremie, dwie następne (Wąchock i Ustronie Morskie) w czerwcu, poza tym rozmawiamy z osobami, które planują zorganizować kolejne ekspozycje. Zdradzimy: nie tylko w Polsce, al o szczegółach będziemy pisać na bieżąco. Dlatego rysownicy satyryczni, którzy nadesłali swoje rysunki, “zaliczą” szereg wystaw, a o Partii Dobrego Humoru, z czego bardzo się cieszymy, dowiedzą się kolejne osoby.

Oto kolejnych dziesięciu autorów, którzy przesłali okolicznościowe rysunki:
• Amorim – Brazylia
• Arsen Gevorgyan – Armenia
• Ba Bilig – Chiny
• Daniel Strzelczyk – Polska
• Gai Yu – Chiny
• Luiso – Argentyna
• Magda Bryła – Polska
• Rruizte – Meksyk
• Tomasz Wołoszyn – Polska (ostatnio Niemcy)
• Victor Bogorad – Rosja

Jeśli chciałbyś zrobić kolejną wystawę – po prostu napisz e-maila z kilkoma wstępnymi informacjami.
Jeśli jesteś niezłym rysownikiem i chcesz wnieść swój wkład w wystawy – wyślij kilka rysunków.
Jeśli jesteś dziennikarzem i chciałbyś napisać o wystawach i Partii Dobrego Humoru – zapraszamy do kontaktu.
2011-05-07

Partia Dobrego Humoru w bibliotece

Wystawa rysowników Partii Dobrego Humoru w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Śremie

Tak jak informowaliśmy, pierwsza międzynarodowa ekspozycja rysunku satyrycznego na 10-lecie Partii Dobrego Humoru, eksponowana podczas satyrycznej imprezy “Śrem się śmieje” w Gajówce w Zbrudzewie – tu link, trafiła do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Śremie (ul. Kilińskiego 2), potem też do filii tej biblioteki nr 1 (Jeziorany, ul. Okulickiego 3). Lada dzień ta ekspozycja zakończy się, a my prezentujemy wybrane zdjęcia tej ekspozycji, jakie otrzymaliśmy od dyrektora Jerzego Kondrasa.

Osoby i instytucje, które chciałyby pokazać u siebie tę niekomercyjną wystawę rysunków humorystycznych, których autorami są rysownicy z różnych krajów świata, prosimy o kontakt.
2011-05-04

Przyjaciele piszą o PDH

Portale dla rysowników na świecie informują o propozycji Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), skierowanej do rysowników

Wciąż w całego świata otrzymujemy kolejne rysunki na nasz apel, związany z przygotowaniem cyklu wystaw rysunku satyrycznego na 10-lecie Partii Dobrego Humoru.

TURCJA
• Jako pierwszy informację umieścił Caricaturque [caricaturque.blogspot.com ]czyli internetowy serwis dla rysowników tworzony przez Kamala Ozyurta w Turcji w języku angielskim, więc oglądany przez rysowników z całego świata. Czwartego lutego na stronie głównej poinformował o propozycji PDH.

BRAZYLIA
• Portal BrazilCartoon.com na stronie głównej umieścił zajawkę newsa i linka do podstrony, na której w języku portugalskim zachęca rysowników do zrobienia rysunku oraz zostania członkiem Partii Dobrego Humoru.

O cartunista polones Sadurski Szczepan convida todos os cartunistas a enviarem seu cartum sobre o “Partido do Bom Humor”, criado por ele, e que fará parte de exposiçao itinerante por várias cidades de seu país e exibido em seu portal https://www.sadurski.com.

CZECHY
• Informację do rysowników umieścił też elektroniczny newsletter e-GAG w numerach 7/2011 i 8/2011. Jest to interesujące e-czasopismo w języku czeskim, redagowane przez Ivana Hanouska z Pragi; oficjalny magazyn Czeskiej Unii Karykaturzystów trafiający e-mailem do rysowników czeskich i nie tylko.

GRECJA
• Zaproszenie do wysyłania rysunków o Partii Dobrego Humoru umieścił GreekCartoon.com – portal dla rysowników (nie tylko) greckich.

POLSKA
• Informacja zachęcająca do zrobienia rysunków o PDH ukazała się też w internetowym serwisie Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury spak.art.pl.

RUMUNIA
• Rysownik George Licurici (ur. 1956 r.) zamieszkały w Bukowinie, w kalendarzu imprez i konkursów rysunku satyrycznego na swojej interesującej stronie [licurici.eu] umieścił informację i linka do naszej akcji.

Poza tym informacje znalazły się na kilku blogach, prowadzonych przez zagranicznych rysowników.

Dziękujemy naszym przyjaciołom!
Thank you, dear friends!
2011-05-03

Wiersze satyryczne o Partii Dobrego Humoru

Jak Partię Dobrego Humoru i jej jubileusz 10-lecia widzą piszący satyrycy? Przeczytajcie ich wiersze satyryczne i fraszki

Wierzymy, że to co jest poniżej, to nie ostatnie wiersze, jakie otrzymaliśmy w związku z 10-leciem PDH. Już prosimy o więcej! Jesteś twórcą satyry? Prześlij e-mailem swój wiersz na temat Partii Dobrego Humoru. Jeśli wiersz nam się spodoba, poprosimy cię o podanie adresu. Wyślemy ci legitymację Partii Dobrego Humoru!

•  •  •
Promiennym uśmiechem PDH w swych szeregach nowe twarze zawsze powita
Niechaj dobrym humorem kwitnie Rzeczpospolita!

– to fragment wiersza Piotra Groszka.

•  •  •
Partia Dobrego Humoru
Z akcesem do tej partii rzecz byłaby gładka,
a może nawet miła, ale co za składka!
Tak, członkostwo wygląda ponuro i mrocznie:
Aż trzy uśmiechy dziennie! Może lepiej rocznie?

Sztab generalny PDH
Wszyscy o tym wiedzą, że czy dzień, czy nocka
dobry humor zawsze trzyma się Wąchocka,
zatem w mojej głowie powstał plan genialny,
by PDH tam miała swój sztab generalny.

Na X-lecie PDH
Gdy trwa jubileuszu tego świętowanie
wśród słownych fajerwerków, radosnych okrzyków,
mam jedno uszczypliwe, choć ważne pytanie:
Czy powstanie też Partia Dobrych Polityków?

– to trzy fraszki, z większego zestawu okolicznościowych fraszek Apoloniusza Ciołkiewicza na temat PDH.

•  •  •
Na rocznicę, na okazję?
Na partyjne zamówienie?
W Broniewskiego się przemienię!

– to fragment wiersza Tomasza Lippomana.

•  •  •
Trzymaj dystans, strój miny,
Stosuj żarty i kpiny.
Niech nadętym wentyle
Popuszczają, gdzieś w tyle.
– to fragment wiersza Bogumiła Pijanowskiego “Na jubileusz Partii Dobrego Humoru”.

•  •  •
W partii jak to w partii, różnie bywa:
raz się stoi, raz się kiwa,
dziś na podium, jutro odium,
tu pochwała, a tu chała…
Tylko PeDeHa nie zrobi z Ciebie wała!
– napisał Kazimierz Kyrcz Jr

•  •  •
PDH, PDH,
to partia wesoła,
każdy się uśmiecha,
o dowcipy woła!
– napisał Mirosław Papużyński w okolicznościowym wierszu.

•  •  •
Dowcipem tryska, dodaje wigoru,
Zmniejsza deficyt dobrego humoru.
Humor i uśmiech łagodzą obyczaje,
A człowiek pogodnym się staje.

– napisał Seweryn Lewandowski w wierszu.
2011-02-22

Rysunki o PDH – druga porcja

Codziennie z Polski i świata otrzymujemy kolejne rysunki, na temat Partii Dobrego Humoru

Mamy już ponad 40 rysunków satyrycznych, jakie otrzymaliśmy po apelu skierowanym do rysowników polskich i zagranicznych. Kompletujemy zbiór, który trafi na cykl wystaw.

Dziękujemy za nadesłane prace i zapraszamy kolejnych autorów. Przypominamy, że dla rysowników (niezależnie od miejsca zamieszkania na świecie) wysyłamy na nasz koszt legitymacje Partii Dobrego Humoru. W ostatnich dniach rysunki nadesłali:

Jan Tomaschoff – Niemcy / Germany
Vladimir Kazanevsky – Ukraina / Ukraine
Dariusz Pietrzak – Polska / Poland
Szczepan Sadurski – Polska / Poland
Janusz Mrozowski – Polska / Poland
Tadeusz Krotos   – Polska / Poland
Andrzej Bartyzel – Polska / Poland
Stanisław Kościesza – Polska/Poland
Paweł Stańczyk – Polska / Poland
2011-02-2

Juventus Jeep Poprzedni post Jeep i Juventus świętują
rozstępy ciało kobieta Następny post Rozstępy – duży problem