przydomowy dystrybutor paliwa

Dlaczego warto zainstalować przydomowy dystrybutor paliwa?

Czas czytania:2 minut/y, 15 sekund/y

Osoby, które mieszkają pod miastem lub na wsi mogą męczyć częste dojazdy do stacji paliw. Rozwiązaniem jest instalacja własnego dystrybutora. Przydomowy dystrybutor paliwa – to warto wiedzieć

Dystrybutor paliwa przyda się, kiedy w gospodarstwie jest więcej pojazdów zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Prowadząc firmę usługową lub będąc rolnikiem, z pewnością wiesz, że wizyty na stacji benzynowej to strata czasu. Można go zainwestować lepiej i np. realizować zadanie u klienta lub pracować w polu, co niesie więcej korzyści. Dlatego też przydatny będzie przydomowy dystrybutor paliwa. Co warto o nim wiedzieć?

Dystrybutor paliwa w domu to wygoda i oszczędność czasu

Ograniczenie dojazdów do najbliższej stacji benzynowej pozwoli zaoszczędzić ci na dojazdach, ale i częstych zmianach cen. Zmniejszasz w ten sposób koszty, a to realna korzyść w postaci większej gotówki w kasie. Wizyty na stacji ograniczasz do niezbędnego minimum tj. tankowania zbiornika. Jeśli zamawiasz większe ilości paliwa, to dostawca może je dowieźć pod konkretny adres. Wówczas oszczędności są jeszcze większe.

Domowy dystrybutor – z czego się składa?

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednio duży zbiornik. Możesz postawić na konstrukcje plastikowe, odpowiednie do przechowywania paliwa. W gospodarstwach rolnych spotkać można baniaki o pojemności 1000 l. Pojawia się jednak pytanie, jak przetransportować z nich paliwo do baku pojazdu?

Pompa paliwowa 

Do tego zadania przydatna będzie pompa do oleju. Podczas wyboru zwróć uwagę na tempo pracy. Na rynku dostępne są urządzenia, które pracują z wydajnością 40 litrów na minutę, ale także 60 l/min i 120 l/min. Dobrze, gdy pompa wyposażona jest w filtr, który dodatkowo oczyszcza olej napędowy.

Przydatnym rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo jest zawór by-pass. W momencie zatkania zawór obejściowy zapobiega przegrzaniu urządzenia. W pracy z łatwopalną cieczą wszelkie zabezpieczenia przed potencjalnymi zagrożeniami są na wagę złota. Nie warto na nich oszczędzać.

Nalewak

Zwróć uwagę na nalewak, jego przepustowość i jakość wykonania. Solidny element wytrzyma przypadkowe uderzenia i upływ czasu. Wygodna dźwignia, którą można zablokować to kolejny atut.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotnicy, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie pompy. Dzięki temu na stacjach benzynowych wygodnie napełniasz bak, niezależnie od kąta, pod jakim trzymasz nalewak.

Wygodnym rozwiązaniem jest nalewak, który po napełnieniu baku odbija. Dzięki temu nie musisz stale obserwować sytuacji, a podczas tankowania masz chwilę na odpoczynek lub inne sprawunki.

Każdorazowo upewnij się, że sprzęt, który kupujesz, ma certyfikat CE i stopień ochrony IP55. Masz wówczas pewność, że twoja mini stacja tankowania jest bezpieczna, a wyposażenie spełnia surowe normy.

Twoja własna stacja benzynowa

Przydomowa stacja benzynowa to wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Dzięki temu będziesz działać bardziej efektywnie i unikniesz wielu „pustych przebiegów”. Zwiększysz wydajność i zyskowność pracy, a to sprawi, że więcej pieniędzy zostanie u Ciebie w kieszeni. 

Przydomowy dystrybutor paliwa w Sadurski.com

Link zdjęty 9.4.24, dziękujemy za współpracę

malowanie modeli weathering model czołgu hobby Poprzedni post Weathering – co to takiego?
ranking kredytów firmowych kredyty Następny post Ranking kredytów firmowych – jakie warunki finansowania uwzględnia?